• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 11:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Crystal Red Shrimp

Започната от Aquadream, 07.07.2011 00:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Чакъров


manyg

страхотни са :)

zlatna ribka

Чакъров много са ти хубави скаридките! Поздравления :-)
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Чакъров

Благодаря  *thanks *thanks



terier4o

Хайде да ти е честита новата придобивка . И все по-бели да стават  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Чакъров

Благодаря  *thanks

Ето още един катерач:

danielm

Специален поздрав с една новородена клас "джапанка" F18 ...  *ROFL*

Чакъров

Хайде малко от новият мааатриал  :-D :-D








WOLF

Здравейте, понеже темата е за Crystal Red, ще търся помощ тук.
За мое огромно съжаление в рамките на 1 седмица ми умряха 4 скариди, с което популацията драстично намаля останаха само 5, енда от който е бременна. Позволявам си да търся съвет, поради факта че според тестовете който позлвам всички параметри са в нормите:

Амонии/Амоняк < 0.05 (замерването на вода от чешмата даде същия резултат)
Ph ~ 6.2
NO3 ~ 0ml/l
PO4 ~ 0.1ml/l
Твърдостта на водата не съм мерил, мога да кажа само, че живея в София.

Аквариума е 37лт. със субстрат на Shirakura и дънен вилтър с вътрешна помпа. До сега спирах помпичката за въздух през ноща, но от няколко дена не я спирам.  
Моля ако някой има предположение за причината за гибелта на 4-те скариди да ги сподели, за мен положението е очайващо, наистина неразбирам какво не е наред.

Поздрави!
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

zariio

Мери твърдостта.Зависи от къде си ги взел тези скариди.Може да са гледани тук и да нямаш проблем от водата но ако си ги купил от някой при който са гледани в идеални за тях параметри KH 0-1 и GH 5  при теб ще имат проблем
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Aquadream

Цитат на: WOLF - 17.05.2012 09:56
Здравейте, понеже темата е за Crystal Red, ще търся помощ тук.
За мое огромно съжаление в рамките на 1 седмица ми умряха 4 скариди, с което популацията драстично намаля останаха само 5, енда от който е бременна. Позволявам си да търся съвет, поради факта че според тестовете който позлвам всички параметри са в нормите:

Амонии/Амоняк < 0.05 (замерването на вода от чешмата даде същия резултат)
Ph ~ 6.2
NO3 ~ 0ml/l
PO4 ~ 0.1ml/l
Твърдостта на водата не съм мерил, мога да кажа само, че живея в София.

Аквариума е 37лт. със субстрат на Shirakura и дънен вилтър с вътрешна помпа. До сега спирах помпичката за въздух през ноща, но от няколко дена не я спирам.  
Моля ако някой има предположение за причината за гибелта на 4-те скариди да ги сподели, за мен положението е очайващо, наистина неразбирам какво не е наред.

Поздрави!
Всъщност не си единствения от София на който му умират скариди. Има някакъв проблем със Софийската вода, който не е ясен никому все още. За да се застраховаш от подобни проблеми трябва да ползваш обратна осмоза или дестилирана вода със съответните добавки за генерална твърдост и допълнителни минерали за кристални скариди.

WOLF

Цитат на: Aquadream - 17.05.2012 12:37
Всъщност не си единствения от София на който му умират скариди. Има някакъв проблем със Софийската вода, който не е ясен никому все още. За да се застраховаш от подобни проблеми трябва да ползваш обратна осмоза или дестилирана вода със съответните добавки за генерална твърдост и допълнителни минерали за кристални скариди.
Това малко или много обяснява нещата и ми действа окуражаващо (не исках да повярвам, че въпреки положените усилия проблема е в мен), но трябва да намеря временно решение на ситуацията - не искам да загубя и останлите 5 скариди, при положение че съм ги чакал 2 месеца. Въпросът ми е от къде мога да си набавя дестилирана вода или вода с подобни качаства (някъде четох за вода от Драгалевци, която можела да замести дестилираната) , моят аквариум е малък и разнасянето на вода за момента няма да е проблем. А също и какви тоно добавки следва да се добавят в подобна вода, за да стане благоприятна за Crystal Red.

Поздрави!
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Peza

Цитат на: Aquadream - 17.05.2012 12:37
Всъщност не си единствения от София на който му умират скариди. Има някакъв проблем със Софийската вода, който не е ясен никому все още. За да се застраховаш от подобни проблеми трябва да ползваш обратна осмоза или дестилирана вода със съответните добавки за генерална твърдост и допълнителни минерали за кристални скариди.
Хм ... това обяснява до някъде мистериозната смърт на всички мои скаридки. Въпреки че темата е за кристали, моите ред черита се гътнаха до една и набедени за това бяха едни мои самоделни глинени топчета, при положениe че всичко останало си е както трябва, при първите жертви направих 50% извънредна смяна на водата уж да подобря нещата ...
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

danielm

за последните дни ми умряха две сакури, 2 хубави бабаултита и една пчела пред раждане.
в хранителните вериги продават осмозна вода за под 2 лева тубата. в магазините за автопотреби има дейонизирана за акумулатори, ама там цената варира много.

iivs

Цитат на: danielm - 17.05.2012 16:59
за последните дни ми умряха две сакури, 2 хубави бабаултита и една пчела пред раждане.
в хранителните вериги продават осмозна вода за под 2 лева тубата. в магазините за автопотреби има дейонизирана за акумулатори, ама там цената варира много.
тази в магазина става ли за аквариум

Similar topics (5)

44536

Публикации: 4
Прегледи: 3629

29973

Публикации: 2
Прегледи: 3512

13548

Публикации: 503
Прегледи: 256873

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25642