• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.05.2024 23:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моля за съвет

Започната от grazo, 26.01.2011 09:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

grazo

Имам стелаж винкел с размери 110(дължина) , 45(широчина) и 90(височина) . До сега го използвах за аквариум 110/45/45 , който е около 220-230 литра . Ще взимам аквариум с размери 155(дължина) , 55(височина) и 40(широчина) и е около 340 литра . Идеята ми е дали , ако взема дъска 2 сантиметра и я слова върху стелажа, като дъската е с размерите на дъното на новия аквариум и върху нея сложа новия аквариум , ще издържи ли как мислите ?
Благодаря предварително за отговорите и мненията ви . :)






Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grazo

Попринцип и аз така мисля , единственото което ме притеснява е това , че стелажа е висок 90см , но нямам с какво да го отрежа .

JEM


Краката,ако нямаш ъглошлайфче една ножовка за желязо също ще ти свърши добра работа.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

hanuman

Извикай някой приятел с ъглошлайф да ти ги отреже. Виждам че има на къде. Само се чудя защо вобще е висок 90см.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

grazo

Еми незнам . Така е направен и така го взех . Няма кой да викна с ъглошлайф , понеже съм от скоро във Варна (студент съм) и нямам много познати тук и по -точно дето да се занимават с подобни неща

valnata

Ако не отрежеш краката има огромен риск.. Бутни стойката сега с този аквариум и виж как се люлее... недей рискува с по-големия аквариум, а изчакай и намери някой да я отреже.  Аз имах малко ъглошлайфче ама даде фира, иначе щях да ти го дам.  Аз смятах да я режа още когато беше при мен, защото и с този аквариум не е много стабилна, но се счупи и така го оставих. :-D

Ако не намериш някой да го резне виж някой Автосервиз около вас. Бележи и им кажи да го резнат. В никакъв случай не я оставяй така!!

grazo

Колко да я изрежа , тя сега е 90 см на колко да я остава според теб , че да е най - добре ?

stilista

Наистина е високо .Трябва да се намали!
Да споделя и личен опит:
Моята стойка е 100/45/70h за 200л.аквариум .Поставих крачета за регулиране,но излезе проблем.При побутване на аквариума леко се люлееше.Направо се бях стресирал да не го бутне синът ми (3годишен)и да отиде всичко по дяволите.Мислех даже да се откажа от хобито зареди безопасноста вкъщи!Добре че бащами ми каза да прихвана задните крака с дебела тел и хваната с дюбели за стената.
Всичко стана 6+ и сега съм спокоен и се радвам на красотата на аквариума :)
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

grazo

Аз съм на квартира и няма как да дупча стената , иначе  *MODERATOR* .

stilista

Цитат на: grazo - 26.01.2011 14:07
Аз съм на квартира и няма как да дупча стената , иначе  *MODERATOR* .
И аз съм на квартира но безопасността за мен е на първо място.Или дупчиш стената или го направи с "цял винкел"т.е. да не е на крачета.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

valnata

Абе то ако ги махнеш пак ще стане.  Ще легне на профила.. Като ги махнеш малко ще загладиш профила за да легне хубаво и си готов.Ако искаш крачета ги намали(забравих колко см бяха) и повечко ще внимавате.. Ако няма малки деца да лудеят не вярвам да стане фал.  *THUMBS UP*

grazo

Е няма смисъл да режа краката целите , може част от тях само . Те са 90 см и примерно да ги оставя на 40-50-60 ли незнам и аз колко . но все си мисля , че и така ще издържи . :)

valnata

Как ще са 90см.?? Не целите а само това което до долната разпънка на стойката.. Дали имат 30-35см не знам. :-D

grazo

Така ще останат към 70 , може би малко по - малко :)

Similar topics (5)

57726

Публикации: 7
Прегледи: 3407

37691

Публикации: 6
Прегледи: 3120

51209

Публикации: 12
Прегледи: 4341

43738

Започната от mihail_78


Публикации: 4
Прегледи: 2530

56597

Публикации: 3
Прегледи: 2675