• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 13:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

10 литра

Започната от mastiffs, 08.12.2009 21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mastiffs

Ето го и него ...
http://prikachi.com/images.php?files/1208282P.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/1208284t.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/1208286R.jpg
http://prikachi.com/images.php?files/1208287M.jpg

Рибки - 2 молинезии , 2 хелера , 1 коридорас
Растение - Анубиас (ако не бъркам)
Нагревател 25W
Температура - 25/26 градуса
Пясъка е кварцов.
Тези дни ще сложа и 6W лампа , само да му направя нов капак.

Дайте идеи , че нещо не ми изглежда добре   *UNKNOWN*
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

ivan_251

Приятна локва се е получила на вид,но ще отавия опитните да коментират,че аз съм съвсем начинаещ.Един съвет от мен.Незнам как е кварцовият пиасък,но според мен ще е по-добре ако си купиш грунд около 3 мм.Чисти се по-лесно. Нямаш филтър.Отиди си купи един аератор с гъба и камъче.обиасни по-точно как стартира аквариума,чака ли преди да пуснеш рибите.

пп.Ориентираи се към 30 литров аквариум.Рибоците  ще се чувстват по-добре.Намери си вътрешен термометър.По-точни са.Някъде 3 лв са.

discus

Махни рибите и сложи скариди в този аквариум. Хелерите и молинезиите много акат.

vasso

Може да смениш задния фон с едноцветен- черен например. Коренно различно ще изглежда аквариума. :-)

Tiro

Предварително се извинявам  :-[ Обикновенно не пиша такива неща, НО:
Направо ми е жал за рибките и ако нямаш капак - хелерите сами ще избягат. В такова аквариумче бих гледал до (т.е. максимум) 10 новородени за около месец после вече са големи.
Филтър не виждам  *dontknow* без такъв рибите ще умрат. Една помпа за въздух с камъче и дунапрен е достатъчна. На нагревателя премести долната гумичка нагоре, защото така ще се стопи ако не се е стопила вече. Анубиаса го изрови от пясъка и го закрепи на камък или дървото (абе много дълбоко си го заровил според мен).

Лични предпочитания:
Аз бих разкарал тоя триъгълен камък. ако има по маломощен нагрвател бих си сложил такъв, фона отзад да е едноцветен и растенията които да садя да са с дребни листа.
120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

mastiffs

Имам други два по-големи аквариума 65 и 130 л , така че не ми се взима 30ка  ;-) Тоя е малък и се зарибявам . Имам всичко , но нямам място къде да ги пусна , всичко е заето от 65л-я.
В разклонителя е останало само едно място за лампата ,която ще сложа.  *YES*

Старта : Камъка и пясъка са само измити , дървото е преработено . Водата не е престоявала директно е налях , използвах на Сера препаратите за преобразуване на чешмяната вода.
След 2 дни сложих останалите ми скариди.На петия ден (вчера) сложих и рибките.

Относно другия отговор . Гледах само скаридки в него ,от вчера са рибите .
Макарче са лесни за гледане , немога да се справя нещо с тея скариди.
Много фера ми дават и храня скалариите  icon_axe
: 08.12.2009г 22:10ч
Цитат на: Tiro - 08.12.2009 22:14
Предварително се извинявам  :-[ Обикновенно не пиша такива неща, НО:
Направо ми е жал за рибките и ако нямаш капак - хелерите сами ще избягат. В такова аквариумче бих гледал до (т.е. максимум) 10 новородени за около месец после вече са големи.
Филтър не виждам  *dontknow* без такъв рибите ще умрат. Една помпа за въздух с камъче и дунапрен е достатъчна. На нагревателя премести долната гумичка нагоре, защото така ще се стопи ако не се е стопила вече. Анубиаса го изрови от пясъка и го закрепи на камък или дървото (абе много дълбоко си го заровил според мен).

Лични предпочитания:
Аз бих разкарал тоя триъгълен камък. ако има по маломощен нагрвател бих си сложил такъв, фона отзад да е едноцветен и растенията които да садя да са с дребни листа.

Капак има , но дървото излиза над аквариума , а не ми се режи затова си правя нов в момента .
Извинявай ама в 10 литра ако сложа филтър помпа нагревател , по добре да го хвърля .
Растението наистина е много голямо не стои добре , едното го сложих на дървото ,но другото не стоеше добре. Предложи подходящо растение ?
За фона съм съгласен.
Мерси за съветите на всички досега , ще гледам да пооправя нещата .
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

santah

Ако сложиш по-силна лампа, изборът на растения става по-голям.Като казваш,че ще слагаш 6W предполагам,че говориш за луминисцентна Т4.Ако предполагам правилно, моят съвет е да използваш енергоспестяваща или PL-ка.Така ще имаш избор на различни мощности и ще можеш за експериментираш. *THUMBS UP*
За такъв малък литраж са подходящи по-дребни растения със ситни листа,като Елеохарис,Хемиантус,Утрикулария,Ричия ,различните мъхове и тн.
Рибите наистина нямат място в този аквариум, виж 3-4 борарасчета и скариди става.

mastiffs

Правилно предполагаш , не пречи да взема друга , но вече съм я закупил, така че ще пробвам да видя.За растенията - разполагам с явански мъх единствено , другите растения са с големи размери.
  *privet*
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

Ramirezz

Аз също бих ти предложил да махнеш рибите от аквата , нямат място при скаридките :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg268.imageshack.us%2Fimg268%2F3307%2F90123518.gif&hash=7cabc140ed3e707dfb3248fcb669e93f979a13df

ivan_251

08.12.2009 23:44 #9 Last Edit: 13.12.2009 19:18 by ivan_251
без помпичка,рибти ти ще пукнат.

mastiffs

Много пусто ми е само със скариди , затова ги пуснах , но след толкова коментара ще ги махна.
Иначе рибите са куче марка , живеят на границата на предела . (иначе съм добър стопанин)   *DONTWORRY*
По-древни от Рим, по-големи от всички в България - това е ПЛОВДИВ !

Деян

Живи черита при хелери?!?!?!?!

При мен им е*ха мамата.  :-D

kalinkata_13

Здравей според мен махни този камък никак не е подходящ, 1 има остри ръбове и 2 не ми се струва подходящ произхода му да не стане беля. Що не махнещ тези хелери и не сложиш някои перлено данио или някои малка тетра  *DRINK*

Similar topics (5)

58299

Започната от danodanev


Публикации: 5
Прегледи: 2958

10593

Публикации: 28
Прегледи: 14342

54798

Започната от IvanBinev


Публикации: 3
Прегледи: 1557

37442

Публикации: 14
Прегледи: 6597

25886

Публикации: 10
Прегледи: 3648