• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Може ли скаридарник без филтър?

Започната от Lasho, 20.08.2014 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lasho

Здравейте,

Тъй като в големия аквариум скаридите никакви ги няма, реших да спретна едно супер мини скаридарниче от 7 литрово аквариумче :) За ред черита става въпрос. Сложих в него малък филтър китаец, като дебита му е намален на максимум, така че не става центруфуга. Обаче възникна друг проблем - прегряване. Температурата на водата постоянно е около 29 градуса, като в стаята е 24-25.

И тъй като днес ми се наложи да ръчкам нещо по токовете в къщи и съответно бях дръпнал шалтера забелязах, че като не работеше филтъра температурата на водата започна да пада. Тоест филтъра го раздава и като нагревател. Явно в толкова малко вода, отделяната от него топлина си казва думата. Та се чудя сега може ли тоя скаридарник да кара без филтър или гадинките няма да издеянат?   Риби няма да има.
Осветлението е от led лента и не грее. За това основния заподозрян е филтъра.
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

Penta

Скаридите могат да се гледат и в херметично затворен съд, само светлина да има за фотосинтезата.

http://www.sustyparty.com/blogs/news/5211132-eye-candy-monday-ecospheres

Caxapa

Имах такъв проблем с филтр който грееше и нямаше нужда от нагревател в единя ми скаридарник. Сложи гъба с аераторна помпа.

Lasho

Много са шумни тези помпи. За в спалнята не стават :)
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

Caxapa

Няма как да е душата в рая и сладолед в ръката.

Similar topics (5)

48054

Публикации: 5
Прегледи: 3274

40341

Публикации: 10
Прегледи: 4362

26001

Започната от gtasho


Публикации: 10
Прегледи: 4941

15586

Публикации: 6
Прегледи: 4409

32148

Публикации: 8
Прегледи: 4300