• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да сифонирам скаридарника?

Започната от Desidy, 10.04.2011 16:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desidy

Здравейте,
знам, че въпросът е лаишки, но се притеснявам като почиствам дъното да не измъкна и някоя скарида.
Аквариумът е около 50л, с нагревател и помпичка с гъба.
Вътре има бебета гупи - около 30, скариди - повече от 20,30 и вече 2рака - днес третия е умрял. Има мъх, паричка, валиснерия  и лимонче.
Сменям десетина литра на седмица, но не пера гъбата, защото по нея винаги има микроскопични скариди.
Искам да сифонирам дъното, но как?
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Boromir

Пробвай да направиш "цетка" на края на сифона може да ползваш и готов такъв. Продават се на всякъде китайски сифончета не много скъпи, но ефикасни и с цетка от пластмаса която може да се демонтира!
Shrimp Breeding Lover

Caxapa

Отрязана гърловина от пластмасово шише 500мл. на което сме поставили парче чаропогащник. На гърловината от към тапата е маркуча. и така сифонираме без да засмучем скаридките.

Асен Евгениев

Аз не сифонирам скаридарника си, взел съм мерки да не се налага.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slavov

Акапулко  изплюй камъчето , че и аз чета да права скаридник, и щом не сифонираш, трябва сомове, и минимални дажби храна, но пак екскрементите как ще ги махнеш!? Та излей си мъката най-добре, не като жена (  ;-) ) да правиш клишета.

zambo

Цитат на: Slavov - 10.04.2011 22:59
Акапулко  изплюй камъчето , че и аз чета да права скаридник, и щом не сифонираш, трябва сомове, и минимални дажби храна, но пак екскрементите как ще ги махнеш!? Та излей си мъката най-добре, не като жена (  ;-) ) да правиш клишета.
Какво да му сифонираш на скаридарника ? Щом няма риби , няма нужда от сифониране . Със скариди живеят само дребни видове рибки и те не цапат толкова много . А сомовете за какво да трябват?
А сега на въпроса : за три години скаридарника е сифониран един или два пъти . Цедих водата .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: Slavov - 10.04.2011 22:59
екскрементите как ще ги махнеш!?
Не ги махам, идеална тор за растенията са, даже не им стигат. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

wwladoo

И аз съм на мнението на колегата не сифонирам--от година и половина не съм го барал, но скаридарника ми е много силно залесен на 100проц.догоре,рибки няма вътре--говоря за този с черитата-те не са капризни,размножават си се и това е--при 18-20гр--цялата зима но се появиха отскоро планарии,не пречат по принцип,но ме дразнят и трябва да измисля нещо!!!Виж за другите видове скариди--като някои по капризни са си други условията :-)
: 11.04.2011г 00:12ч
Цитат на: akapulko - 11.04.2011 00:27
Не ги махам, идеална тор за растенията са, даже не им стигат. :-)
И при мен е така,само че екстрементите са от охлювчетата,имам планорбис и физа там и то доста!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Асен Евгениев

Цитат на: wwladoo - 11.04.2011 00:35
И при мен е така,само че екстрементите са от охлювчетата,имам планорбис и физа там и то доста!!!
Аз съм пуснал пасажче неони в 50 литровия скаридарник.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

36667

Публикации: 5
Прегледи: 5225

38335

Публикации: 26
Прегледи: 8207

21643

Публикации: 9
Прегледи: 5984

12124

Публикации: 7
Прегледи: 4880

23444

Публикации: 3
Прегледи: 2523