• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с Растения

Започната от darklord80, 27.07.2010 09:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

darklord80

27.07.2010 09:07 Last Edit: 27.07.2010 17:09 by darklord80
Здравейте, имам проблем с растенията в моя аквариум, като цяло не вървят добре, растат много бавно и по тях се образува нещо като кафяв налеп, имам аквариум в къщи и в офиса, в къщи същите растения ( не им знам точно имената ) са ярко зелени и са два пъти по разперени и растат два пъти по бързо а в офиса почти не мърдат, единственото което се развива добре е една спираловидна трева която вече е около 20 сантиметра висока и има добър цвят, имам и едно изкуствено растение което също е цялото в кафяв налеп, можете ли да ми кажете от какво може да се получава това и какво да предприема ?
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си, достатъчно мъдар за да се поучи от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

anasarka

Изречението което си написал е не само най-дългото във форума, а и доста объркващо. Първо сигурно говориш за растения (а не за водорасли) по които има водорасли. Спираловидната трева е сигурно валиснерия.
Този налеп са най вероятно кафеви водорасли. Ето тук http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=21 можеш да прочетеш за тях и за останалите видове водорасли. Успех в борбата :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

borislav

Пусни една двойка анциструси,много го обичат този кафявия налеп.Махни изкуствените растения.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

darklord80

Анцитруси имам 4 но няма особена полза, не мисля че са кафяви водорасли, защото от това което видях като снимки не отговаря на моят случай, при мен просто растенията изглеждат мръсни и напрашени иначе по камъните и във водата няма нищо подобно.Ще кача някоя снимка ако успея да я направя добре за да си кажете мнението, аз исках да разбера дали това мже да се получава от показателите на водата като твърдост ,соленост ,киселинност, нитрити или нещо друго, междо другото аквариума ми е малко пренаселен и незнам дали и това не оказва някакво значение.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си, достатъчно мъдар за да се поучи от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

wwladoo

Колега правиш ли смени на част от водата-една трета от обема,и  на колко време!!Мисля си ,че се натрупва повече органика при теб,и там е проблема!И какво ти е осветлението,в смисъл колко вата на литър!!! ;-) Колкото до чистачите,анцитрусите вършат работа,докато са млади,като станат по големи ги домързява и карат повече на храната,отколкото да чистят!!Хипостомусите,вършат по добра работа в това отношение,защото и големи лъскат всичко,но те пък стават доста големи(ако ти е достатъчно голям аквариума стават) ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

anasarka

Изобщо дай подробна информация за аквариума осветление, големина на аквариума, филтрация, обитатели какви и колко, растения, торене, субстрат. Какви показатели на водата измерваш и какво имаш предвид под соленост? Качи снимки.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

darklord80

Аквариума е 50 литра, осветлемието е 2 по 8W луминисцентни, имам вътрешен филтър и допълнително гъбичка с въздух, рибите ми са много и ако ги напиша ще ми кажете че съм луд но те си живеят добре и не мисля да ги намалям скоро въпреки че са много, сменям 30 %  от водата от време на време но не всяка седмица растенията не ги знам точно но ще кача снимки. Не съм мерил показатели на водата до сега , защото рибите ми са добре и след началните загуби от няколко месеца нямам проблеми с тях, под соленост имам предвид количеството сол което се слага във водата, не знам колко трябва да е и дали не ми е високо или ниско, но предполагам че има значение за растенията.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си, достатъчно мъдар за да се поучи от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Асен Евгениев

Слабо осветление, затова ти върви само валиснерията. При толкова много риби сменяй по-често вода.
Трупаш много отпадъци.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

anasarka

Цитат на: darklord80 - 27.07.2010 23:16
Аквариума е 50 литра, осветлемието е 2 по 8W луминисцентни, имам вътрешен филтър и допълнително гъбичка с въздух, рибите ми са много и ако ги напиша ще ми кажете че съм луд но те си живеят добре и не мисля да ги намалям скоро въпреки че са много, сменям 30 %  от водата от време на време но не всяка седмица растенията не ги знам точно но ще кача снимки. Не съм мерил показатели на водата до сега , защото рибите ми са добре и след началните загуби от няколко месеца нямам проблеми с тях, под соленост имам предвид количеството сол което се слага във водата, не знам колко трябва да е и дали не ми е високо или ниско, но предполагам че има значение за растенията.
Увеличи осветлението, сменяй по-често водата, намали рибите. Не слагай сол във водата.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

valnata

Почвай чести смени на вода, без да увеличаваш осветлението. Защо трябва да се увели светенето-ватовете??? За да си отиде 'кафявата фаза" *STOP* *STOP*  Смяна на вода му е цаката(но редовна смяна). Не тази седмица да те мързи и следващата пак.  :-D

Similar topics (5)

45819

Публикации: 17
Прегледи: 6503

36542

Започната от marto6a


Публикации: 19
Прегледи: 9729

22494

Публикации: 4
Прегледи: 3237

23442

Публикации: 2
Прегледи: 3127

52936

Публикации: 19
Прегледи: 8352