• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 22:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за вътрешен филтър

Започната от tsokala, 10.11.2011 16:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tsokala

Здравейте! Днес закупих вътрешен филтър модел hailea rp 600
Искам да попитам подходящ ли е за аквариум с размери 80х30х50 ? Също така ми беше казано да премахна активният въглен, който се намира в двете гъби. Правилно ли е това?

Rainbow sid

Здравей.
Относно това дали е достатъчен като дебит,има значение какви и колко риби ще гледаш.
Когато си пуснеш рибите седмица-две след това ще прецениш по поведението им и от качествата на водата-помътняване,количество нитрати и т.н.Иначе като дебит за този обем е добре, но пак казвам има значение брой и видове риби.По принцип активният въглен се ползва за абсорбиране на химия-лекарства, препарати и др.Правилно са ти казали да го махнеш.Използвай го след лечение.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

tsokala

Ок, мерси! Ще го прибера, дано не се налага да ми трябва. В аквариума ще гледам 4 до 6 скаларии и 2 анциструса за момента

iek

Ако аквариума е новостартиран, а дори и да не е, е по-добре да се остави активния въглен.

tsokala

Аквариума ми пристига утре и тепърва ще го стартирам.........да оставя ли въглена вътре? Казаха ми също да изпера старият филтър от другия аквариум който имам - 30 литра- и във водата да оставя новият да поработи, след което да го изместя в новият аквариум.

tsokala

Колеги вчера стартирах аквариума. Филтъра не се чуваше изобщо, като работи. Тази сутрин вече се чува шум от него, каква може да е причината?
И още един въпрос - водата, която налях беше директно от водопровода около 70 литра, добавих и 20 литра вода от друг аквариум както и малко престояла. Това беше вчера, днес мога ли да пускам рибите вътре, тъй като сега са в доста малък съд и не искам да ги мъча повече?

VDO

Не,почакай поне 2 седмици,като може добавиш бактерии.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

tsokala

Според това, което съм чел, а и направих - изпрах старият филтър във водата, добавих и старият грунд, както е с боклуците по дъното, смятам, че в новият вече са се завъдили бактерии. В момента държа един чифт скаларии и един чифт анциструси заедно с няколко даниота в един 30 литров гол аквариум само с филтърче и нагревател. Видимо на рибките не им е конфортно вътре, но ако още някой подкрепи мнението ти ще се наложи да чакам, колкото и да не ми се иска  :duvar:

bojkata

Вземи "жива бактерия" за "бърз старт" на някоя от големите фирми за техника храни и лекарства, сложи я в аквата и след 24ч можеш да пуснеш рибките!
Хубаво(препоръчително) е да слагаш няколко дни поред(има си описание и дозировка на препарата)

Nikiengi

Цитат на: bojkata - 14.11.2011 11:03
Вземи "жива бактерия" на някоя от големите фирми за техника храни и лекарства, сложи я в аквата и след 24ч можеш да пуснеш рибките!
Хубаво(препоръчително) е да слагаш няколко дни поред(има си описание и дозировка на препарата)

Въпреки живата бактерия, пак е добре да се изчака!  :-)

tsokala

В аквариума в който са в момента са с 50% стара вода и 50% престояла 24 часа. Стигам до извода, че и в момента не се чувстват конфортно и не знам как да постъпя.

bojkata

Спор няма за изчакването! *THUMBS UP*
Но мой приятел с който заедно си поръчахме аквариумите, си го напълни с вода от чешмата, и веднага пусна рибките(без да добавя бактерия) на 3-тия ден имаше хайвер(аквариста в магазина от който купи рибките без да знае подробности за новата аква, каза, че средата в нея била перфектна щом има хайвер)и вече рибките са поотраснали!
Аз, чаках 10 дни и имах смъртност и болест, която засега преборих!

tsokala

Ще се допитам и до човека в местният зоомагазин и ще преценя как да процедирам.
П.С. Не казахте нищо за филтъра - бръмчи нещо

bojkata

Не би трябвало да бръмчи(аз ползвам абсолютно същия)!

VDO

Цитат на: tsokala - 14.11.2011 11:25
Ще се допитам и до човека в местният зоомагазин и ще преценя как да процедирам.
П.С. Не казахте нищо за филтъра - бръмчи нещо
Не се доверявай прекалено,тук във форума има цялата компетентна информация,която ти трябва/има доста теми и статии за тези неща/.Относно филтъра-моят е Сън Сън JP 013 600l/h и също леко бучи,още не съм решил да се занимавам с това,но мисля да сменя вакуумчетата,струва ми се ,че проблема е в тях.Успех и да покажеш аквариума скоро! *THUMBS UP*
: 14.11.2011г 12:12ч
Само още нещо важна-за активния въглен,каквото и да решиш-да го използваш или не-имай предвид,че трябва да се сменява на около 1 месец. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Similar topics (5)

38442

Публикации: 8
Прегледи: 4373

19423

Публикации: 12
Прегледи: 6021

53568

Публикации: 0
Прегледи: 1593

32811

Публикации: 12
Прегледи: 4637