• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 03:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с новия аквариум

Започната от metcheto, 21.09.2014 21:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metcheto

Здравейте! Поръчах си 105л аквариум и като го пълних с вода ми се стори, че просълзи на едно място?? Струята вода беше точно на ъгъла и ми се стори, че просълзи, но не съм много сигурен. Какво да правя??? За повече от час го бях напълнил с около 25-30 литра вода да видя да не протече от някъде, но всичко си беше наред. Сложих и грунд, но не стигна за цялото дъно и си продължих с пълненето и май май излезе малко вода от цепката, но не съм на 100% сигурен. Мале какво да правя?? :-| :buff: :-(

Публикациите са слети: 21.09.2014 21:46

Сега го гледам аквариума и капка даже няма там...
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

bunzip2

Забърши хубаво около него и го остави с 10-20 литра да стои една вечер.
На други ден виж дали има някъде мокро.
Най-вероятно си намокрил около него като си го пълнил.

За грунда - купи си още, друго не може да се направи :)

metcheto

Аз грунд си имам, просто трябва да се превари, но аквариума ме тревожи.  :-(

Публикациите са слети: 21.09.2014 21:57

Значи утре ако няма мокро около аквариума да си продължавам с пълненето?
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

bunzip2

Точно така. Огледай го внимателно, ако пропуска, ще си проличи.
Грунда не е задължително да го преваряш. Просто го измии добре и го слагай.

metcheto

"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

pl86

Какато каза колегата напълни го малко и гледай дали ще тече, после го напълни целия и пак прегледай дали изпуска, може от налягането да започне, но определено трябва да го видиш от къде е (ако наистина не си го намокрил отвън просто) и след това вече да го мислиш.
Колкото до грунда - зависи от къде си го взел, ако е кварцов пясък, или някакъв подобен става само с миене, но ако е събран край някой естествен водоем - според мен си е добра идея да се превари.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

metcheto

Вече 21 часа си стои и капчица няма.. значи да пълня смело и на 100% няма да имам проблеми след това? Логично е ако има някакъв проблем да изпуска вода, но 21 часа всичко си е ок. :-)
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

bunzip2

22.09.2014 18:28 #7 Last Edit: 22.09.2014 21:05 by bunzip2
Пълни смело.
Под аквариума трябва да има подложка. Ако не си сложил, сега е момента, докато не е пълен.
Дебел картон, или стиропор, фибран... нещо меко.

metcheto

100 кг няма ли да смачкат фибрана..
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

59173

Публикации: 4
Прегледи: 3742

41142

Публикации: 18
Прегледи: 11240

29172

Започната от Buhoff


Публикации: 37
Прегледи: 13213

3033

Публикации: 29
Прегледи: 25200

22920

Публикации: 18
Прегледи: 7429