• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:53

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Възможно ли е ? - скаридки във външния филтър

Започната от icebg, 12.03.2013 16:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

icebg

Колеги днес си чистих единият външен  филтър , че се беше затлачил много. Така де излях част от водата от него в един лиген за да мога да го пренеса до банята.Забялязах че нещо мърда вътре ... като се загледах по внимателно бяха над 10-15 ред черита есякакви размери , доизлях останалата вода и имаше поне още толкова.Възможно ли е да оцеляват вътре *dontknow* Някак си ми е невероятно филтъра да е засмукал толкова много точо преди да почна да чистя ...

ogogogo

Напълно нормално аз като си чистя канистъра винаги минавам през цедка и винаги има скариди вътре.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

icebg

Ама наистина са много корави твари тея черита  :-D

Caxapa

То само скариди да се намират вътре  :-D анциструси на 3+ см, някоя Гупичка а скаридите са си като новините по посвета и у нас.  Винаги проверявам какво шава вътре и винаги намирам по някоя гадинка. Цедките -решетките са ситни но все минава  някой гратис и се настанява в пространството под кошниците на канистъра.

vacko75

Черитата са големи гадинки :) Преди 5 дни пуснах в един нов аквариум 5 бр.
Параметри на водата: Амоняк > 5 мг/л  Добавял съм чист амоняк за по-бързо стартиране
Нитрите да не говори - извън всякакви норми. Денонощно се подава Co2, и на всичкото от горе има самоделен 3д фон който в момента изпуска всякакви смърдящи химикали от запечатващия слой :)
С две думи, няма по-лоша среда за съществуване.
Черитата си живеят безгрижно. Джиткат си като пичове и нищо им няма. Това може да живее и в канал сигурно

tomatomov197

  При мен е отрасвала молинезия в канистъра , влязла като бебе :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

gopin

Хахаха- Да не си намерил и някоя стотинка вътре :-D

ПМП

Няма нищо смешно,и аз съм вадил рибки от филтрите.Явно влизат като бебета вътре,но не загиват.Сигурно се хранят със засмуканата храна.

tomatomov197

Цитат на: gopin - 12.03.2013 21:21
Хахаха- Да не си намерил и някоя стотинка вътре :-D
Това като недоверие ли да го разбирам или като хумор ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

_Kirilov

А на някой направи ли му впечатление , че скаридките които вадите от филтрите са с по-наситени цветове?  8-)

tova_onova

Аз си отварям канистъра като ми намалеят даниото. Явно влизат през пеноуловитела на канистъра. Последния път се бяха набутали 4 бр.

S_mo

А какви са ви канистрите? Това най-често се случва при ефтините канистри...

icebg

Флувал 305 съм аз. Имам и един СънСън , но още не съм проверявал как е ситуацията там. В Флувала , няма почти никакво място не знам как оцеляват...

S_mo

В смукателната тръба на флувала трябва да имаш едно бяло топче. Аз моя го чистя така на 1-2 седмици. Почти всички листа си остават там. Сега съм го махнал, защото гледам големи риби и намалява дебита.

Caxapa

Цитат на: S_mo - 13.03.2013 10:28
А какви са ви канистрите? Това най-често се случва при ефтините канистри...
В еФтините може, а в скъпите направо ги засмуква в ротора и като пасатор   *offtopic Ехайм не знам да са от еФтините филтри но щом казваш  *dontknow* Просто минават през решетката/сипа/ на всмукателната тръба колега. Може да споделиш с кои "скъпи" филтри си за да предпазим и нашите питомци от попадане с "затвора" на канистрите си.  *privet*  Големите няма проблем да ги гледаме и без решетка на всмукателната тръба. Питането беше за скаридките а те са микроскопични и  минават. А колкото до топчето е нефункционално според мен ако някоя голяма риба вдигне мътилка и боклуци които  няма как да минат през пречката от топчето и се затлачва тръбата.

Similar topics (5)

17107

Публикации: 19
Прегледи: 7513

15586

Публикации: 6
Прегледи: 4409

21004

Публикации: 3
Прегледи: 2712

11452

Публикации: 4
Прегледи: 3411