• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 11:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Става ли този аквариум за рачета ?

Започната от Pukanka, 06.01.2015 21:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Pukanka

Здравейте. Преди няколко дни заредих 54 литров аквариум с идеята да гледам в него 5 оранжеви рачета джуджета. Запазили са ми рачетата и новия им дом ги чака, но достатъчен ли ще е той за 5 рачета, па макар и 4 сантиметрови. Също ме интересува като грунд и растения добър ли е за тях , пропускам ли нещо важно и дали мога да сложа и няколко малки рибки и какви например заедно с рачетата.  Изискват ли рачетата някакви специални параметри на водата и коя е най-добрата температура на водата за тях?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F797%2F7831797r.jpg&hash=c1cc07bb2d8150945128eb54d9fcffff87a94ef5

gebo777

Грундът и растенията не са от значение, но обичат повече укрития - вярно, че по-рядко ще се виждат, но ще се чувстват по-добре и може да помислят и за размножаване. :-) Няколко сухи листа също вършат добра работа - хем са храна, хем стават за укритие. Водата не трябва да е мека, за да образуват хубави обвивки, а всяка температура между 20 и 25 градуса става. На по-висока вероятно няма да се размножават, подобно на скаридите, но не съм пробвал... Качвам моите параметри, защото се размножават, значи им е добре: 24 градуса, КН 6, GH 12, рН 7.4
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО КАПАК !!! Обичат да се показват над нивото на водата. Вече няколко пъти забравям аквариума отворен и намирам котките да си търкалят някое раче из хола... :-D За щастие са много корави и се възстановяват после :-)

Публикациите са слети: 06.01.2015 22:56

Пропуснах за рибките - най-добре някакъв пасажен вид, който не обича да рови по дъното - така ще се избегнат конфликтите... От тези, които съм гледал, бих препоръчал хемиграмуси или галаксита.
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Caxapa

Колегата е абсолютно прав за тези щипчовци. Имах  от подобен вид - Cambarellus montezumae  и успяваха да се промъкнат и през най -малките цепнатини и пролуки.
Дълго време намирах из целият апартамент изсъхнали   рачета но аквариума в който се опитвах да ги отглеждам и развъдя не позволяваше да бъде обезопасен против тяхното бягство. Отглеждал съм ги и със скариди като не съм забелязал да намалее популацията на Черитата. Относно листата използвам изушени орехови и дъбови листа като естествено  имам и от индийският бадем/оригиналните за черита и раци/ Храната е като при скаридите а има и специални рингчета-пелети за тях. Може да давате и понякога  бяло пилешко месо на малки парченца. Все пак са раци а рачешкото войнство се храни и с умрели трупове на риби и животни във водата. Аквариума става за тези рачета но им осигури достатъчно укрития за да намалее агресията ако се появи такава между съперници.

Pukanka

 *THUMBS UP*  Благодаря ви. Ще направя укрития и всичко което ме посъветвахте. Гебо, ти си виновен че залитнах по раците . (wasntme)

gebo777

 :-D :-D :-D Поемам вината, но всъщност го смятам за добре изпълнена мисия... :-D :-D :-D
Вижте по какви красавци съм залитнал сега:
http://www.garnelio.de/ghost-clarkii-procambarus-clarkii-ghost-pi-2202.html?sessID=k60gurcjb5t2ikn6mfegvumvupb8fr9o98bei27dcv1dmqo2q480
За съжаление тия типове отказаха да изпращат извън Германия, така че моля за съдействие колегите, живеещи там - когато някой се прибира към България, вероятно няма да е проблем да качи и една кутийка с раци... :-)
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

Caxapa

Виждам пропуск в поста си. Бялото пилешко да е сварено и без подправки естествено.

Similar topics (5)

26785

Започната от uboat


Публикации: 12
Прегледи: 4136

46501

Започната от usani


Публикации: 1
Прегледи: 2573

26724

Публикации: 72
Прегледи: 34598

15856

Публикации: 9
Прегледи: 7222

22481

Публикации: 11
Прегледи: 7109