• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 00:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтри - външен или 2 вътрешни

Започната от Ghost Rider, 05.01.2010 18:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ghost Rider

Новия съд за дискуси който се правеше до сега е готов. Дойде време за оборудването. Съда е 300л (120/50/50), 10мм стъкло, стойката била някакъв рафт от магазин, съда е правен по нея.
Това е което е налично.
Колебанията ми са за филтрите, 1 външен или 2 вътрешни(+1 резервен, така ако се скапе някоя от главите, ще ползвам вече развитата био-култура в контейнера). Притеснява ме евентуално протичане на външен филтър или повреда.

Очаквам мнения и препоръки.

За сега съм се спрял на това, заради 3те отделни контейнерчета(имам един такъв и го ползвам във аква 100л със скаларии със следните пълнежи: Сипоракс мини, активен въглен на Сера и вата).

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.akwaria.net%2Ffotosy_allegro%2Ffiltry%2Fhj_922-spis.jpg&hash=fd70cdcff29e9761bcdb0070b18ec3df24b241ec

Raven

...и двете дядо попе...

Когато става въпрос за аквариум с прасета като дискусите- най добре е хубав силен канистър+вътрешен филтър с достатъчен дебит.
Ще имаш нужда и от двата , защото дискусите са прасета равни по свинщина на златните рибки :-)

Канистъра осигурява биофилтрация , а вътрешният премахва седмичното натрупване на органика.Аз съм на подобна система въпреки че нямам едри риби и съм доволен от резултата.
Но външният канистър е задължителен, просто несравнимо е външен с вътрешен филтър.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

don.mitio

Аз за моят аквариум също се чудех какво да взема /а той е 405л с дължина 135см/ и взех два външни 1400л/ч с УВ лампи по 9w но все още не съм го стартирал.
Относно протичането на външен филтър си е притеснително!С тези боклуци които се предлагат е напълно възможно,но наводнението си е риск и може да стане не само от филтъра :-)
За вътрешен филтър лично аз ще видя като пусна външните дали ще е нужен и вътрешен.Но ако не ти се бърка постоянно в аквариума за да чистиш вътрешни филтри е добре с външни с по голям обем на кофата.Написаното от мене не е от личен опит а от доста изчетено по форумите :-[ ,защото досега с 130л аквариум и аз не съм ползвал външни филтри :-)
Поздрави!
0886 31 56 58

}|{opukc

[quote name='Anjela' date='Jan 5 2010, 09:35 PM' post='4246']
Два средни по 600л/ч външни или един голям 1200л/ч. Вътрешни филтри не ти трябват при дискуси, само разбъркват водата, създават течение, което на дискусите не допада и работа не вършат.
[/quote]

Да се повторя пак.. ;-)

panchopan

Жоро ти го е казал тук и няколко пъти на други места.

За 300л на 120см дължина един филтър ти е достатъчен.
Вземи си или Атман или СънСън с дебит 1200-1400 л/ч.
Ако имаш финанси си вземи Ехейм 2228 - надеждан и ефективен.
Вътрешни филтри не ти трябват.

Целта ти е минимум течение с максимум добра аерация - ебаси задачата, а :-)
Ако може даже да имаш и плътен килим плаващи растения още по-добре за гадовете.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Similar topics (5)

48632

Публикации: 2
Прегледи: 2416

38624

Публикации: 11
Прегледи: 5310

36578

Публикации: 2
Прегледи: 2549

53568

Публикации: 0
Прегледи: 1578

40092

Започната от pirin27


Публикации: 6
Прегледи: 5872