• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 14:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаридите в моя аквариум

Започната от Caxapa, 07.07.2010 09:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Здравейте отново в тази тема! Да не отварям нова тема реших да продължа в тази с "проблем" при скаридите ми.  Хайвера не го опазих но има нов който не го върти като в центрофуга поне за момента тази ред-чери. Проблема е в амановите или както по касов бон са ги писали неокардина хетеропа. Та забелязвам тези скариди да се боричкат странно като всяка се стреми да обърне по гръб другата-да е тушира. Интересното е , че проявяват тази "агресия" като ги храня а понякога и без причина без да съм им давал храна.  Гладни не ги държа. Храня с люспи за рибки на сера, гранули за скариди и понякога пускам и замразени ларви на хирономус. Ядът лакомо всичко и не отказват.  Та въпроса ми е за агресията. Има ли място за притеснения и какво да предприема ако има такава? Да отбележа, че тези едрите не закачат ред-чери или кой да е друг обитател в аквариума.



Този вид са "борците" видео не мога да кача, че апарата с тези опции не е у мен. Очаквам мнението на специалистите по скариди. Благодаря!

arman4o

Не съм много на вътре, но съм чел, че мъжките се бият и победителя отива при женската да върши работа :)

пс. Нямам личен опит с тях, чел съм го някаде в нет-а

TiratroN

Цитат на: Деян - 20.07.2010 00:36
Не, те са едни от малкото риби които са 100% безвредни за скаридите.
Освен ако мъжки анциструс не си пази хайвера, тогава ще летят парчета от скариди.  ;-)
Пуснах 6 скариди в аквариум само с гупи и два анцитруса.Мъжкият е големичък но не прекалено. Отначало скаридите стояха в една тръба по средата на аквариума ,яко обрасла със явански мъх. По едно време гледам че ги няма , а вътре се намърдал мъжкия анцитрус. И тъй като цял ден не видях ни една скарида се забезпокоих да не би да ги е овършал.После като видях как скорострелно се движат тия ми ти скариди, малко се поколебах дали се е случил подобен сценарий.Днес видях две скариди и моментално едната я изгубих от поглед. Питам се дали останалите се крият и не ги виждам? Аквариума ми е доста "тревясал"- малки и големи анубиаси,валиснерия и по средата е обрасло със явански мъх. Гупите отдавна съм ги оставил на самотек и вътре може да се видят всякакви размери. (моята мечта :) ) Малките гупи хем има къде да се крият,хем като свикнат с големите и не бягат. Съответно пък големите не гонят туй що не бяга . Та...се питам...

Асен Евгениев

Крият се, затова не ги виждаш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Luton

И аз вече не знам колко, скариди пуснах и колко вида в моя аквариум
но още не съм видял нито една, взима да ми писва :-) тая работа.
Май си трябва отделен аквариум(скаридарник)
Така де, защо са ми, като не мога да ги виждам? :-(

TiratroN

Не ми се пуска нова тема - тая си върви добре.
Преди време реших да взимам Red cherry ама с тия цени от няколко лева за бройка...тц,тц,тц. А тия дето споменах по-горе са по лев и петдесет за бройка.В магазина казаха че са алгоядци-дотук добре. Яко търсих из интернет и най-близкото на вид което намерих е това:
http://www.theshrimptank.com/Pictures/Wild%20Type%20Neocaridina/DSC_1095.jpg
Формата им е същата но цвета е почти прозрачен с леко кафяво или кафявосиньо.Чудя се обаче - четох че някои от скаридите не се размножават в сладка вода. Аз в аквариума с гупите не се меся - оставил съм природата да твори (от време на време добавям малко свежа мъжка кръв ;) в лицето на някой красив Гуппп... :) )Съответно искам скаридките да си се множат сами. Ако не ме мързи може да намина до магазинчето ама дотогава ако някой може да познае (може и с хвърляне на боб ) какви ...гадинки съм купил ?!?!?! :) :) :)
Казвам "да познае" , защото съзнавам че не давам никаква информация :)
Здраве да е :)
Харесва ми бамбуковата скарида  с нейното филтриране на водата , ама за нея чета че е от тия - със солената вода. Жалко.
Някакви надежди?

hanuman

Скаридите ти са Caridina japonica  или аманова скарида я наричат още. Не се размножава в аквариум. Колкото до черитата ако искаш ела да ти дам няколко. ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

Giorgio_Armano

TiratroN
  ти си от моята партия  *THUMBS UP*
аз също съм оставил моите животни да се множат и спасяват сами из аквариума вси4ко си е по естествен пътс изклю4ение на храненето разбира се :)

: 24.09.2010г 08:08ч
не съм гледал скариди досега но какво ли ще стане ако пусна в аквариума?
дали ще съжитествуват с останалите обитатели
това са:
   анцитруси-не им зная то4ната бройка
   лабео албинос-2 броя
  скаларии-3 броя
  2 трихогастера косби
  ictalurus punctatos-11броя
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

The Proo

Ако нямаш много растителност скалариите ще ги опаткат като нищо. При мен стана така купих си 5 чед черита за 2.50 и скалариите ги изпапкаха не ми се даваха три лева за явански мъх.Ако някой има от Разград да пише . :-) :-) :-)

Giorgio_Armano

там е работатат 4е нямам никакви растения
първо беше цихлидарник,после се наложи да отсъствам за около година и се наложи да продам цихлидите,бяха останали само нацитрусите.
зна4и сега трябва и да залесявам зна4и?
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

ico

С тия 11 бройки ictalurus punctatus и да залесиш... съмнява ме някоя скарида, да се скрие.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Giorgio_Armano

затова питам
все пак аквариума е 3 метра
имам мерак на сакриди ама ако ще става сакатлък защо да ги пускам
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

hanuman

Жоро в твоя аквариум забрави за скариди освен за макробрахиум на макс размер.  ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

TiratroN

Цитат на: akapulko - 24.09.2010 01:22
Крият се, затова не ги виждаш.
Тук излизаш напълно прав. Няколко дни по-късно си направих отделен аквариум за скариди и една по една излових тия от големия аквариум.До вчера бях хванал всички без една.Днес видях и нея да се разхожда вътре. Резултатът- няма нито една жертва. А относно това как щателно издирване с фенерче в ръка и оглед от всички страни в аквариума и не откриване на нито една скарида от общо 6 броя намиращи се в него... просто нямам думи ... за остротата на зрението си де ;) хахаха :)
Скариди ,хора - 1:0 :)

Асен Евгениев

Цитат на: TiratroN - 08.10.2010 00:34
Тук излизаш напълно прав. Няколко дни по-късно си направих отделен аквариум за скариди и една по една излових тия от големия аквариум.До вчера бях хванал всички без една.Днес видях и нея да се разхожда вътре. Резултатът- няма нито една жертва. А относно това как щателно издирване с фенерче в ръка и оглед от всички страни в аквариума и не откриване на нито една скарида от общо 6 броя намиращи се в него... просто нямам думи ... за остротата на зрението си де ;) хахаха :)
Скариди ,хора - 1:0 :)
И аз съм се шашкал, че ми няма скаридите. После се оказва, че не само са налице, ами е пълно
и с малки мушмороци. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

38403

Публикации: 7
Прегледи: 3597

29061

Публикации: 8
Прегледи: 5210

18792

Публикации: 9
Прегледи: 6564

12731

Публикации: 1
Прегледи: 2300

1148

Публикации: 1
Прегледи: 5329