• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Crystal Red Shrimp

Започната от Aquadream, 07.07.2011 00:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danielm

Аз първо нищо не проповядвам!
Никъде не съм казал, че не е по-добре без субстрат, камъни и т.н.
Никъде не съм казал в статията, че не трябва, а че просто не съм ползвал.
Също не говоря и за професионално и комерсиално развъждане на кристали, а споделих аматьорски опит.
Никой не мога да смятам и за малоумен, особено ако си вади хляба с това. Поне не мога, докато не се убедя (вадейки SS), че и субстарта и камъните са маркетингов трик, а на този етап не виждам изгледи за това.

MeTogu

Вадил ли си SS клас на обикновен грунд? Без специалната храна?
Ако Е така може да обориш доста тези.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

danielm

Тц,
иначе нямаше да можете да ми затворите устата!  :-D
аз почнах ноември с нещо като C, в момента съм на А твърдо, с някой май малко по-добри.

Aquadream

Ето как трябва да изглежда клас А.

danielm

Освен грунд, камъни, канистър и някоя скарида от 40 евро ... трябва да си купя и фотоапарат!
Хубавото е, че съм банкер и мога да си го позволя ... на кредит!  8-)



: 18.04.2012г 19:07ч
Цитат на: MeTogu - 18.04.2012 10:45
Danilem аз ти изтървах връзката. Никой не проповядва ефтино отглеждане.
Става дума за точно обратното. Качествен субстракт, храна и перфектна чистота ( за предпочотане с дънен филтър).
Може да нямам опита на Aquadream но това си е мое мнение от лични наблюдения.
кое не ти е ясно в смешния и безсмислен спор с Жоро?!

Aquadream

Цитат на: danielm - 18.04.2012 20:08
Освен грунд, камъни, канистър и някоя скарида от 40 евро ...

Скариди от 40 Евро чак не е нужно. Но някоя друга Кристална ще се наложи. Тия дето ги показваш са обикновени Bee Shrimp от които са селектирани (уж за хиляда години) кристалните черни и червени.
Обикновените пчелички се въдят лесно като черитата и не са претенциозни към нищо. Също държат една и съща окраска за много поколения наред. От тях няма много по-добри или по-лоши. Всичките изглеждат долу горе еднакво.

danielm

ако до месец от пчела изкарам кристал ще черпиш ли бира?

Aquadream

Цитат на: danielm - 18.04.2012 20:39
ако до месец от пчела изкарам кристал ще черпиш ли бира?
ари де!

danielm

имам 8 броя хетерозиготни, за които съм на 100% сигурен, че са такива (щото за сегашните бременни не съм).
първата, която забременее ти я пращам (няма как да роди до месец), но ще роди при теб.
ако не излезе кристал - черпя бира.
ако излезе - черпиш бира и ми връщаш всички скариди + кристала А клас от снимката!

MeTogu

Чака , те като отидат при Жоро може наистина да се родят кристални :-)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ramedy

http://www.planetinverts.com/shrimp_species.html   Колеги само ще ви пиша че на запад хората гледат много по интересни.скъпи и класни скариди от нашите ГМО -та !!! Но забравих че тук мисленето и възможностите достигат до великите Кристални скариди!  *bg* *bg* *bg*                 

Aquadream

Цитат на: danielm - 18.04.2012 21:26
имам 8 броя хетерозиготни, за които съм на 100% сигурен, че са такива (щото за сегашните бременни не съм).
първата, която забременее ти я пращам (няма как да роди до месец), но ще роди при теб.
ако не излезе кристал - черпя бира.
ако излезе - черпиш бира и ми връщаш всички скариди + кристала А клас от снимката!
Обаче кристала А клас от снимката е продаден. Всъщност съм продал всички скариди които не са поне SS клас. Сега въдя само зверове но да ги видим кво ще станат накрая, че проклетия бял цвят ме мори. Варта по кристалите се оказа най-мъчната боя.
: 18.04.2012г 21:09ч
Цитат на: ramedy - 18.04.2012 21:37
http://www.planetinverts.com/shrimp_species.html   Колеги само ще ви пиша че на запад хората гледат много по интересни.скъпи и класни скариди от нашите ГМО -та !!! Но забравих че тук мисленето и възможностите достигат до великите Кристални скариди!  *bg* *bg* *bg*
Мнозина тука карат Мерцедес А 160. ония на запад карат само S500 или по-големи ако има.
Аз имам две капли за S500 в моя скаридарник ама да видим колко още ще се навъдят.

Асен Евгениев

Цитат на: ramedy - 18.04.2012 21:37
Но забравих че тук мисленето и възможностите достигат до великите Кристални скариди!
Това е все едно да ни иронизираш, че искаме да караме Мерцедеси, докато на запад
карат Ферарита и Ламборгинита.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Aquadream

Цитат на: akapulko - 18.04.2012 23:44
Това е все едно да ни иронизираш, че искаме да караме Мерцедеси, докато на запад
карат Ферарита и Ламборгинита.
Човека не се сеща, че от качествените кристални скариди няма по-скъпи на тоя или оня свят. И за това си има много основателни причини.
Другите видове красиви сладководни скариди просто не са съвместими с растителни аквариуми, например като Силауези. Невероятни са но като ги сложа в аквариума и какмък да няма, че да не му стане нещо от бракичната вода.
Да не говорим, че мястото за куп аквариуми е кът и всичко пари струва.


bluefire

Цитат на: ramedy - 18.04.2012 21:37
Колеги само ще ви пиша че на запад хората гледат много по интересни.скъпи и класни скариди от нашите ГМО -та !!! Но забравих че тук мисленето и възможностите достигат до великите Кристални скариди!  *bg* *bg* *bg
Ми като си толкоз велик  купи си  развъди ги и почвай да продаваш  да може  да ги стигнем Хамериканците   :-D  пък ако не си  ко ми сравняваш  хора които земат по 3-4 хилки на месец и ги боли гъ....  за 50 евра.И  кажи някоя страна с икономика  като нашата и и има развита аквариумна свера на внос и износ като Хамериканската   :karamse: Мнооо ма кефят такива като теб няма 2 лева за сладолед  ама гъзар в центъра го раздава 

Similar topics (5)

44536

Публикации: 4
Прегледи: 3621

29973

Публикации: 2
Прегледи: 3499

13548

Публикации: 503
Прегледи: 255723

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25628