• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с водорасли

Започната от stoian_tar1, 19.02.2013 10:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stoian_tar1

Здравеите,и помогнете.От известно вреве имем проблем със потъмяване на грунда,мангровият корен е покрит със финна тъмна ципа ,а и много бързо зеленясват стените на аквариума.Имам външен филтър които редовно почиствам.Опитах с toxivec на  sera но без никакъв ефект.

tahio

Здрасти колега, дай една снимка на аквариума. Така по-добре ще се види проблема. Има много причини за поява на водорасли. Неподходящо осветление, твърде много органика и др. Дай подробности за филтрацията. Освен това в ляво има изкачащо меню, което има много полезна информация.
Ето за видовете водорасли: http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=10
Освен това запознат ли си с азотния цикъл? Колко редовно и как почистваш филтъра? Какво е осветлението? Какви и колко са обитателите? Колко често и с какво ги храниш?
Може да ползваш и търсачката. Има сигурно десетки теми като твоята.

stoian_tar1

19.02.2013 13:21 #2 Last Edit: 19.02.2013 14:26 by Desmoria
Здравей, проблема ми се появи когато махнах от аквариума сомчетата. Станаха много големи над 20см. и разместваха всичко по дъното. Филтърът ми е със керамика, лава и активен въглен. Почиствам го един път на три седмици, а част от водата подменям ежеседмично. Грунда ми е едър речен пясък закупен от колега акварист преди две години заедно с мангровите корени. Аквариумът е заводски 100л. върви с капак с пури. Рибките са шест дискуси, скаларии  и трихогастер. Нямам никаква растителност но преди няколко дена си купих СО2 и до края на седмицата ще променя това. В тази насока ми е въпроса с водораслите искам да се отърва от тях преди да сложа растения. Качвам снимки след малко
: 19.02.2013г 11:11ч

black pearl

Здравей,според мен имаш повечко риби, а от там идват и проблемите.Погледни профилите на рибите които гледаш.

stoian_tar1

рибките са само шест

tahio

Цитат на: stoian_tar1 - 19.02.2013 13:54
рибките са само шест
Дискусите и скаларите искат доста по-голям аквариум от твоя. Според мен имаш натрупване на органични вещества в аквариума си. Сифонираш ли дъното? По-колко вода и на какъв период я сменяш? Ако засадиш растения в аквариума си по-лесно ще се пребориш с водораслите. Обаче в никакъв случай не бързай да пускаш СО2. Не става ясно колко вата и какъв спектър е осветлението ти.  Ако нямаш опит с растенията по-добре си вземи някои по непретенциозни.
Аз само с толкова мога да помогна. Нека по опитните колеги да кажат повече.
А ти не чакай на готово, а прочети. Има много писано, което ще ти е от полза.

Similar topics (5)

39863

Публикации: 2
Прегледи: 2216

29651

Публикации: 6
Прегледи: 5771

57376

Започната от crazzzy


Публикации: 10
Прегледи: 2804

49372

Публикации: 0
Прегледи: 1422

27222

Публикации: 16
Прегледи: 7463