• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за скаридки женската хвърли хайвер помагайте

Започната от Krasio, 20.01.2009 16:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Krasio

Здравейте, искам да ви попитам гледам в един 17л аквариум мъжко и женско ред чери, но тъй като много се крият и не ги вижда си взех една японика (или японка нещо такова, за скарида става въпрос), та въпроса е ще им прави ли някакви проблеми (на тях или на бебета ако имам някой ден). И да питам направо тук за да не отварям нова тема какво да направя за да имат хайвер ред черитата, в смисъл какви грижи да полагам за тях за да им е добре. Имам ги от около 4 седмици, в аквариума има явански мъх и нагревател (нищо друго)

Деян

Здрасти, сложи снимка на новата скарида, за да знаем за какво говориш, вероятно за cardina japonica, но знае ли човек.За вреда, не се безпокой, скаридите не се бият помежду си и не проявяват агресия към малките, НО cardina japonica може да се кръстоса с чери, това е абсолютно нежелано.
: 20.01.2009г 17:05ч
А, да черитата не можеш да ги накараш да се размножават, просто ги остави на спокойствие и другото си е тяхна работа.Може и вече да е имало хайвер, но да не си го забелязал.Сложи и един аератор с гъбичка, за да има течение, моите наблюдения са че го обичат.Разнообрази храната, поддържай температура между 23.5С и 26С и ще имаш бебета.

gogosavov

06.02.2009 15:41 #2 Last Edit: 06.02.2009 16:09 by NO CARRIER
Здравейте,
На въпроса за кръстосването между видовете скариди: http://www.planetinverts.com/Will%20These%20Shrimp%20Interbreed.html
Успехи.

Krasio

Здравейте, послушах съвета на Деян и сложих една помпичка (преди време) и преди малко видях женската да пуска някакви бели топчета от задницата си (педполагам хайвер). Деяне, извинявай че ти говоря на "ти" без да те познавам, но първо много ти благодаря за съвета и второ кажи ми моля те сега каво да правя ако това е хайвер (трябва ли да махам родителите и с какво да храня ако се родят и ако се сещаш още нещо което съм изпуснал кажи и него). Благодаря ти предварително и ако някой друг знае нещо да казва.

zmeq

Хората са писали-писали, ама кой да чете  :-[
Ред черито не хвърля хайвер.
Женската го носи под тялото си, докато се излюпи.
Така че определено нещо не гледаш като хората  =-O

Krasio

Цитат на: zmeq - 10.02.2009 19:59
Хората са писали-писали, ама кой да чете  :-[
Ред черито не хвърля хайвер.
Женската го носи под тялото си, докато се излюпи.
Така че определено нещо не гледаш като хората  =-O

Добре извинявай, че не съм видял, но прочетох темата "Всичко за Red Cherry shrimp" и там не видях да пише дали го хвърля, видях снимка на която хайвера има очи, а женската е вдигнала задница все едно ще хвърля - моя грешка, но пък затова реших да си пиша в моята вече тема за да не пълня форума с глупости. А сега на въпроса трябва ли родителите да ги извадя и с какво да ги храня ако се родят? Благодаря ти предварително и вече ще гледам по-добре (просто съм малко превъзбуден от този хайвер, пък наскоро и анцистуса ми хвърли хайвер и не ме питай - за първи път ми е)

zmeq

Ако женската има хайвер, няма как да не го видиш. Прилича на малки жълти топченца и го носи под задницата си. Щом нямаш риби в аквариума, няма от какво да се притесняваш. Родителите не правят проблеми на малките и те ще си порастнат без проблеми. Само да се родят де  ;-)

Krasio

Цитат на: zmeq - 10.02.2009 20:30
Ако женската има хайвер, няма как да не го видиш. Прилича на малки жълти топченца и го носи под задницата си. Щом нямаш риби в аквариума, няма от какво да се притесняваш. Родителите не правят проблеми на малките и те ще си порастнат без проблеми. Само да се родят де  ;-)

Много ти благодаря а с какво да ги храня бебетата

Лора

Ядат храна на люспи. Т.е всичко с което се хранят големите скариди. Не е нужно да я стриваш на дребно, сами ще си я...ъм дозират със щипчиците си.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Krasio

Благодаря Лора, благодаря и на всички останали сега ще чакам да видя какво ще стане (дано да е скоро)

Лора

От момента в който е смъкнала хайвера под опашката си до момента на излюпването на малките са около 30дни. Така, че имаш време.
Най лесно може да се ориентираш, ако няма яйца с очи, то по образуването на ново седло. Пак там в онази статийка пише какво е седло. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Деян

Няма проблем да ми говориш на "Ти", да не съм министър да се превъзнасям.  :-)

Krasio

Мерси Лора чак сега разбрах какво съм чел в онази статия. Значи всичко започва от днес, тъй като днес го смъкна (всеки ден я наблюдавах).

m_milena

здравейте, аз да не отварям нова тема ... ако може да ми кажете по какво се различават женските от мъжките скариди. В моя случай - аманова скарида
благодаря предварително, поздрави

Лора


http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,2268.0.html женската има седло като при черитата.
Тук е описано, какво представлява това седло и къде се намира. http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,13548.msg168618.html#msg168618
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

42049

Публикации: 4
Прегледи: 2804

27812

Публикации: 13
Прегледи: 7855

24593

Публикации: 6
Прегледи: 5885

22098

Публикации: 15
Прегледи: 10505

17107

Публикации: 19
Прегледи: 7512