• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 22:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Sera Plant Color 45W T5 89.5 cm

Започната от icebg, 13.01.2013 11:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

icebg

Здравеите ,

Можете ли да ме насочите от каде мога да си взема Sera Plant Color 45W T5 89.5 cm. Намерих си лесно и вече си поръчах Daylight Brilliant , но с тази удрям на камък по всички онлайн магазини. Както и по магазините във Варна.

Благодаря !!!

ARCHEON

zoomagazin.eu

зоо магазин д-р Стефанов

icebg

Само zoomagazini.com ги има с цена . Но нямат налични  :-(

SERA

Здравей,

За съжаление тези лампи (всички Т5) са спрени от производство и това е причината да няма наличност в зоомагазините.

Имаме останали количества от други размери Plant Color Т5, като вече ще се поддържат само Т8 стандарт.

Размерите на sera съвпадат с лампите на Juvel. Те също имат лампа за растения и може да се намерят на пазара.

Поздрави
Тодор Христов


icebg

Благодаря !

Ще потърся нещо друго подходящо ...

zariio

Цитат на: SERA - 14.01.2013 12:23
Здравей,

За съжаление тези лампи (всички Т5) са спрени от производство и това е причината да няма наличност в зоомагазините.

Имаме останали количества от други размери Plant Color Т5, като вече ще се поддържат само Т8 стандарт.

Размерите на sera съвпадат с лампите на Juvel. Те също имат лампа за растения и може да се намерят на пазара.

Поздрави
Тодор Христов



Е тва ме разби направо.Как спират от производство т5 и остават т8 ? Не трябва ли да е обратното *dontknow*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

icebg

Поръчах си Juwel Neon High Lite Colour 45W 895 mm , надявам се ще са добра комбиминация със Sera Daylight Brilliant
*DRINK*

SERA

Цитат на: zariio - 14.01.2013 13:39
Е тва ме разби направо.Как спират от производство т5 и остават т8 ? Не трябва ли да е обратното *dontknow*


И аз така мисля, но... явно пазарните принципи, а не логиката определят пазара.

Не, че българския пазар е определящ, но също и при нас Т8 се продават в пъти повече от Т5.
: 14.01.2013г 17:05ч
Цитат на: icebg - 14.01.2013 15:56
Поръчах си Juwel Neon High Lite Colour 45W 895 mm , надявам се ще са добра комбинация със Sera Daylight Brilliant
*DRINK*

Sera Daylight Brilliant по мое мнение е една от най-добрите лампи на sera и позволява комбинация с всички други лампи на фирмата.

Вярвам ще си доволен от резултатите. Ако другите изисквания на растенията са спазени би трябвало да нямаш проблеми с водораслите. Sera Daylight Brilliant на практика не излъчва светлината която усвояват водораслите.   

Успех
Тодор Христов

Стоян Михов

Цитат на: zariio - 14.01.2013 13:39
Е тва ме разби направо.Как спират от производство т5 и остават т8 ? Не трябва ли да е обратното *dontknow*
Цитат на: SERA - 14.01.2013 17:06

И аз така мисля, но... явно пазарните принципи, а не логиката определят пазара.

Не, че българския пазар е определящ, но също и при нас Т8 се продават в пъти повече от Т5.

Не искам да съм на всяка манджа мерудия, но Т5 и Т8 не са различни поколения лампи и Т5 не са по-новата генерация, те и двете са произлезли от Т12 долу горе по едно и също време в началото на миналия век. Т8 са почти толкова ефективни колкото и HE Т5 (когато Т8 са закачени на електронни баласти обаче) и много по- ефективни от VHO T5. В същото време са по-евтини и вървят на евтини баласти.  т5 ще останат вероятно само в морската акваристика, където се искат много лумени на кв/см и тръбите са нагъчкани едно до друга през 3-4 см, и не се държи толкова на ефективност.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

SERA

Аз мислех, че Т5 са от по-ново поколение  *mislia*

Благодаря за уточнението  :-)