• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Eheim ecco pro 200 шумен ли е според вас?

Започната от pro_filer, 21.11.2012 19:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pro_filer

Здравейте, вчера ми пристигна въпросния филтър купен от Англия нов (без гаранция и т.н.). Обезвъздуших го обаче ми се струва, че е по-шумен от необходимото. Може и да съм очаквал да е съвсем тих.. Пробвах да му извадя кошниците - без резултат. Смятам че няма въздух вътре. огледах ротора и оста - изглеждат наред (все пак филтъра е нов) :). Ето и клипче за да добиете представа:

Поздрави!

DerWallfahrer

Аз съм с Eheim professionеl 2222, но все пак може и да помогна. Първите два-три дни и моят филтър доста шумеше, но в последствие утихна, даже до толкова, че в момента се чува само нещо като слабо мъркане на котка. Това е като се има в предвид, че е разположен на пода (извън шкафа на аквариума) и на педя от леглото ми. Малко търпение и се надявам, че и твоят ще се "кротне". Между другото поздравление за избора на филър- Eheim са си класика.
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

Peza

Остави го да работи и изчакай няколко дни. При мен се получава подобно нещо и при основно почистване, но утихва до следващия ден, до там че е трудно да се чуе че работи нещо и проверявам с ръка. Това е при най малките, най-големия не е чак толкова безшумен, но пак си е много тих.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Caxapa

Как пробва да му вадиш кошниците, че и без резултат?  На клипа  си го пуснал да работи ли? Ако е така, защо дръжката -скобата е във вдигнато положение? Тези филтри са си тихи като хамстери. Нищо не се чува от тях.

Peza

Цитат на: Caxapa - 21.11.2012 20:56
Ако е така, защо дръжката -скобата е във вдигнато положение?
Така трябва да е. В тази позиция е затворен. Сваля се като се отваря.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Caxapa

Забравил съм  :-[ имах такъв но съм забравил.

pro_filer

Цитат на: Caxapa - 21.11.2012 20:56
Как пробва да му вадиш кошниците, че и без резултат?
Извадих му кошниците и го пуснах с празна кофа да върти...
Цитат на: DerWallfahrer - 21.11.2012 20:39
Аз съм с Eheim professionеl 2222, но все пак може и да помогна. Първите два-три дни и моят филтър доста шумеше, но в последствие утихна, даже до толкова, че в момента се чува само нещо като слабо мъркане на котка. Това е като се има в предвид, че е разположен на пода (извън шкафа на аквариума) и на педя от леглото ми. Малко търпение и се надявам, че и твоят ще се "кротне". Между другото поздравление за избора на филър- Eheim са си класика.
Ще пробвам! И моя е на пода до аквариума... *DRINK*
Цитат на: Peza - 21.11.2012 20:54
Остави го да работи и изчакай няколко дни. При мен се получава подобно нещо и при основно почистване, но утихва до следващия ден, до там че е трудно да се чуе че работи нещо и проверявам с ръка. Това е при най малките, най-големия не е чак толкова безшумен, но пак си е много тих.
Оставих го да работи цяла нощ, но явно си трябва още време! Благодаря на всички за бързата реакция, ще споделя развръзката - дано да е в положителна посока! *DRINK*

kapacitet

При мен са включени два Eheim ecco pro 300 на един аквариум. Единия е в шкафа и не се чува изобщо при затворени вратички. Другия е на пода до аквариума и се чува съвсем леко, когато няма паразитни шумове в стаята. Както каза DerWallfahrer наподобява мъркане на котка. Проблема е когато почистя филтрите, тогава шума е значително повече, но като се замисля никога не ме е дразнило, предполагам защото след  известно време утихват. Точно колко е това време не мога да ти кажа.
Ако много го чуваш може да не си го обезвъздушил добре. Опиши как го стартираш.

pro_filer

Да - когато е тихо в стаята тогава се чува само. Като пусна компютъра примерно вече шумът от филтъра е незабележим. Бих казал че е една идея по-шумен от тетратек ех600 (понеже от снощи двата съм ги закачил към аквариума и са един до друг). Обезвъздушавам го по инструкция. Всичко е празно в това число и маркучите. Отварям крановете свалям дръжката до положение 2 за няколко секунди и я връщам. След като се напълни с вода и изходящата тръба включвам филтъра. Изчаквам да изхвърли де що има въздух, разклащам наляво - надясно за по добър ефект и това е... Може и да пропускам нещо... *dontknow*

kapacitet

Файла е конвертиран в mp3 видео файл. Записвал съм от същата позиция която и ти, като в средата на записа поставям телефона върху самия филтър.

pro_filer

Такъв е шума просто моя е по-силно изразен.

kapacitet

Аз си мисля, че ще утихне, а и със сигурност има още въздух в него. Аз примерно при стартиране отвярям крановете (изходящата тръба е над нивото на водата в аквариума) и оставям дръжката в положение 2. Филтъра се пълни като налягането избутва капака леко нагоре. Човек има усещането, че филтъра ще прилее, но не прилива. След това затвярям входящия кран и избутвам дръжката леко в най- горно положение. По мой расъждения, когато дръжката е в положение 2 във филтъра влиза малко повече вода от нормално. При пълнене въздуха бива избутван в посока изходящата тръба. Като се напълни до горе, затвориш входящата тръба и върнеш внимателно дръжката в горно положение, изкарваш в посока аквариума остатъчния въздух събрал се около главата и водата влязла в повече.
След това го оставям да работи и в продължение на няколко часа, всеки път когато мина покрай филтъра го поразклащам. Всеки път излиза странно много въздух, но за сметка на цялото това усилие ден по- късно започва да мърка.

pro_filer

Дам така определено май ще е по-лесно обезвъздушаването. И аз забелязох че като вдигаш нагоре дръжката се изпомпва въздух, но после видях и няколко клипчета в ютуб и....  :-[  И тази сутрин го поразклатих и излезе още въздух. Явно това е начина.
Благодаря много за помощта!  *privet*

kapacitet

В интерес на истината до сега съм нямал друг модел външен филтър и няма никаква база за сравнение, но още си спомням първото стартиране и шума който ме озадачи след като тук във форума бях чел колко са безшумни външните филтри. Дълго време след стартирането се чуваше силно изразено бълбукане и от време на време все едно отварям бутилка газирана вода. Тогава ходих обратно в магазина и ме посъветваха след напълване и стартиране или да го разтреса мъжката или да седна до него и да го клатя във всички посоки докато спре да излиза въздух и шумовете изчезнат.    

pro_filer

Цитат на: kapacitet - 22.11.2012 11:44
Тогава ходих обратно в магазина и ме посъветваха след напълване и стартиране или да го разтреса мъжката или да седна до него и да го клатя във всички посоки докато спре да излиза въздух и шумовете изчезнат.   
И аз така правя дано след някой и друг ден да се кротне :).

Similar topics (5)

52373

Публикации: 7
Прегледи: 3185

40799

Публикации: 1
Прегледи: 2277

21854

Публикации: 45
Прегледи: 18736

56854

Започната от goolf5


Публикации: 14
Прегледи: 6394

47827

Започната от VDO


Публикации: 18
Прегледи: 7243