• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

скариди и риби

Започната от madojean, 27.02.2010 20:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

madojean

Как стой въпроса за съжителството м/у живородки ,неони ,анцитруси и скариди ? Никъде не сум видял конкретен отговор.

sliven

Няма да имаш никакви проблеми.Достатъчно конкретно ли е?  :-)
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

madojean

Немога да искам по конкретен  :-)

dark_messiah1

 *STOP* какви са скаридите ?

dafil

Виждал съм с очите си гупи да си разделят ред-чери :-D
представи си  хелерите и мулинезиите как ще им се зарадват
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Асен Евгениев

Цитат на: dafil - 28.02.2010 22:02
Виждал съм с очите си гупи да си разделят ред-чери :-D
представи си  хелерите и мулинезиите как ще им се зарадват
Не мога да си представя моите заухави гупи да нападат скариди. По-скоро те ще станат жертви. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

_777_

Цитат на: dark_messiah1 - 28.02.2010 17:43
*STOP* какви са скаридите ?
И аз това да запитам. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

dandy

Гледам, че темата е подходяща за моята питанка. Имам САЕ, Боца, Ациструс, Коридорас Кочи -2 и Дермогенис -1 /женска/, като цяло това са ми големите риби в 60 л. аквариум, също така и кубински рачета (ж/4см./+м/1-2см./). Растителността ми заема задоволително място от дъното, но нямам мъхове. Та ще има ли голям проблем ако пусна Ред черита вътре, или има вероятност някоя риба от гореспоменатите да се напапка с тях  ?  Забравих да кажа, че имам и неончета. Забелязал съм, че притежават малко лаком нрав за размерите си .

Асен Евгениев

Ще станат за мезе.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

zambo

Скаридите няма да изкарат и ден в този аквариум .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

vasso

Наложи се да прибера в малкия ми скаридарник молинезиите на сестра ми. :-|. Отписах веднага скаридите, но не ми се жертваха всички молинезии. След 4 дни забелязах, че скаридите са си там и си живуркат. Явно няма проблем! *YAHOO*

kamaro

Аз имам 5 скаридки при дискусите и още не са отишли за мезе. *YAHOO*
Сигурно нямат бира. *DRINK*
От нас песен, от Бога здраве .

dandy

Мен най-вече ме притесняват кубинските рачета и единствено от рибите боцата, защото е доста настойчива. Другите според мен няма да ги закачат, но май ще си направя едно експериментче, или може да си взема малко по-големи скариди.

lazo

Направо се изненадвам че с кубинците успяват да устискат и риби. При моите виреят само Macrobrachium скаридите (сигурно щото са каратисти  :-D) и няколко едри ампуларии (макар че от последните 2 вече дадоха фира нищо че бяха големи)

dandy

Цитат на: dandy - 28.02.2010 22:46
Гледам, че темата е подходяща за моята питанка. Имам САЕ, Боца, Ациструс, Коридорас Кочи -2 и Дермогенис -1 /женска/, като цяло това са ми големите риби в 60 л. аквариум, също така и кубински рачета (ж/4см./+м/1-2см./). Растителността ми заема задоволително място от дъното, но нямам мъхове. Та ще има ли голям проблем ако пусна Ред черита вътре, или има вероятност някоя риба от гореспоменатите да се напапка с тях  ?  Забравих да кажа, че имам и неончета. Забелязал съм, че притежават малко лаком нрав за размерите си .

Четвърти ден откакто съм сложил ред черита /м+ж/, да докладвам - неможаха да бъдат изядени, живуркат си и се репчят. Боцата грам внимание не им обръща, както и другите рибоци, при условие, че два пъти в седмицата не храня.

Similar topics (5)

31829

Публикации: 10
Прегледи: 4196

10620

Публикации: 13
Прегледи: 5752

56888

Публикации: 10
Прегледи: 7290

9614

Започната от bobynfs


Публикации: 4
Прегледи: 4860

55653

Публикации: 0
Прегледи: 1846