• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Чери с бети ?

Започната от reaskol, 16.05.2011 20:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

reaskol

Гледам почти 4 седмични малки бети с 3 скаридки ред чери, от скоро забелязах че на скаридите са им резнати мустаците. До кога ще могат да съжителстват ? --->

MeTogu

След 2-3 седмици може да ги разфасоват на парчета.Бетата си е хищник.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

В този аквариум скаридите няма къде да се крият.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Nikiengi

Хищник и то от най-сериозните. Мисля, че укритията няма да спасят скаридките *MODERATOR*. Ако имаш възможност премести ги!

reaskol

Отначалото имах притеснения за малките а сега обратно ..
Единия вариянт е да ги сложа в родилка при големите бети, обаче при малко пространство не знам дали ще живеят  :-(
Втория вариант е да ги пусна в 25 литрово аквариумче, обаче без помпа за въздух (само аквариум с вода)
Или да ги оставя при малките и да се надявам да свикнат.
пп. Забелязах че едната скарида има хайвер  :-)

reaskol

И така 2 месеца и половина живяха в пълен мир, бетите станаха големи. Гледам днеска на дъното нещо червено, като го погледнах, останало половин опашка от мъжкото чери. При тях живеят голямата мъжка бета с 2 от най-малките мъжки. От един месец големия е при тях... явно докато си е сменяла кожата скаридата са и отсякли главата. В момента нищо не остана от нея освен обвивката, чудя се дали да махна другите две по-големи женски скариди докато е време че вече имат апетит към тях  :-(

Здравков

Цитат на: reaskol - 15.07.2011 15:14
И така 2 месеца и половина живяха в пълен мир, бетите станаха големи. Гледам днеска на дъното нещо червено, като го погледнах, останало половин опашка от мъжкото чери. При тях живеят голямата мъжка бета с 2 от най-малките мъжки. От един месец големия е при тях... явно докато си е сменяла кожата скаридата са и отсякли главата. В момента нищо не остана от нея освен обвивката, чудя се дали да махна другите две по-големи женски скариди докато е време че вече имат апетит към тях  :-(
Аз те съветвам да ги махнеш, защото ги чака същата съдба.

reaskol

Изядаха най-голямата скарида ...

Nikiengi

Но пък получиха високопротеинова питателна храна. Нещо и мойте малки молинезии, които са "временно" при черитата растат много бързо! :-D

ancitrusa

Цитат на: reaskol - 01.08.2011 09:04
Изядаха най-голямата скарида ...
Ще ти изядат всичките скариди ,по добре разкарай бетите от аквата.

reaskol

Каде да разкарам бетите имам 3 аквариума с бети лично производство, от майка и баща halfmoon. В най-малкия аквариум бяха 3-те скариди с две от най-малките бети и една голяма женска. Остана една, бетите немога да разкарам трябва да измисля каде да сложа скаридата. Или не си струва вече една женска скарида какво да я правя .. (да се спасява)  *NO*

didoman

Сложи скаридките в 25 литровото аквариумче. Това че е без помпа не им пречи. Иначе единствено си храниш бетите със скъпа храна!!!
Един от бедните студенти :)

saykor

В момента имам 3 мъжки бети + 6 женски. Зрели големи риби и скариди в аквариума си. Бетите си минават покрай тях и не им обръщат внимание. Има много разтения и места да се крият ако им се наложи на скаридките а и те не са малки. Малките ги държа в родилка. Днеска ми се излюпиха бетички и мисля като махна мъжкия да сложа там скаридите.

Nikiengi

12.08.2011 09:23 #13 Last Edit: 12.08.2011 11:33 by Nikiengi
Цитат на: saykor - 11.08.2011 21:33
В момента имам 3 мъжки бети + 6 женски. Зрели големи риби и скариди в аквариума си. Бетите си минават покрай тях и не им обръщат внимание. Има много разтения и места да се крият ако им се наложи на скаридките а и те не са малки. Малките ги държа в родилка. Днеска ми се излюпиха бетички и мисля като махна мъжкия да сложа там скаридите.

Ми колега те и на reaskol бяха малки, ама сега му остана само една скарида (а може вече и да няма)  :-D! Нищо, тъкмо бетичките ще дръпнат по-бързо!
А мойте молинезийки ги махнах от скаридарника и на пук се оказа, че имам бая малки черита! Аквариума е здраво засаден и явно е имало къде да се крият. А от друга стана и молинезийките дръпнаха бързо ....!  :-D

reaskol

Когато си сменят обвивката ги почват ..

Similar topics (5)

50820

Публикации: 2
Прегледи: 2252

59060

Публикации: 1
Прегледи: 4293

45397

Публикации: 9
Прегледи: 4743

35511

Публикации: 8
Прегледи: 3988

29574

Публикации: 7
Прегледи: 7337