• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с нагревателя.

Започната от hristaka299, 03.03.2011 03:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristaka299

От днес нагревателя ми придоби опасен вид.Незнам до колко е нормално това,за сега работи нормално.
Ето снимка: http://prikachi.com/images/730/3047730P.jpg
Петната по скалата са от доста време,плаши ме бялата ивица по цялата дължина.
Дайте съвет !  :-(

click

Сменяй го! С това не трябва да се рискува.
There is no place like 127.0.0.1

hristaka299

Още размислям дали да го сменя защото искам пак да си взема на сера качествен,пак в момента нямам излишни пари,а този ще го изчакам още малко,защото и преди е правил нещо подобно.

petarvalchev

Много внимавай, когато бъркаш в аквариума. Задължително изключвай нагревателя, за да не стане така, че се е спукал а ти не си забелязал. На рибите майната им .... тебе да не те шибне тока, че става страшно.

Асен Евгениев

Я пробвай водата с фазомера /ако нямаш мултицет/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hristaka299

Отчита фаза обаче го отчита при изключени и вкл. уреди,това го разбрах понеже четох статията за отчитане на фаза във водата.
Забелязох също че днес конденза се е махнал наполовина мисля да го оставя за сега.
: 03.03.2011г 14:02ч
Конденза се махна напълно  :-) Да го оставям ли така ?

Mirobg

Колега заслужава ли си риска? Извади го от аквариума,ако ще си правиш експерименти,сложи го в кофа с вода и го включи. Едва ли температурата в аквариума ще падне под критичното ниво.
: 03.03.2011г 19:07ч
За да има конденз,от някаде е проникнала влага,така че проблема едва ли се е решил от самосебеси.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hristaka299

Осъзнавам рискът но проблема мисля че беше,защото нагревателя беше поставен перпендикулярно на дъното сега е под наклон.Но в близките дни мисля че ще се сдобия с нов :)

Mirobg

Стаята в която е аквариума ако се отоплява няма да имаш проблем.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Асен Евгениев

Цитат на: hristaka299 - 03.03.2011 19:27
проблема мисля че беше,защото нагревателя беше поставен перпендикулярно на дъното сега е под наклон
Няма такова нещо.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hristaka299

Ще рискувам за момента  *CRAZY* и ще го следя стриктно.
: 03.03.2011г 20:08ч
Само да попитам при евентуално счупване какво точно ще стане?Предполам протичане на ток в аквариума,паднали бушони...
Задавам такъв въпрос,защото не ми се е случвало още,а при поява на втори конденз отива за рециклиране   :-)

Асен Евгениев

Ще изгори без да се счупи.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hristaka299

Цитат на: akapulko - 03.03.2011 23:11
Ще изгори без да се счупи.
Значи ще го изчакам още малко при поява на нов конденз го хварлям дори да не е изгорял.Никога не е сигурно нищо и всичко е възможно.Мисля,че това е разумното решение.

Асен Евгениев

Цитат на: hristaka299 - 03.03.2011 23:15
Значи ще го изчакам още малко при поява на нов конденз го хварлям дори да не е изгорял.Никога не е сигурно нищо и всичко е възможно.Мисля,че това е разумното решение.
Точно. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hristaka299


Similar topics (5)

53308

Публикации: 6
Прегледи: 2762

37099

Публикации: 22
Прегледи: 14491

51209

Публикации: 12
Прегледи: 4335

34930

Публикации: 6
Прегледи: 3317

50097

Публикации: 6
Прегледи: 3305