• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

пускане на рибки?

Започната от dobriii, 21.09.2009 14:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vankobarabanko

  Като пуснете малко рибки,почти винаги оцеляват,но просто не е добре за тях!
На всеки удар можеш да отвърнеш,освен на слънчевия!!!

миа

 Всяко живо същество иска да живее и се бори с последни сили за това, така че няма нищо чудно в това, че рибките оцеляват в новостартиран аквариум, който не е престоял необходимите дни.
Само не разбирам защо бързате.

Ribara90

Хаха аз чаках 15 дни.... :kreshtja:

valnata

22.09.2009 20:29 #18 Last Edit: 23.09.2009 02:26 by valnata
 :-( 

dobriii

днес си купих и един анциструс но е много малък около 2см и продавача каза че не може да му се определи пола още??? а аз искам след около седмица да си взема още един :-( как да разбера дали е мъжки или женски като е около 2,5см??? *thanks

zarkola

Цитат на: dobriii - 22.09.2009 22:01
днес си купих и един анциструс но е много малък около 2см и продавача каза че не може да му се определи пола още??? а аз искам след около седмица да си взема още един :-( как да разбера дали е мъжки или женски като е около 2,5см??? *thanks
Ами разбират се по това,че на мъжкият му излизат едни "рогца" върху "муцунката",а женският няма такива *THUMBS UP* Надявам се да си ме разбрал.

А моят въпрос е!Преди 5 дена стартирах едно аквариумче около 10л не повече и ще го ползвам за родилка на живородки като в него съм сложил:по-едър грунд,и едно камъче за въздух.Не съм слагал растения само това,но половината вода му е от основния аквариум.
Та ще можели вече да приместя рибката(плата) в аквариума да ражда?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.img-share.eu%2Ff%2Fimages%2F41%2F2906201131355JPG3NTYrha_thumb.jpg&hash=0a9dc656e728976f87c367d0efdbc188707b36ac

dobriii

ами на тая дължина трябва ли да има многото израстъци вече? иначе много добре знам за какво става на въпрос *THUMBS UP*   p.s ; и мисля че няма да никакъв проблем да пускаш платата вече :-) щом половината вода е от стабилизирана аква :-)

valnata

Цитат на: dobriii - 22.09.2009 22:49
ами на тая дължина трябва ли да има многото израстъци вече?

Няма как да разбереш пола щом е толкова малък анцитруса. На тази дължина няма никакви израстъци. И аз имам два малки около 4см и не знам какъв пол са.

dobriii

значи сега искам да попитам? понеже в аквата си имам 2 гупи и два анциструса и купих храна на сера vipan ! която пише че става за всички видове риби,въпроса ми е как да храня сомчетата като храната е на люспи и те нямат допир с нея, а пък и давам храна един път на ден-вечер и двете гупи всичко оправят! знам че анциструсите са тревопасни и имам три вида растения,но незнам :-( по малкото сомче изобщо не съм го засичал да се храни с каквото и да било:(   сложих едно парченце био краставица но то не може да потъне и го извадих!

Alexfield

А ти сигурен ли си, че от люспите сера випан нищичко не пада на дъното?
Ако наистина е така, може да вземеш някаква гранулирана храна и да сипваш от нея по малко след люспите.

П.П. Дори и да предприемеш нищо, сомчетата от глад няма умрат - винаги има и алги по стъклата, от които те си похапват.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Similar topics (5)

22662

Публикации: 2
Прегледи: 2778

42005

Публикации: 8
Прегледи: 3357

57530

Публикации: 34
Прегледи: 9046

51304

Публикации: 67
Прегледи: 17945

27070

Публикации: 17
Прегледи: 11882