• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съжителство на рачета с рибки

Започната от melissa, 05.04.2013 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

melissa

Здравейте отново! Видях в един онлайн зоомагазин едни кубински раци. Четох доста по въпроса, дали могат да съжителсват зеадно с рибките ми-сомове, данио, гупи, кулита,трихогастри. Видях доста противоречиви мнения, затова реших да се обърна към вас и вие да ми кажете дали може или не може. Благодаря! :-)

a__andreew

Хи, ако са кубински рачета със сигурност рибите са сложени за тяхна храна :)

melissa

Благодаря за отговора! А има ли рачетаа, които могат да съжителстват заедно с рибите ми?

a__andreew

Хи, ами не знам как да го кажа може , но не за дълго. Рака е хищник дори да расте с малки риби те през нощта са на дъното и са достъпни за ядене. Не можеш да промениш природата да може 1,2 и 3 месеца нищо да няма ама то си му е в природата или ще бъде изяден , докато си сменя корубината или ще изяде това ,което го има в аквата при мен изядоха ред черитата , като вески ден им давам храна. Това си го правят за спорта храненето си. 

wwladoo

Цитат на: a__andreew - 05.04.2013 22:29
Хи, ами не знам как да го кажа може , но не за дълго. Рака е хищник дори да расте с малки риби те през нощта са на дъното и са достъпни за ядене. Не можеш да промениш природата да може 1,2 и 3 месеца нищо да няма ама то си му е в природата или ще бъде изяден , докато си сменя корубината или ще изяде това ,което го има в аквата при мен изядоха ред черитата , като вески ден им давам храна. Това си го правят за спорта храненето си. 
По големите размери раци--Блю ред тайгър лобстер и Ред лобстер, които гледам,без проблем се гледат със всякакви видове скариди---без проблем--една скарида нямам изчезнала.Гледам ги със Ред чери,Аманова,Ред кристъл,Бляк кристъл,Сънкуист,Дарк гриин,Бъмбъл бее,Сакура без проблем,размножават си се скаридките,но със риби абсурт, а и с растения с по меки листа им разказват игрите,режат им листата,само анубиаси и ехинодоруси оцеляват---но покрай стеблото по едри камъни,слагам защото много ровят и си правят укрития--пещерички, и изравят по дребните растения със по слаба коренова система ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

12686

Публикации: 2
Прегледи: 3127

53019

Публикации: 5
Прегледи: 3020

38022

Публикации: 5
Прегледи: 4240

20041

Публикации: 38
Прегледи: 22117