• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

пускане на рибки?

Започната от dobriii, 21.09.2009 14:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dobriii

искам да попитам,някой от вас пускал ли е рибки на 3-4 ден след стартирането на аквариума!? аз искам две гупи да пусна днес? няма да умрат нали!? имам си и растения.
: 21.09.2009г 14:02ч
въпреки че съм наясно че трябва да се изчака 14дни минимум! все пак две гупи да задвижат нещата :-)

Caxapa

Лично аз съм пускал гупи и хелери в аквариуми с вода на няколко дена и не съм имал проблеми.  *THUMBS UP*

dobriii

това имах нужда да чуя :-) отивам да си взема 2 гупи :-D

Caxapa

21.09.2009 14:59 #3 Last Edit: 21.09.2009 15:48 by Caxapa
Тогава може да имаш проблем. Тези които съм пускал в нов аквариум са си били мои от друг- стар аквариум.. Но с токущо закупени риби можеш да понесеш и поражения.

NO CARRIER

Нали обещаваш, че после няма да пуснеш тема "защо ми умряха гупите?".  :-D

Вероятно ще оцелеят ако са само две. Но може и да ти побелее водата, да не се учудваш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

goldstar94

аз след рестартирването правя

слагам 2,3 туби по 10 л

слагам ги в аквариума

доливам с чешмяна вода

сларам  растения , филтри милтри там т.н

и слагам рибките  :-)

Radinka

яз като стартирах моя,подредих всичко сложих акватан сложих тор за растения и след два дена пуснах две гупи и един анцитрус да тестват обстановката  O:-) и вече след 2 седмици си пуснах моите си рибите а гупите и сома си останаха живи
златарник,скаридарник и жабарник

valnata

Работата е на късмет. Аз на третия ден пуснах рибите 8 скаларии и нямах проблеми.

Divane

Експериментатори сте големи..жалко,че тествате с живи същества!  :-(

YAROSHKH

Така - така! Виждам - надъхвате човека.... Лошо няма. Но нека споделя и моят опит.
Аз си пуснах рибите на 3-ят ден, от стартирането му . И каков с еполучи ? Първите 2 седмици - няма проблем ! много им с ерадвах ! Подреден, с риби които си харесахме...
Ама на третата седмица - УЖАС ! Една след друга. Половината ми ято си замина.....
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

Caxapa

Да не спамим но!
Цитат на: YAROSHKH - 21.09.2009 18:47
Така - така! Виждам - надъхвате човека.... Лошо няма. Но нека споделя и моят опит.
Аз си пуснах рибите на 3-ят ден, от стартирането му . И каков с еполучи ? Първите 2 седмици - няма проблем ! много им с ерадвах ! Подреден, с риби които си харесахме...
Ама на третата седмица - УЖАС ! Една след друга. Половината ми ято си замина.....
Заредил си цял аквариум а колегата иска да зацикли аквариума си с ДВЕ 2 гупи.

dobriii

аз вече пуснах двете гупички *YAHOO* даже мъжкия постоянно ухажва женската :-) сигурно скоро и малки :-D а иначе днес забравих да им купя храна нали нищо няма да им стане до  утре? а и като ги гледам започнаха да ми ядат яванския мъх  и viviparata...

barabata

Който е чел статиите знае че и по 15-20 дена могат да остават без храна стига после да е захранват с по-малко от нормалното - 1-2 пъти , а не както са свикнали стандартна доза ( ако не са яли 2 седмици и изведнъж им сипеш нормална порция може и да има жертви).
За 1-2-3 дена - това се смята за лечебен глад и в седмицата поне 1 ден трябва да остават гладни.
А и щом си имат и растения даже и гладни няма да останат.

Всичко е относително.
Ако напълниш 50 литров аквариум и на 2-3 дена пуснеш 2 губи гаранция че нищо няма да им стане.
Ако обаче в същия аквариум пуснеш на 2-3 ден 30 гупи изобщо няма да е същото ...
Така че всичко е относително.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Bai Pe6o

Не че се хваля или подстрекавам, но съм пускал четири кардинала, един ден след стартирането на аквариум. Не само, че не умряха, ами даже след по-малко от 20 дни имах поколение, което в момента пък прави свое. Не знам защо не изчаках повече преди да ги пусна. Така ми е дошло  :-[ .
Съгласен съм, че вероятността да стане беля е огромна, но не е задължително. Просто споделям.
:-)

NO CARRIER

Когато рибките са малко, обикновено няма проблеми. Лошото е когато се наблъскат много а все още азотният цикъл не е тръгнал. Тогава се получава амонячно отравяне.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

vankobarabanko

  Като пуснете малко рибки,почти винаги оцеляват,но просто не е добре за тях!
На всеки удар можеш да отвърнеш,освен на слънчевия!!!

миа

 Всяко живо същество иска да живее и се бори с последни сили за това, така че няма нищо чудно в това, че рибките оцеляват в новостартиран аквариум, който не е престоял необходимите дни.
Само не разбирам защо бързате.

Ribara90

Хаха аз чаках 15 дни.... :kreshtja:

valnata

22.09.2009 20:29 #18 Last Edit: 23.09.2009 02:26 by valnata
 :-( 

dobriii

днес си купих и един анциструс но е много малък около 2см и продавача каза че не може да му се определи пола още??? а аз искам след около седмица да си взема още един :-( как да разбера дали е мъжки или женски като е около 2,5см??? *thanks

zarkola

Цитат на: dobriii - 22.09.2009 22:01
днес си купих и един анциструс но е много малък около 2см и продавача каза че не може да му се определи пола още??? а аз искам след около седмица да си взема още един :-( как да разбера дали е мъжки или женски като е около 2,5см??? *thanks
Ами разбират се по това,че на мъжкият му излизат едни "рогца" върху "муцунката",а женският няма такива *THUMBS UP* Надявам се да си ме разбрал.

А моят въпрос е!Преди 5 дена стартирах едно аквариумче около 10л не повече и ще го ползвам за родилка на живородки като в него съм сложил:по-едър грунд,и едно камъче за въздух.Не съм слагал растения само това,но половината вода му е от основния аквариум.
Та ще можели вече да приместя рибката(плата) в аквариума да ражда?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.img-share.eu%2Ff%2Fimages%2F41%2F2906201131355JPG3NTYrha_thumb.jpg&hash=0a9dc656e728976f87c367d0efdbc188707b36ac

dobriii

ами на тая дължина трябва ли да има многото израстъци вече? иначе много добре знам за какво става на въпрос *THUMBS UP*   p.s ; и мисля че няма да никакъв проблем да пускаш платата вече :-) щом половината вода е от стабилизирана аква :-)

valnata

Цитат на: dobriii - 22.09.2009 22:49
ами на тая дължина трябва ли да има многото израстъци вече?

Няма как да разбереш пола щом е толкова малък анцитруса. На тази дължина няма никакви израстъци. И аз имам два малки около 4см и не знам какъв пол са.

dobriii

значи сега искам да попитам? понеже в аквата си имам 2 гупи и два анциструса и купих храна на сера vipan ! която пише че става за всички видове риби,въпроса ми е как да храня сомчетата като храната е на люспи и те нямат допир с нея, а пък и давам храна един път на ден-вечер и двете гупи всичко оправят! знам че анциструсите са тревопасни и имам три вида растения,но незнам :-( по малкото сомче изобщо не съм го засичал да се храни с каквото и да било:(   сложих едно парченце био краставица но то не може да потъне и го извадих!

Alexfield

А ти сигурен ли си, че от люспите сера випан нищичко не пада на дъното?
Ако наистина е така, може да вземеш някаква гранулирана храна и да сипваш от нея по малко след люспите.

П.П. Дори и да предприемеш нищо, сомчетата от глад няма умрат - винаги има и алги по стъклата, от които те си похапват.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Similar topics (5)

42005

Публикации: 8
Прегледи: 3357

57530

Публикации: 34
Прегледи: 9053

51304

Публикации: 67
Прегледи: 17946

27070

Публикации: 17
Прегледи: 11882

52944

Публикации: 4
Прегледи: 2516