• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с водата

Започната от skDn, 06.12.2011 14:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skDn

Здравейте
вчера след като смених водата на 2 от моите аквариума(50 литрови) забелязох някакви малки бели червейчета около 5 мм на дължина да щъкат из аквариума, т.е плуват само нагоре(утре ще се опитам да добавя и снимки).Водата я сменям почти секи ден по 10 % с престояла и събирам отпадаците , изпирам гъбите(във всеки акв има по 1 голяма гъба с аератор) при всяко сменяне във водата, която съм източил. До вчера не бях забелязал такива работи . Дали са някакви неща от водата или някаква образования в аквариума и най-важното опасни ли са?Храня с JBL NovoPleco и едни люспи на тетра.
Поздрави
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

Вени

Колега много често сменяваш водата недей така,нормално е веднъж в седмицата максимално 30%!Дай снимка за да разберем какви са тез червейчета?

skorpi_zoo

Става въпрос за Планария.
Провери в търсачката я има. :-)
Ако го хвана тоя Мърфи...

Mirobg

Цитат на: trup4e - 06.12.2011 14:30
Колега много често сменяваш водата недей така,нормално е веднъж в седмицата максимално 30%!Дай снимка за да разберем какви са тез червейчета?
Смяната на вода не е проблем,дори някои развъдчици в Тайван и Сингапур сменят до 100% от водата.
Проблем е че 'переш' гъбата.
: 06.12.2011г 17:05ч
Най-вероятно е Планария. Потърси с Търсачката или питай чичко Гугъл.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

skDn

1 - пера я ако е мръсна т.е ако е насъбрала много отпадаци и то във водата от аквариума..
2- - точно такива са !
3 - Друг популярен метод е свързан с рязката промяна на условията в аквариума. Почти всички планарии не понасят температура над 30-32 °С, както и висока соленост на водата (250 грама готварска сол на 100 литра аквариумна вода). Тези параметри на водата би трябвало да се понасят лесно от повечето тропически риби, но ако се прибягва до този метод, това задължително трябва да става при засилена аерация.  - ако извадя рибите - дигна температурата до 34-35 градуса .. сложа 250 грама готварска сол спра всякаква аерация дали ще ги избия ?
4- да не би да е от храната ... храня с jbl novopleco от 1 седмица . може би ако спра тази храна може да се мине и без горните неща !
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

skorpi_zoo

 да не би да е от храната ... храня с jbl novopleco от 1 седмица . може би ако спра тази храна може да се мине и без горните неща



Не! :-)
От водата е.
Ако го хвана тоя Мърфи...

skDn

а относно отърваването от тях ?  *HELP*
Няма невъзможни неща, има пропуснати възможности

skorpi_zoo

Можеш да пуснеш един Макропод,или аз както направих -Абсолютно нищо.При мен изчезнаха сами.
Ако го хвана тоя Мърфи...

Norek1

И при мен се появиха и изчезнаха май, защото не съм ги виждал от доста време.Появиха ми се в аквариума когато нямаше риби, растения имаше ,но ме съмнява от тях да са, защото ги взех от човек който се занимава професионално.Май са нормални, появяват се и изчезват :)

Similar topics (5)

30583

Публикации: 15
Прегледи: 7129

53949

Публикации: 2
Прегледи: 2225

2561

Публикации: 7
Прегледи: 4182

47972

Публикации: 12
Прегледи: 7116

39622

Започната от vesko29


Публикации: 7
Прегледи: 3379