• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моля за съвет.

Започната от Lightning_boy, 07.08.2023 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lightning_boy

Здравейте, колеги.
Малко помощ ще ми трябва.
Преди 2 месеца стартирах аквата. 350 литра е. Филтъра е Fluval FX4. Насадих го с лимонче, егерия и една 2 криптокорини. Уж за бързорастящи да набуча за да коригираме нитратите и нитритите. Месец и половина всичко вървеше нормално. После сложих един корен с мъх и ... реших да торя.
Всичко за 3 дни стана мармалад.
Това според вас кафяви водорасли ли са?
На мен ми мирише, че много торя?
Торя с Seachem Flourish и Flourish Excel. По принцип торя с по-малко от предписаното на опаковката и то умишлено.
Може и осветелението да идва късно, понеже светя с едни диоди, които ми се струват слабички.
Има зелени, сини и студено бели. Но сякаш тия зелените ще ги разкарвам, нещо не виждам смисъл от тях. Не знам дали да не сложа само судено бели.
Някакъв съвет или акъл? Чудя се да сложа и UV лампа, ама за този филтър мисля, че ще намали дебита му като цяло ... Аквариума го товарих постепенно с риби. Не съм пускал всичко наведнъж. Има 15-тина неона, 3-5 стъклени тетри, 10-тина медени тетри и 6 барбуса денисони торпедо червена линия. Два сиамски алгояда и два коридораса. Това е.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

NO CARRIER

Аквариумът ти е почти празен откъм растения. Ако ториш, трябва да е съвсем минимално, както и по-често да сменяш водата, за да не се натрупва, защото няма кой да го усвои. Да, торът иска силна светлина, както и CO2.

Някой беше писал, че при светодидно осветление алгите се чувствали по-добре. Коментирахме, че може би остатъчното УВ излъчване от луминесцентните лампи им пречи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mushroom

Нямам опит с торене, но както казва колегата постничък е за торене. Виждал съм аквариуми на колеги дето торят и аквите са гъсто залесени. Най-вероятно от торовете е проблема. Спри засега напълни го с растения и пробвай пак. А за начало сменяй вода по-често, за да се стабилизира.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Lightning_boy

Благодаря много, пичове. Ще го набуча с китки и ще чакам да се развият малко нещата.
 *privet*  *privet*  *bg*
Здрави да сте и повечко теми във форума! *thanks
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

54403

Публикации: 22
Прегледи: 8342

55622

Започната от poison


Публикации: 9
Прегледи: 3184

54938

Публикации: 1
Прегледи: 1936

54372

Публикации: 4
Прегледи: 2673

55948

Публикации: 0
Прегледи: 1259