• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Crystal Red Shrimp

Започната от Aquadream, 07.07.2011 00:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: danielm - 22.04.2012 10:20
Ето една мнооого бременна майка!
Ще те навестя да видя поколението. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danielm

Цитат на: Aquadream
А бе пич. Ти нали щеше да ги селектираш само от черните пчелички. Да не си размислил?

/quote]
аз казах, че от пчела ще изкарам кристал!

Aquadream

Цитат на: danielm - 22.04.2012 11:55
[quote author=Aquadream
А бе пич. Ти нали щеше да ги селектираш само от черните пчелички. Да не си размислил?


аз казах, че от пчела ще изкарам кристал!
Да ама ся ги омеси с кристалите и стана тя каквато стана. Бирата зе да се изпарява. :-D

danielm

Цитат на: danielm - 18.04.2012 21:26
имам 8 броя хетерозиготни, за които съм на 100% сигурен, че са такива (щото за сегашните бременни не съм).
първата, която забременее ти я пращам (няма как да роди до месец), но ще роди при теб.
ако не излезе кристал - черпя бира.
ако излезе - черпиш бира и ми връщаш всички скариди + кристала А клас от снимката!

аз това казах.
ще видим за бирата ... 8-)

Nikiengi

Цитат на: danielm - 22.04.2012 12:03
аз това казах.
ще видим за бирата ... 8-)

Ако ще я пиете в Пловдив да не забравите да се обадите!!!  *DRINK*

ramedy

Спортна Олимпиада- 1 стъпка Правене на мост!-


--освежаване на темата!

Nikiengi

Цитат на: ramedy - 24.04.2012 15:24
Спортна Олимпиада- 1 стъпка Правене на мост!
--освежаване на темата!

Това е много по-добро от онова!  *THUMBS UP*

terier4o

 *banan*

                    *YES*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

WOLF


Здравейте, в началото на седмицата се сдобих с 10 Crystal Red Shrimp и като цяло мисля, че се чувстват добре в носвия си дом. Но вчера вечерта с огромно съжаление открих че една от тях е изкочила от аквариума. Въпроса ми е това нормално ли е и ако е нормално, то всечики ли отглеждате скаридите си в аквариуми с капаци.
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Nikiengi

И при мен е изскачала - една "черешка" беше изсъхнала на пода, защото бях забравил да сложа подвижния капак. А онзи ден, докато ми човъркаха пръстите и се бутаха една друга, една от Аманото направи красив пирует във въздуха, за щастие падна пак в аквариума!  :-)

ramedy

Радвам се че със всеки изминат ден стават все повече хората който гледат скариди! Относно въпросът ти аз лично не съм имал дето да скачат .но имам един познат дето му беше скочила от края на аквариума където водната струя от канистъра се удря в ъгъла!Та се наложи там да слага нещо за да няма други жертви! Ако е и така при теб намали нивото на водата .ако и тогава ги виждаш да скачат значи нещо не ги кефи тази вода!
: 25.04.2012г 10:10ч
  Някой виждал ли е на живо такъв красавец?

borislav

Добре е да има поне около 3см. от горния край на водата до ръба на стъклото, да се използва капак за целия аквариум или като аз съм направил от тънък плексиглас(стъкло,..)направих окантовка около целия аквариум широка 3см.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Caxapa

Скаридите са скоклювци и е нормално да изкачат   дори и при идеални параметри на водата която ги "кефи". *THUMBS UP* *bg* Решението е капак за да им се прекъснат мераците!

danielm


Mirobg

Екстра са манъците.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Similar topics (5)

13548

Публикации: 503
Прегледи: 255748

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25628

27237

Започната от crxx


Публикации: 19
Прегледи: 7570

36207

Започната от sailender


Публикации: 16
Прегледи: 12931