• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Скарида на пода

Започната от kapacitet, 25.10.2012 02:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kapacitet

Преди няколко месеца си купих пет скариди, бяха много малки предполагам още бебета. Не знам каква марка са, но на външен вид са нищо кой знае какво, сивкаво прозрачни. Тези скариди дълго време се бяха покрили някъде и съвсем скоро забелязах 4 от тях значително пораснали, а си мислих, че са изпукали. Преди 4 дена сменях водата на аквариума и те отново се изпокриха някъде.
Тази сутрин приятелката ми става и забелязва в коридора на ламината някаква гад. С чехъл в ръка леко пристъпва към жертвата и в един момент зацепва, че това е скарида. Хваща се една кутия, пълни с вода от аквариума и с една лъжица обира скаридата от пода. Малката гад весело си плува в кутията все едно не е станало нищо. И така обратно в аквариума.
Та да се върна на въпроса, аджеба нормално ли е така да си се разхождат скаридите през ноща. Сега ще трябва да гледам и къде стъпвам сутрин. *dontknow*

dafil

Предполагам,че си си купил Аманови скариди.Ако нещо не им харесва във водата-скачат и навън.Издържат доста повече на сухо отколкото други скариди :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

zariio

Само капак оправя нещата.Или някакъв борд отгоре да не целия аквариум покрит.При мен освен от това че не ги кефи водата скачат и при стрес.Уцелил си момента да ти кажа.При мен винаги сутрин ги намирах изсушени :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Асен Евгениев

Като взимаш някакви мерки да знаеш, че като се засилят, скачат
няколко собствени дължини над водата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kapacitet

Благодаря ви за отговорите,

просто страхотно, нямам думи, в първия момент си помислих, че си правите майтап с мен.
Не мога да взема никакви мерки за жалост понеже аквариума е без капак. Купил съм си скарида самоубиец.

danielm

Като се разгонят женските ... и мъжките също почват да правят глупости.
Точно като при нас!

wwladoo

Жаргонно им викаме на Амановите скариди--водни ,,хлебарки,, лазят си без проблем на сушата и издържат доста,задължително със капак аквариума и не го пълни догоре с вода,ако има и плаващи растения доста често правят глупости.... ;-) :-) но иначе са перфектни чистачи...
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Caxapa

От черитата не съм забелязал да липсва някой пакостник но и бройката им е такава, че трудно може да им се прави вечерна проверка. Макробахиумите   започнаха да изчезват при все капаците. Особено от един малък скаридарник със стъклени капаци. Провираха се дори и през отвора  за  нагревателя който съм изрязал в един от стъклените капаци. Като правих пролетно почистване, намерих няколко тариката мумифицирани като Тутанкамон.Сега от много време са в друг по-голям и по обезопасен аквариум.

wwladoo

Цитат на: kapacitet - 25.10.2012 12:13
Благодаря ви за отговорите,

просто страхотно, нямам думи, в първия момент си помислих, че си правите майтап с мен.
Не мога да взема никакви мерки за жалост понеже аквариума е без капак. Купил съм си скарида самоубиец.
Колега като тия ли са--ето снимки на скариди Аманови взети от мен,извинявам се на колегата,ползвам негови снимки,защото съм слаб фотограф----леко зеленкави са на цвят и кафяви надлъжни пунктирани раета с много дълги мустаци---
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

kapacitet

Ами май са такива, но следващия път като се покажат ще се опитам да ги снимам. Направи ми впечатление, че като сменях водата се опитваха да драпат срещу течението все едно си играят, но пък опитите да се покатерят по стъклото и хектичните движения изглеждаха като все едно нещо не им допада. После се запитах, ако нещо не им харесваше защо стоят на струята вода. Че това е положението, нямам възможност да покрия аквариума, а и ми стигат неритините които все падат по гръб и се налага да ги обръщам, че вече имам цяла колекция от празни черупки.

Nikiengi

Амановите скариди много обичат прясна вода, най-вероятно защото живеят в реки и има постоянно течение. След смяна на водата при мен аквариума завира буквално, стават като изстребители и обикалят неспирно поне 15-20 мин. А като си вкараш ръката вътре и я задържиш неподвижно се налепват върху нея и почват да "чистят", даже се бият за територия. Много са ефектни, но трябва да са повече на брой за да са по-живи и игриви в аквариума, поне 5-6 бр. (10 най-добре) и в живота си не съм виждал чистачи на водорасли като тях, включително и гадния ксенококус!  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

stanislav89

Гладни ли ги държиш, че започват да ядът ксенококус?

kapacitet

Накрая ще пусна зверо да ги изкара от храсталака.  *CRAZY*

Nikiengi

Цитат на: stanislav89 - 26.10.2012 12:36
Гладни ли ги държиш, че започват да ядът ксенококус?
Ако искаш вярвай, по същото това време в аквариума има храна!  ;-)

stanislav89

Не бе, вярвам ти просто ще трябва да си взема още някоя :-)

Similar topics (5)

22543

Публикации: 1269
Прегледи: 492283

40426

Публикации: 8
Прегледи: 5137

34496

Публикации: 51
Прегледи: 19504

23444

Публикации: 3
Прегледи: 2523

48054

Публикации: 5
Прегледи: 3274