• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 01:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

С какво да захраня скариди бебета

Започната от teodorcho, 08.02.2012 17:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

teodorcho

Здравейте колеги, бих искал да ви помоля за съвет с какво да захраня скаридките. Откакто са се излюпели стоят зад филтъра и в него, дали биха могли да си набавят достатъчно храна или трябва да ги захраня с нещо друго.

Здравков

Цитат на: teodorcho - 08.02.2012 17:02
Здравейте колеги, бих искал да ви помоля за съвет с какво да захраня скаридките. Откакто са се излюпели стоят зад филтъра и в него, дали биха могли да си набавят достатъчно храна или трябва да ги захраня с нещо друго.
Не си уточнил какъв е вида на скаридите, все пак  винаги намират нещо да си чоплят.

teodorcho

Не съм уточнил вида колега, тъй като не го знам, мисля че са амано скариди, но не съм сигурен.  :-)

danielm

е това 100% не са!
освен ако не си колегата, който е кръстосал амано с чери и затова да се развъждат в сладка вода.
Дай снимка или описание

Здравков

Цитат на: teodorcho - 08.02.2012 17:11
Не съм уточнил вида колега, тъй като не го знам, мисля че са амано скариди, но не съм сигурен.  :-)
Едвали са амано, но каквито и да са ще си намерят какво да ядат.  ;-)

zambo

Има спирулина на прах или таблетки за дънни риби . Не е необходимо обаче да ги хранис с нещо специално . Те винаги си намират .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

teodorcho

Благодаря на всички за отговорите.  :-)

sailender

Щом чоплят филтъра значи всичко е ок :)

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

teodorcho

Не са черетита колега! Скаридите са тъмно кафяви и през средата по цялата дължина минава светло кафява линия  :-)

sailender

Бабаути ригенбуген. честито :)

danielm

А има цала статия как се развъждат тези скариди.
Явно на новаците ни върви ... :-D
Честито колега!
: 08.02.2012г 19:07ч
И дай моля те малко инфо за да го сложим в другата тема.
Явно не спазваме някои правила с теб и това помага.

teodorcho

Няма какво инфо да дам колега, по простата причина, че когато ги взех си бяха с хайвер. :-D

VDO

Пусни някоя снимка на големите скариди.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

teodorcho

Ето това са снимките колеги:
това е едната

а това е другата


Similar topics (5)

24352

Публикации: 14
Прегледи: 5874

16496

Публикации: 2
Прегледи: 4034

12730

Публикации: 4
Прегледи: 3831

59825

Започната от click1


Публикации: 1
Прегледи: 4916