• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.06.2024 16:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Crystal Red Shrimp

Започната от Aquadream, 07.07.2011 00:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zlatna ribka

Много са красиви-браво!
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Aquadream

Цитат на: ramedy - 04.05.2012 16:34
  Напъват се за А група ама още не тренират толкова усилено и ще си останат в долната зона ! :-)
Тая дето я показваш е точно А клас. Мизерията при кристалите е че могат само да паднат в по-долен клас от загуба на оцветяване, но никога не могат да станат по-цветни и от там да се класират по-горе.
Тази скарида както изглежда сега това ще е най-високия и клас на оцветяване.

ramedy

Много добре знам че е А клас учителю наш! Вместо да даваш съвети по-добре помогни да имаме и ние по бели скариди като твоите! Нали им разбираш! Че вместо да си държат белите цветове стават все по Кристални! :-(

sailender

Аз мисля че ти обясних начина .... ама ако не се слуша лошо :)

buchkata

Щом знаете начина ,то обяснете го на широката аудитория,за да не си блъска главите.
Пък може и да има някой уши-знае ли човек. :-D

Здравков

Цитат на: buchkata - 05.05.2012 20:01
Щом знаете начина ,то обяснете го на широката аудитория,за да не си блъска главите.
Пък може и да има някой уши-знае ли човек. :-D
Или пък очи в случая.  :-D  *DRINK*

ramedy

Начина е ясен! Даваш една камара с пари за класни скариди и имаш синя кръв за разплод! ...Имаш крава-пиеш млеко брато!!!

sailender

Ако харесвате мойте скариди ето няколко неща от ежемесечието им живот.

Храня ги със 8 вида храни. всяка една от тях допълва другата... едната е с повече протеин другата с повече спиролина третата със оцветители след което да не забравяме калции има и с минерали и още много други. Храните не са скъпи като цяло излизат сума защото по една опаковка от храна е 10-15 лв но като се съберат и смесят това е храна за цял живот...... има колеги който си поръчват 60-100 милилитра от мен когато си бъркам храните а ако решите сами да си ги бъркате като наблегнете на тези съставки ще кажа само да избягвате храни който бързо се разтварят в водата.

След храната идва минерална баня. Минерали който може да са маркови на бенибачи или ширакура или обикновенни зависи какво намерите аз използвам обикновенни голяма опаковка 200 грама която не излиза евтино но се слага по микролъжица на 50 литра и това е отново като за цял живот. за сравнение минералите със микро лъжица на ширакура са 10 грама.

След което идва реда на соли за намаляване на стреса и набавяне на макро и микро елементи във водата слагам ги на всяка смяна на водата и най вече използвам каменна сол ЧИСТА!!!!!

Също така за хора със твърди или меки води .... зеолит за твърдите и едни мешанки за обща твърдост но не карбонатна до 6 градуса много добре са описани в един пост на колегата Aquadream за GH.

И не на последно място селектиране и ген!

Играчка си е но точно това им е интересното на тези скариди.

За да имаш цвят инвестираш поне малко във тези упоменати неща.


Успех.
: 05.05.2012г 20:08ч
И пак камара пари за готини скариди и катоне им даваш тези упоменати неща и не им предоставях хубава вода следващото поколение ще загуби цвета.

Както ти сам каза колега като малки са Клас А а като пораснат стават C  ами като не правиш нищо как да останат хубави.

Трябва им параметри на вода
Твърдост GH
Минерали за черупките
Соли също за хитина
Храна със калции спирулина протеин оцветители тук трябва да се внимава както се купува

И чак тогава може да помислиш да изхабиш пари за хубави качества иначе няма смисал....

Aquadream

Цитат на: ramedy - 05.05.2012 20:50
Начина е ясен! Даваш една камара с пари за класни скариди и имаш синя кръв за разплод! ...Имаш крава-пиеш млеко брато!!!
Историята с кристалните скариди е малко по-различна от цуцане на млеко от кравата.
Ако ще да ти дам 100 крави все тая ще е. Има много неща да се учат за тия скариди както за всичко друго на този свят.

Пари има смисъл да се дават когато човек е понаучил занаята.

А намеците дето ги пробутваш са много грозни и следващия път няма да видиш скариди по 2 лева.

Това което съм ти дал е същото с което съм започнал и аз. Гледай снимката и ми покажи каде са големите пари тука.

: 05.05.2012г 21:09ч
Цитат на: sailender - 05.05.2012 20:57
Ако харесвате мойте скариди ето няколко неща от ежемесечието им живот.

Храня ги със 8 вида храни. всяка една от тях допълва другата... едната е с повече протеин другата с повече спиролина третата със оцветители след което да не забравяме калции има и с минерали и още много други. Храните не са скъпи като цяло излизат сума защото по една опаковка от храна е 10-15 лв но като се съберат и смесят това е храна за цял живот...... има колеги който си поръчват 60-100 милилитра от мен когато си бъркам храните а ако решите сами да си ги бъркате като наблегнете на тези съставки ще кажа само да избягвате храни който бързо се разтварят в водата.

След храната идва минерална баня. Минерали който може да са маркови на бенибачи или ширакура или обикновенни зависи какво намерите аз използвам обикновенни голяма опаковка 200 грама която не излиза евтино но се слага по микролъжица на 50 литра и това е отново като за цял живот. за сравнение минералите със микро лъжица на ширакура са 10 грама.

След което идва реда на соли за намаляване на стреса и набавяне на макро и микро елементи във водата слагам ги на всяка смяна на водата и най вече използвам каменна сол ЧИСТА!!!!!

Също така за хора със твърди или меки води .... зеолит за твърдите и едни мешанки за обща твърдост но не карбонатна до 6 градуса много добре са описани в един пост на колегата Aquadream за GH.

И не на последно място селектиране и ген!

Играчка си е но точно това им е интересното на тези скариди.

За да имаш цвят инвестираш поне малко във тези упоменати неща.


Успех.
: 05.05.2012г 20:08ч
И пак камара пари за готини скариди и катоне им даваш тези упоменати неща и не им предоставях хубава вода следващото поколение ще загуби цвета.

Както ти сам каза колега като малки са Клас А а като пораснат стават C  ами като не правиш нищо как да останат хубави.

Трябва им параметри на вода
Твърдост GH
Минерали за черупките
Соли също за хитина
Храна със калции спирулина протеин оцветители тук трябва да се внимава както се купува

И чак тогава може да помислиш да изхабиш пари за хубави качества иначе няма смисал....
Гледай пич. Ти акъл не давай. пари дай че да видиш тогава консумира ли коня боб. :-D

ramedy

 http://www.alphaprobreeders.com/aquatic-shrimp-fish-food/   ....интересно тези храни и добавки за какво са? Сигурно са комерсиализъм! Е разкажи историята .та и ние от простолюдието да разберем каква е тайната на успеха!


а между другото това ми прозвуча -.Дай си ми куклите-на си ти парцалите!

Aquadream

Цитат на: ramedy - 05.05.2012 22:04
http://www.alphaprobreeders.com/aquatic-shrimp-fish-food/   ....интересно тези храни и добавки за какво са? Сигурно са комерсиализъм! Е разкажи историята .та и ние от простолюдието да разберем каква е тайната на успеха!


а между другото това ми прозвуча -.Дай си ми куклите-на си ти парцалите!
Ами като развъдих около 800 кристални скариди преди да ги продам избрах и задържах 24, които ми се видяха най-хубави.
На това му казват селекция. Друга тайна няма. Поне аз не знам.

Относно грубия ти език - мери си приказките.
Ако думите ми са прозвучали по този начин то се дължи само на класическия Български ген, който се нарича хронична неблагодарност.
В превод - Храни куче да те лае.

danielm


Aquadream

Цитат на: ramedy - 05.05.2012 23:41
Това което го писа дори и децата от детската градина не вярват на него! Та ти сам се хвалеше че си купувал скъпи скариди от Унгария!.Но както и да е! Ти си знаеш! За мен ти си История! Да се радват хората който сега започват да ти четат легендите!
Ти като дойде да вземеш скариди от мен видя ли Унгарски скариди или някакви други със синя кръв?
Скаридите от Унгария са при мен само от един месец. Децата от детската градина обаче могат да смятат как се въдят стотици скариди за продан само за един месец.

Моля те недай така да ме слагаш в Историята. Ми нали ще си загубя съня поради това велико събитие. *SORRY*
Моя съвет към теб е да спреш лошия тон.











danielm

за да се върнем на темата ето една снинка на три кристала:
ред кристал, блек кристал и ... гомнян кристал!  :-D



и мама с поколението си от черни и гомняни кристали:

terier4o

Цитат на: danielm - 04.05.2012 13:13
*DRINK*

: 04.05.2012г 09:09ч
:popcorn:

Много бяло изглежда това мъниче , ти нали ги отглеждаше без специален грунд  и специални храни ? Какъв клас се води  ,или все още е рано да се определи ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Similar topics (5)

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25764

27237

Започната от crxx


Публикации: 19
Прегледи: 7614

36207

Започната от sailender


Публикации: 16
Прегледи: 12975

8986

Публикации: 14
Прегледи: 9602