• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скаридите ми се крият :( Red Cherry

Започната от pro_filer, 12.03.2010 07:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pro_filer

12.03.2010 07:40 Last Edit: 19.06.2013 16:56 by Георги
Каква може да е причината да се крият останалите скариди(от няколко дни насам) с изключение на тази?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.postimage.org%2FJTZFS.jpg&hash=8e456e6229268d510bf5eafc97942d200f858a40
Скаридите са в общия аквариум, заедно с 15-20 плати, 6-7 вариатуса, 3 анциструса, 3 коридораса и една сребърна валифера. И в момента са се изпокрили половината в кокоса, а другата половина на корена под анубиас-а. Не ги храня с нищо специално(на самоотглеждане са), може ли в това да е проблема? Това е и целият аквариум.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs1.postimage.org%2FTC2sA.jpg&hash=a0ffb8c5212f997768861f93207ebee185326e8f
Сега забелязвам, че когато е изгасено осветлението някой от скаридите щъкат.

rakim

По принцип когато имат хайвер женските се покриват,в твоя случай забрави за поколение с тези риби.
540л Южна Америка

pro_filer

Цитат на: rakim - 12.03.2010 09:21
По принцип когато имат хайвер женските се покриват,в твоя случай забрави за поколение с тези риби.
Не ми изглеждат пълни с хайвер. *dontknow* Възможно ли е да са подплашени от нещо? Кои риби според теб биха могли да правят проблем?

Лора

Цитат на: pro_filer - 12.03.2010 11:54
Не ми изглеждат пълни с хайвер. *dontknow* Възможно ли е да са подплашени от нещо? Кои риби според теб биха могли да правят проблем?

Абсолютно всикчки, може би без коридорасите.
Ако искаш да си запазиш скаридките, по добре ги извади в отделен аквариум.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

pro_filer

Днес извадих и първата умряла скарида :(. Май трябва да се замисля по-сериозно за един автономен скаридарник. *dontknow*

zambo

Недей да мислиш , а действай . Стреса може да ги умори за няколко дни . В твоя случай рибите не са  подходящи съквартиранти .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

elinceto

Отдели си скаридките. При това съжителство е нормално да се крият.

pro_filer

Вече имам потомство от скаридките! *YAHOO* Преди малко забелязох няколко мъника в роголистника!  *YAHOO* *DRINK*

Асен Евгениев

Цитат на: pro_filer - 29.03.2010 20:11
Вече имам потомство от скаридките! *YAHOO* Преди малко забелязох няколко мъника в роголистника!  *YAHOO* *DRINK*
Честито, опроверга скептиците. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

pro_filer

Благодаря! Освен всичко друго май са две различни потомства, поне съдейки по големината. Явно ще го бъде! *DRINK* *DRINK* *DRINK*

Black Adder

Цитат на: pro_filer - 13.03.2010 12:53
Днес извадих и първата умряла скарида :(. Май трябва да се замисля по-сериозно за един автономен скаридарник. *dontknow*
Сигурен ли си, че е била умряла скарида, а не просто обвивката. Щото нали от време на време си сменят черупките тез същества. *CRAZY*
А иначе - при наличието на мъх и камъчета, спокойно оцеляват скаридките и в по-населен аквариум. *DRINK*

pro_filer

Убеден съм при положение, че я изхвърлих собственоръчно! Странното е че са прозрачни още и едва се забелязват! Едните са поотраснали вече,  другите са "мини". *CRAZY*

barabata

Когато започват да стават все по-големи ще изкочат и други. Аз така се зверих в един аквариум и повече от 10 никога не съм преброявал. Накрая подарих 7 и след това преброих 12 , една седмица по-късно извадих 6 броя за друг аквариум и преброих 16 ...
Луда работа ...
Всичкото това в едно скаридарниче 25 литра с 7-8 малки криптокоринки и един ехинодорус оцелот ред - дето се вика няма къде да се крият уж.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

pro_filer

При мен имат голямо "поле за действие". *CRAZY* Даже в момента забелязвам само от по-големите, явно другите са се покрили пак. Важното е че всичко е наред!
Поздрави! *DRINK*

lz3cv

Черитата нямат проблем да се размножават в общия аквариум стига да има достатъчно гъста растителност където да се крият. Аз преди време пуснах в общия двадесетина и сега вече не мога да им хвана бройката. Даже се замислям да уволнявам автономния скаридарник и да си ги гледам в общия. Така ще имам възможност да направя отдавна замисленото нано.

Similar topics (5)

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11682

37688

Публикации: 6
Прегледи: 4814

29606

Публикации: 2
Прегледи: 7212

22683

Публикации: 3
Прегледи: 2714

18674

Публикации: 4
Прегледи: 3642