• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 01:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Crystal Red Shrimp

Започната от Aquadream, 07.07.2011 00:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

ами засега става ...  :-D
ама ако искате пойзчакайте още някой ден!!!

Чакъров

Преди да получа системата за обратна осмоза - водата която наливах в аквариума беше преварена ( но аквариума беше 25 литра - и това ме улесняваше ). При положение , че в Бургас водата е доста твърда - кх-7 , гх-9 с преварената вода свалях до кх-2 и гх -4

danielm

Ама то проблема в София не е в това.
Проблема е другаде, защото гх и кх са си о.к.
а вече няколко пъти ми замирисва на хлор, а това никога не е било. Но и това не е проблем ...

WOLF

Тази осмозна вода по 2лв тубата в кои точно магазини си я виждал? И дали някой е експеремнтирал с нея?
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

danielm

аз нали съм по експериментите ...
кх -0, ама няма да казвам име за да не ме накажат!  :-D
пх - 7.2, обща минерализация под 50g/l.

Peza

Цитат на: danielm - 17.05.2012 17:39
а вече няколко пъти ми замирисва на хлор, а това никога не е било.
При мен направо си смърди на хлор. Като си взимам душ имам чувството че влизам в закрит басейн от 1988г. Не знам до колко активният въглен ми помага за водата за аквариумите, но би следвало да не е там проблема в конкретният случай.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Aquadream

Водата в София както и в други градове не е подходяща за аквариуми през пролетния сезон. След топене на снеговете се получава допълнително замърсявяне с кал и органика на естествените водоизточници. По тая причина често е завишенo третирането с Хлор и с други обезпаразитяващи седства .
много е вероятно това да е причината за измиране на скариди и други аквариумни животинки.

Генерална твърдост на осмозната и дестилираната вода се коригира чрез употребата на GH boosters. Това са разтвори на Магнезиеви и Калциеви соли. Могат да съдържат и други елементи.

Рецепта за GH booster ще намерите тук;
http://aquariumbg.com/forum/himiya/povishavane-na-gh-(tn)-generalna-tvardost/

Други минерали и витамини за скариди от Shirakura, Mosura, Ebi Gold и тем подобни производители.
Всички твърдят да са най, най но аз още не мога да кажа със сигурност коя марка е голямата работа.

dafil

Цитат на: danielm - 17.05.2012 16:59
в магазините за автопотреби има дейонизирана за акумулатори

Купувал съм такава от бензиностанциите и съм мерил Кн=15+!!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

danielm

на тази дето аз я взех от автопотреби теста не отчете нищо. не се промени нищо, даже беше по-светло и от това, дето даваха за 0 (все едно не го бях топвал във водата, само пх-то се промени).
ама то едната може и да е от чешмата ...

zariio

С това пх 7.2 само ядове може да имаш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ramedy

Водата във всички градове в България е абсолютно с различни стойности! Може да са близки но са различни! Хлор наистина се слага и не само-а това за топене на снегове и тнт пак започваме със приказките за децата! Всичко което се добавя е винаги едно и също във всички държавни ВИК предприятия в нашата държава! Аз работя в Русенското и ако някой се интерисува от нещо по конкретно мога да питам лаборантката на работа и да му дам отговор!

Aquadream

Цитат на: ramedy - 17.05.2012 22:26
Водата във всички градове в България е абсолютно с различни стойности! Може да са близки но са различни! Хлор наистина се слага и не само-а това за топене на снегове и тнт пак започваме със приказките за децата! Всичко което се добавя е винаги едно и също във всички държавни ВИК предприятия в нашата държава! Аз работя в Русенското и ако някой се интерисува от нещо по конкретно мога да питам лаборантката на работа и да му дам отговор!

Русе не се намира под Витоша и не разчита за вода на Панчеревското езеро и Искъра.
Отчитане на водомери (твоята професия) и геология на водоизточниците в България са доста различни неща. А второто е много далеч от приказките за децата.
Голата истина е, че на хората от София, които ползват чешмяна вода им умират скаридите и рибите през пролетния сезон.
Ще им бъдеш от по-голяма полза ако преди нахакани изказвания им дадеш научно обяснение на проблема.

WOLF

Бесен съм! Умря и бременната женска. Останаха ми само 4 кристала и съм на път да се откажа от тези скариди. За последните 5 дни ми умряха 5 скариди, свързвам го единствено с валежите последните 2 седмици. Днес след като се пребрах и видях умрялата бременна отидох в Кауфланд да търся осмозна вода, купих 10лт  вода на която пишеше "С много ниско минеразлизация, постигната чрез обратна осмоза" (минеразлизация<50мг/л, ph ~ 7.2 -7.6) която вече е в аквариума.
Апелирам хората с повече опит в отглеждане на кристалите, да споделят каква вода ползват (предполагам се позлват системи за обратна осмоза). А също и предположение какво точно не е наред с водата в момента, когато всички параметри (с изключение на твърдостта, която не съм мерил ) са в нормата.

Поздрави!
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Aquadream

Цитат на: WOLF - 17.05.2012 23:12
Бесен съм! Умря и бременната женска. Останаха ми само 4 кристала и съм на път да се откажа от тези скариди. За последните 5 дни от ми умряха 5 скариди, свързвам го единствено с валежите последните 2 седмици. Днес след като се пребрах и видях умрялата бременна отидох в Кауфланд да търся осмозна вода, купих 10лт  вода на която пишеше "С много ниско минеразлизация, постигната чрез обратна осмоза" (минеразлизация<50мл/л, ph ~ 7.2 -7.6) която вече е в аквариума.
Апелирам хората с повече опит в отглеждане на кристалите, да споделят каква вода ползват (предполагам се позлват системи за обратна осмоза). А също и предположение какво точно не е наред с водата в момента, когато всички параметри (с изключение на твърдостта, която не съм мерил ) са в нормата.

Поздрави!
Тая осмозна воде е добра за скариди ако е вярна информацията на етикета. Ако си сменил всичката вода в аквариума само с осмозна побързай да коригираш генералната твърдост иначе и другите ти скариди ще измрат. Silender е от София. Обади му се да ти помогне за генералната твърдост.

WOLF

Цитат на: Aquadream - 17.05.2012 23:22
Тая осмозна воде е добра за скариди ако е вярна информацията на етикета. Ако си сменил всичката вода в аквариума само с осмозна побързай да коригираш генералната твърдост иначе и другите ти скариди ще измрат. Silender е от София. Обади му се да ти помогне за генералната твърдост.
Смених 20-25% от водата с осмозна от магазина и незнам дали не си внушавам, но скаридте за няколко часа се раздвижеха. В последните дни преди да открия труповете, забелязвах как някой от скаридите не се движат толкова активно и не се хранят. Смятам за първо време да ползвам от тази вода, като се надявам Red Bee Sand-a да сваля ph-то под 7. Тези дни ще взема тестове за твърдостта (ако някой може нека препоръча конкретни) и при следващата смяна ще замеря купешката вода.

Поздрави!
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Similar topics (5)

44536

Публикации: 4
Прегледи: 3630

29973

Публикации: 2
Прегледи: 3512

13548

Публикации: 503
Прегледи: 256952

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25647