• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 03:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bluefire

кажи с какво храниш,по колко  температура на водата и е хубаво да ги отделиш щото след време черито ще изчезне като цвят.По принцип трябва да се хранят с растителна храна но не само трябва да им се дава и нещо месно например скариди ( аз давам морски от нашето море като ги беля и ги слагам сурови без даги варя )температурата е хубаво да е около 25-26 градуса .

Здравков

Цитат на: Nike90 - 27.08.2011 21:26
Здравейте имам следните скариди: Red Chery 4-броя и техни събратя Neocaridina heteropoda heteropoda също 4-броя. Та въпросът ми е защо не се размножават?! Вече около 2 месеца не съм забелязал яйца в нито един от 2-та вида скариди?! Живеят в 15-литров аквариум добре оборудван с мъх,корени и водата е добре поддържана всичко е в нормите! Ще съм много благодарен ако някои може да ми помогне ..  :-) :-)
В педнадесет литра размножаването ще стане трудно, минималния размер на аквариума за чери е педесет литра.

bluefire

Цитат на: Иван Петров - 28.08.2011 15:37
В педнадесет литра размножаването ще стане трудно, минималния размер на аквариума за чери е педесет литра.
*ROFL* ти ми пукна главата  кви 50л бе пич  и в 5 може да се гледа и да се развъжда колко малки ще изкара  е друг проблем,неговите изопщо нямат хаивер
Тука като гледам само чат акваристи са повечето май май   *dontknow*

Здравков

Цитат на: bluefire - 28.08.2011 15:48
*ROFL* ти ми пукна главата  кви 50л бе пич  и в 5 може да се гледа и да се развъжда колко малки ще изкара  е друг проблем,неговите изопщо нямат хаивер
Тука като гледам само чат акваристи са повечето май май   *dontknow*

Колега незнам какво съм ти пукнал, и за кви акваристи става въпрос но то в пет литра си е оцеляване, пък ти ще ме обеждаваш че ги развъждаш в толкова.
П.С. Нека и други да изкажат мнение да видим кой е "чат акварист".

Nike90

Цитат на: bluefire - 28.08.2011 15:15
кажи с какво храниш,по колко  температура на водата и е хубаво да ги отделиш щото след време черито ще изчезне като цвят.По принцип трябва да се хранят с растителна храна но не само трябва да им се дава и нещо месно например скариди ( аз давам морски от нашето море като ги беля и ги слагам сурови без даги варя )температурата е хубаво да е около 25-26 градуса .
Храня ги с Sera Schrimps Natural 1,2-пъти в седмицата през другото време са или върху черупката от кокосовият орех или върху гъбата на помпата  :-) , а месо никога не съм им давал. Температурата е точно 25,5 градуса . .
Аква80литра - Red Cherry,Babaulti shrimp

bluefire

Пускай им по 1-2 зрънца всеки ден  и ако няма мъх намери малко или ричия  обичат да си "чоплят" ако сменяш вода  гледай да не става голямо течение докато я наливаш когато переш гъбата много плавно я вади от аквариума.Всичко това се прави с цел възможно най малък стрес за скаридите  Успех 

zariio

А на скаридите като им даваш за храна скариди какво точно се постига че не ми стана ясно?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

bluefire

Месото от скариди е много финно и лесно се преработва не съдържа мазнини, съдържат до три пъти повече витамин В12 в сравнение с пилешкото месо и др. но не е задължително може да се дават и парченца от някаква риба

zambo

Цитат на: Nike90 - 27.08.2011 21:26
Здравейте имам следните скариди: Red Chery 4-броя и техни събратя Neocaridina heteropoda heteropoda също 4-броя. Та въпросът ми е защо не се размножават?! Вече около 2 месеца не съм забелязал яйца в нито един от 2-та вида скариди?! Живеят в 15-литров аквариум добре оборудван с мъх,корени и водата е добре поддържана всичко е в нормите! Ще съм много благодарен ако някои може да ми помогне ..  :-) :-)
А сигурен ли си , че имаш скариди и от двата пола ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

paolo6481

Ето от тук трябваше да се тръгне а не от храната.Ама колегата ако иска помощ трябва и снимки да покаже.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Nike90

Цитат на: zambo - 29.08.2011 17:15
А сигурен ли си , че имаш скариди и от двата пола ?
Добър вечер днес сутринта вече видях яйца в една от скаридките и се зарадвах много. Иначе за пола съм сигурен защото несъм имал проблеми с размножаването досега. Преди време около въпросните 2 месеца рестартирах аквариума и добавих няколко нови неща като корен,черупка от кокос и още някой джунжории и мисля, че от там идваше проблемът както колегата bluefire каза "стрес". Благодаря за отговорите   *DRINK*  ..
Аква80литра - Red Cherry,Babaulti shrimp

bluefire

Ако имаше  8 скариди от един пол  щеше да е напърво място в класацията ми за карък .Аз се радвам от добрата развръзка и то само в 15 л аквариумче  :-D  

anasarka

Колеги, имам скаридарник 20 литра от полувин година гледам в него три коридорасчета и един анциструс заедно с може би стотина скариди ред чери. И преди няколко дни гледам само две скаридки останали, всичко друго е измряло за два три дни, такова нещо небях виждал.  *dontknow* Мерих нитрати 0, рН 7, КН 6 температура около 27С сменям 50% от водата веднъж седмично, и има бая растения и мъх. Това което си мислех аз е че са се отровили, понеже мъха заема около 30% от аквариума и е на дебел слой и отдолу махът сигурно е почнал да гние и е отделил във водата гадости и са пукясали изведнъж. Според вас какво е станало?
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Nikiengi

Съдейки по случката на Тони от Варна (Antuni) от преди година, при смяна на водата беше уморил много цихлиди, е възможно от същото да се е получило при теб, ако от водоснабдяване са изтървали нещо във водопровода! Иначе нали скаридите уж постоянно ровят (поне мойте) и би трябвало до няма гниене и много отпадъци, които изведнъж да ги уморят.  =-O

TiratroN

От както презаредих на ново скаридарника си , популацията яко нарасна.
Скаридарника ми е 20 литра, грунд не по-висок от сантиметър. Единственото зелено вътре е Явански мъх - 90 % от аквариума :) Дето се вика , скаридите едвам има къде да ходят. Обаче виждам скариди със всякаква големина и доста нещо щъка вътре. Сменям вода един път в седмицата - една трета или една втора от нея.
Не сифонирам за да не вадя дребосъците.
Аквариума е на терасата (остъклена е) и от слънцето направо избуява (слънцето дори не докосва аквариума - пече след 17 часа и странично (за съжаление) ).
Ако ползвах осветителна лампа можеше да не стигне светлина до дъното , но при тези условия всичко се развива перфектно. От време на време чистя предното стъкло за да махам налепите , но пък скаридките само там се тълпят.

В общи линии : надали едни 30 % биха предизвикали чак такова загниване. Както казах моят е 90 % в мъх. Но все пак знае ли човек.
Замислям се да нахакам от ония ровещите охлюви- Мелания. Ама ако спре аератора и скаридите здраво ще се задъхат.

Между другото - забелязвам че искат по-височка температура. Преди стояха на 22 градуса и не беше добре работата. От както стои на 25 изглеждат по-добре. Въпреки че в интернет пише други работи.
И също така - храня ги ...почти никога. Мъха толкова зеленясва че те винаги има какво да ядат. Като се сетя им пускам храна за скариди но така като гледам се оправят и без нея.
Само дето в аквариума бъка от едни гадинки - май са бобени рачета. Направо гъмжи.
Неведнъж пусках малки гупички които ги ядат седмица две. После не виждам нито едно раче. Махам гупите и след един ден щъка навсякъде.
Крият ли се що ли? Но пък са много добра храна за малки рибки :) Растат като луди. Едно време да знаех...

Similar topics (5)

29973

Публикации: 2
Прегледи: 3489

21736

Започната от Peakone


Публикации: 4
Прегледи: 2725

14590

Започната от guppy


Публикации: 2
Прегледи: 3619

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25623

46736

Публикации: 4
Прегледи: 3827