• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.05.2024 17:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаридки и филтър.

Започната от njoyz, 26.11.2013 16:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

njoyz

Като си купувах скаридки, си взех няколко  бременни женски и един мъжки.И гледам женската е снесла хайвера.Та въпроса ми е: ще има ли опасност новоизлюпените скаридки да бъдат засмукани от филтъра?
И ако да, кажете ми как да го обезопася.Четох за нахлузване на дамски чорап или нещо от тоя сорт...
Само ме е страх да не би да го запуша прекалено и да вземе да изгори...

Аквата е 15л-5 сини неона,1 3/4см анциструс,2ж и 1м red cherry
Pастения vallisneria, и някакво друго растение, прилича на трева.
Дали не беше нещо като аир?

Благодаря предварително! :-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Caxapa

Чорапа  или гъба на всмукателя оправя положението, макар да не съм слагал в нито един от скаридарниците ми. Ако скаридите ми са от Кристалите или пчеличките, ще сложа и аз че един филтър се прежалва но тези скариди удрят яко през кръста с цени.

Лора

На времето, като чистех кофата на Ферпласт-а (още стои забутана в мазата) редовно изкарвах новоизлюпени.
За изгарянето няма да го изгориш, просто, ще трябва по често да почистващ чорапа. А ако растенията са достатъчно, може и да не стигнат до филтъра. Все пак му намали малко дебита, ако има възможност. Ако не, слагай чорапа и го пери по често.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

negepamopukc

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/259811_10200580884625510_728254537_n.jpg
На всяко чистене вадех по 5-6 скаридки от филтъра. Това ме накара да направя това в ляво на снимката. От кутийки от филм и мрежа за комари.
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Лора

Да, ама на колегата филтъра му е вътрешен. Все пак става въпрос за 15л. ;-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

negepamopukc

Пак има шанс с мрежа за комари, по-трудно се задръства... *CRAZY*
" И да пукна, няма да умра,
а ще възкръсна в старата си кожа
Защото алкохола, който съм изпил.
Не ще ми позволи да се разложа... "

Caxapa

Ако има мъх в аквариума се намалява опасноста да се набутат вътре във филтъра.  Скаридите се човъркат по мъха и си чоплят  от него през цялото време. Вярно е, че попадат  някои във филтрите но  все пак  не гоним 101% раждаемост а се радваме на хобито. Като чистим филтрите, преглеждаме внимателно за попаднали рибки или скариди в кофата.Намирам и охлюви вътре..Което е оцеляло, оцеляло и го връщам в аквариумите.

hunter

Не се претрисай толкова на скаридите, винаги има оцелели. Като му сложиш на филтъра чорапа ще си прецакаш дебита и циркулацията. Не е добра идея според мен. Другото е, че всеки ден този чорап иска вадене чистене  :duvar: Скаридите докато са малки се крият, при мен са се навирали помежду грунда заради някоя риба. Така че споко  *THUMBS UP*

Асен Евгениев

Проблем са неоните, не филтъра.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Nikiengi

Цитат на: akapulko - 26.11.2013 19:59
Проблем са неоните, не филтъра.

Тъкмо се чудех защо никой не го споменава! И според мен е така. :-)

Caxapa

Като четем през редовете и гледаме с едно око спортния канал  е така  :-[..Неоните сме ги пропуснали в гъчканицата. Инак с тях ще си остане с големите скариди до едно време и после и без тях даже.

Лора

Че той не пита за неоните, пита за филтъра и за филтъра отговаряме. :duvar:
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

njoyz

Абе тъкмо съм си поръчал един 160л, та като доиде, пусна го и т.н. ще преместя неоните там, а пък това 15л ще стане скаридарник... В магазина обаче ми казаха, че неоните нямат никакъв проблем, а анциструса щял да ги яде... :-)

А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Caxapa

Анцистусите ми не съм виждал да хапват скариди.

njoyz

Абе в крайна сметка не знам...Ше ги местя...туй то.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Similar topics (5)

45400

Публикации: 2
Прегледи: 2457

51709

Публикации: 4
Прегледи: 3182

27812

Публикации: 13
Прегледи: 7856

13978

Публикации: 7
Прегледи: 3391

3864

Публикации: 15
Прегледи: 9600