• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Водата помътня

Започната от DeqnVasilev, 19.03.2010 18:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DeqnVasilev

От няколко дни водата почна  да мътнее. Това почна да става след като купих външен филтер JBL
Аквариума е ~350л. 
Днес извадих от филтера тия камъните и ги сварих, пуснах помпата без тия камъни .. същата работа не е от  тях.

Преди 1 седмица е купен филтера и тогава последно смених 1/3 от водата

Alexfield

Много лошо си направил с изваряването на "камъните".

Като начало прочети тази статия.
След стореното от теб ще имаш работещ азотен цикъл след около 3 седмици. Ако имаш риби е проблем - ще започнат да умират от натравяне с амоняк и нитрити.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

vasso

Нормално е с нов филтър да имаш такава вода. Опитай да не прехранваш рибите и често да сифонираш, докато тръгне азотният цикъл. Ако имаш малък вътрешен филтър, който е работил в аквариума до сега, е добре да го оставиш във водата. Не е трябвало да пипаш камъните, но станалото-станало.  :-)

DeqnVasilev

Оставил съм вътрешен филтер, защото съм сложил и помпа към него.

Ще оставя външния филтер седмица без да го мия пък ще видим дали ще се избистри. Да не е от водата от чешмата, ама си слагам сода и сол...    не би трябвало да е от нея..


Lucio

 А защо слагаш сол и сода??

nikolaytoshev

Цитат на: DeqnVasilev - 20.03.2010 09:23
ама си слагам сода и сол... 

Кой ти каза да слагаш това във водата?  :duvar:

laic

Цитат на: DeqnVasilev - 20.03.2010 09:23
Да не е от водата от чешмата, ама си слагам сода и сол...    не би трябвало да е от нея..



Не съжалявам, че започнах да посещавам този сайт *YAHOO* Като новобранец винаги мога да науча нещо ново. Този път например "как се подобряват качествата на водата"???

DeqnVasilev

Сода бикарбонад (тая за хляб)  слагам защото има много хлор във водата.
И сол слагам много малко

ЕДИТ: Проблем ли е ако сложа активен въглен  в аквариума?

zambo

Цитат на: DeqnVasilev - 20.03.2010 17:48
Сода бикарбонад (тая за хляб)  слагам защото има много хлор във водата.
И сол слагам много малко

ЕДИТ: Проблем ли е ако сложа активен въглен  
Най-доброто лечение за този аквариум е ако спреш да слагаш каквото ти падне . Остави филтъра с пълнежите да си работи . Ще мине седмица -две и нещата ще си дойдат на мястото от само себе си .
Въглен недей да слагаш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

sliven

Не слагай сода бикарбонат(хлебна), нито сол!  :karamse: Виждам, че си активен.ЧЕТИ!Има писано за хлорната и други води!  ]:->
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

vasso

Не е от чешмата мътността.

DeqnVasilev

Преди 1 седмица източих много повече от полувината вода, останаха  около 100 литра.  Напълних го екстра чисто... и вчера прибирам се... пак побеляла  :-( .  Не знам вече какво да права.   Освен пак да купя препарат за "кристално чиста " вода.

vasso

Много вода си сменил. Каквато и да е водата, остави аквариума на мира за известно време. Колкото повече се бърника по него, толкова по зле стават нещата. Тези препарати няма да ти помогнат особено. Те слепват по-дебните частици в по-едри, които могат да се хванат от филтъра.

DeqnVasilev

Да не би нещо да е от филтъра? Вече е на 2 месеца, не мисля че съм объркал   IN/OUT   за маркучите   През IN- дърпа вода , През OUT вкарва вода

До сега не съм имал такъв проблем , от както сложих тоя филтер едва  виждам рибите...

Малкия ми аквариум с малки рибки около 50-60 литра е до сега не е имало такъв проблем а е със същата вода.

DeqnVasilev

Изчетох доста теми с  подобен проблем като моя и реших че утре ще направя така:

Пише че трябва да им спра яденето за 3 дни...  няма ли да им стане нещо.
Покривам аквариума с нещо да го затъмни пак за толкова дни.
На 2рия ден пускам за 30тина мин осветлението.
Да сложа вътрешни филтри.
Само не разбрах:  Памук къде да сложа? Във филтъра  ама вътрешния или външния и за колко време.


Similar topics (5)

43273

Публикации: 5
Прегледи: 2651

40449

Публикации: 2
Прегледи: 2707

36542

Започната от marto6a


Публикации: 19
Прегледи: 9730

58991

Публикации: 4
Прегледи: 3035

54413

Публикации: 1
Прегледи: 1853