• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.05.2024 10:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рестартиране на аквариум.

Започната от jrdata, 20.11.2010 06:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

jrdata

След 4 години безпроблемно отглеждане ми умряха двете златни рибки. Смятам да продължа да гледам рибки, но минавам на живородни. Страх ме е да не прехвърля причината за смъртта на новите рибки.
Ще изваря камъните и ще почистя добре стъклата, но имам два въпроса:
Да си купувам ли нов филтър?
Как да дезинфекцирам растенията?

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi55.tinypic.com%2F10zy3b5.jpg&hash=938ff3bff8cb0d4537fecc72cbc35cf1c17d7004

nikolaytoshev

Аз не виждам от снимката да има водорасли по растенията ти, за да ги третираш.

Не се препоръчва изваряване на камъните, защото така рискуваш върху тях да не се развият полезните нитрифициращи бактерии за месеци напред и следователно наработещ азотен цикъл.

Филтъра, ако ти е вършел добра работа за златни рибки (те доста цапат), няма да имаш проблеми и с живородките (ако не претовариш аквариума, разбира се).

Bolta

И аз не виждам причина за рестарт на аквариума . Какви са пълнежите на филтъра ? Ако са много стари , може да подмениш някои от тях , но не цялото количество , защото в момента в него има колонии от бактериите , за които nikolaytoshev е споменал .
Как умряха златните рибки ? Имаха ли някакви симптоми на болестно състояние ? Ако да ....наистина сега може във водата да има някакви останали спори от болестта ( за което не съм сигурен дали е възможно... нека колегите ме поправят , ако греша). Тогава вече , ще получиш съвет от от имащите опит колеги ,дали да третираш аквариума с някакви лекарства .

Асен Евгениев

Пусни няколко гупи за седмица-две и ще видиш дали има някакъв проблем. След което
го пълниш с каквото там си решил. А това филтърче с гъба колкото кибрит така или иначе
е добре да го смениш с нещо по-добро. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

jrdata

Идеята да рестартирам аквариума заради умрелите златни рибки. Първата (купена дек. 2006г.) умря август месец след тридневно "залежаване" на дъното. Помислих, че и е дошло времето. Втората си остана в кондиция. Септември си купих, ще я нарека трета рибка, страхотна "сива" златна рибка. Живя една седмица и умря подобно на първата, но имаше нов симптом - подути очи. Ден преди това втората (купена 2007г.) се покри с "бял снежец", който отстраних с GoldMed, като спазих стриктно съответните инструкции написани на табелката на шишенцето. Рибката се излекува и останала сама стана много игрива. Не бях сменял част от водата няколко седмици, смених я и ден по-късно рибката легна и за три дена замина. Сега ме е страх да отида да дам 20-30 лв за нови златни, а те да умират за една седмица :(.

nikolaytoshev

Колега, може ли да попълниш бланката за болна рибка, за да разберем от какво са починали златните ти рибки и за да не се повтори трагичния случай.

tomatomov197

  Не ти е спешно това , ти няма да слагаш в близките 2 седмици риби вътре нали ?
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

7aRaJLeJa

Здравейте отново! Проблем с водата.Свалих аквариума и го измих цялостно всичко измих обилно,НО когато налях водата тя помътня сякаш има веро вътре забравено,но го измих обилно от верото.Моля ви спешно помогнете, защото не знам какво да правя даи е от водата или от нещо друго.Аквариума е 15 литра и и филтъра не може да го изчисти!  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*
I love fish.

Асен Евгениев

Какви препарати използва и защо?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tomatomov197

Цитат на: tomatomov197 - 22.11.2010 19:41
  Не ти е спешно това , ти няма да слагаш в близките 2 седмици риби вътре нали ?
Как този мой пост се е върнал назад във времето като аз с него отговарях на 7aRaJLeJa
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

7aRaJLeJa

Всъщност аквариума е от одавна и просто го изпразних за да го измия.Рибите са 6 и са в малка 5 литрова колба.Въздуха намалява и се притеснявам.Измих го само с веро и го облях обилно МИСЛЯ ! От какво друго може да е и как да се оправя освен да го чистя наново. Как да го оправя ако е от веро и мога ли да пусна рибите инак ! ХЕЛП  *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP* *HELP*
I love fish.

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bolta

Цитат на: 7aRaJLeJa - 22.11.2010 20:10
...Измих го само с веро и го облях обилно МИСЛЯ !
Кой ти даде тази идея ? Стъклото е материал , който лесно се чисти само с вода . Аз съм си позволявал , освен с вода , да чистя аквариум и с оцет , но това - защото се беше натрупал доста варовик и изглеждаше много гадно . След това обилно изплакване и готово .

borracho

ужас!!! как с веро то да не е мазна тенджера, а верото винаги си остава трябва яко плакнене
бъди сеяч, а не разбирач!

Similar topics (5)

20095

Публикации: 48
Прегледи: 19949

58506

Публикации: 23
Прегледи: 7896

53949

Публикации: 2
Прегледи: 2232

51051

Публикации: 3
Прегледи: 2539

42624

Публикации: 4
Прегледи: 4026