• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:09

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рестарт на аквариума

Започната от alex22, 05.07.2012 16:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alex22

Здравейте, поради проблем с черната брада реших направо да рестартирам акварума (който е на около 1год) Прочетох доста неща но все още имам няколко въпроса. Да взимам ли нови растения или да опитам да изчистя тези който имам, и как да ги изчистя ? Като стартирам аквата на ново да сипвам ли от водата която в момента е в акрарума или напълно с нова вода ? От брадата има също и по грунда и по 1-2 по големи камъка , нов ли зема или да го изчиста някък ?

anasarka

Щом ще правиш рестарт, засегнатите листа с брада ги отрежи, или хвърли растенията които са изцяло брадясали :-D. Не е лошо да сложиш от старата вода. Ако ти се играе да чистиш камъните ги чисти ако неможеш замени ги с нови. И в крайна сметка установи къде бъркаш за да се появи брадата, ако не оптимизираш нещата и в новостартираният ще се появи.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

alex22

05.07.2012 17:21 #2 Last Edit: 05.07.2012 19:40 by alex22
А колко от старата вода да оставя ? И до като почиствам аквариума има ли проблем рибите да седът в кофа с водата от аквата за няколко часа ?

Bolta

Цитат на: alex22 - 05.07.2012 17:21
А колко от старата вода да оставя ? И до като почиствам аквариума има ли проблем рибите да седът в кофа с водата от аквата за няколко часа ?
30-40% е достатъчна, но полезните бактерии са повече в грунда и филтърните пълнежи.
Пусни им аерация на рибите и няма проблем.

stilista

Не мисля че рестарт ще те оттърве от проблема или поне временно няма да ги има зареди физическата намеса.Обери засегнатите камъчета,отрежи засегнатите листа като добавяш нови растения за да има повече консуматори за нитратите.Почти съм сигурен че прехранваш рибите,,,,,,по 1път по малко храна.И накрая нагласи силата на осветлението 50-60вата на 100лт. по 8-9часа на ден.Дано съм ти бил полезен .
....Мимо
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

terier4o

Колега дай повече информация за аквариума . Обем , осветление , филтрация , растения , риби , сифонираш ли , колко често храниш , колко вода сменяш и колко често изобщо кажи всичко , което мислиш , че може да ни даде някаква насока . Ако имаш съмнения защо се е появила брадата ,можеш да ги споделиш с нас .
Ако брадата не е плъзнала сериозно из аквариума , можем да се опитаме да я преборим с кислородна вода или глуталдехид- изи карбо .

Колегите са прави , че рестарта ще е временно решение на проблема .    :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

alex22

Първо мерси на всички за съветите.Аз мисля че брадата се появни понеже първо стигаше доста слънчева светлина пряко до аквариума и защото светлината ми беше малко (тези проблеми са решени вече) другото което е че около 1 месец нямах възможност да се грижим за аквариума и рибите бяха само хранени, водата не беше сменявана и мисля че така се разви тая брада.Иначе през другото време всяка седмица сменям по 30 % от водата, рибите ги храним по 1 път на ден, като гледам да не остава излишна храна.Сега съм решил да си взема 1 или 2 САЕ-та  поне малко да помогнат да не се появява (ще имат ли проблем с другите риби който имам - неон,тернеция,коридораси и 1 анциструс ??? ) Ето и 2 снимки не се вижда много но може да се добие обща представа.




terier4o

Цитат на: alex22 - 06.07.2012 11:44
Първо мерси на всички за съветите.Аз мисля че брадата се появни понеже първо стигаше доста слънчева светлина пряко до аквариума и защото светлината ми беше малко (тези проблеми са решени вече) другото което е че около 1 месец нямах възможност да се грижим за аквариума и рибите бяха само хранени, водата не беше сменявана и мисля че така се разви тая брада.Иначе през другото време всяка седмица сменям по 30 % от водата, рибите ги храним по 1 път на ден, като гледам да не остава излишна храна.Сега съм решил да си взема 1 или 2 САЕ-та  поне малко да помогнат да не се появява (ще имат ли проблем с другите риби който имам - неон,тернеция,коридораси и 1 анциструс ??? ) Ето и 2 снимки не се вижда много но може да се добие обща представа.

:-D Трябва да научиш човека, който се грижи за аквариума когато те няма как се сменя вода . САЕ си вземи две  по-добре , мисля че имаш място в аквариума . Няма да имаш проблеми със съжителството им със сегашните ти риби .
След като видях снимките на аквариумите ти .... така или иначе нямаш много растения , а като гледам повечето са засегнати от брадата , аз бих изхвърлил всички , не си заслужава занимавката за 10 стръка Валиснерия .
Не знам дали от снимките , но на мен ми се струва , че и грунда ти е малко . Можеш да купиш още грунд .
Аз бих направил следното :
Махам сегашните растения , изчиствам хубаво аквариума от брадата . Камъните , ако искам да ги задържа бих ги накиснал с белина и после обилно, ще ги измия с хладка вода . Грунда по който има брада ,ще го  отстраня '' на ръка '' ,ще сифонирам в дълбочина грунда за да махна възможно най много органика . След като съм пооправил стария грунд , ще измия новия  и ще го сложа върху стария ( 7/8 см на заден план и 5/6 см на преден план минимална височина на грунда ) .
Новите растения , ти препоръчвам да са възможно най-много  и то само бързорастящи ( валиснерия , егерия , паричка , сагитария ... и др растения които нямат високи изисквания за светлина торене и СО2 ).
Успех !
ПС . Преди да започнеш да ровиш из аквариума ще е добре да махнеш рибите  и да източиш малко вода . :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

alex22

Благодаря за съветите

Similar topics (5)

28583

Публикации: 3
Прегледи: 2301

55954

Публикации: 3
Прегледи: 2419

44161

Публикации: 10
Прегледи: 3428

55220

Публикации: 14
Прегледи: 4043

43558

Публикации: 7
Прегледи: 3686