• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с аквариума ми

Започната от bb7eam, 12.11.2011 01:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bb7eam

стартирах си аквариума преди 2 месеца. преди месец си пуснах рибките в него. на 2рата седмица от както ги пуснах запонаха да умират. според мен е някакъв тип натравяне. Нямат никакви външи белези на заболяване. Просто ги намирам на сутринта на дъното. Мен ме съмнява, че от многото охлюви, които се навъдиха, водата се влоши от изпражненията им. Сифонирах по 2 пъти седмично, почнах да махам охлювите от аквариума. По дъното вече не се събират изпражнения, но сега пък запонаха да се събират по листата на растенията и вече не знам какво да правя. Махам постоянно малки планиборис но край няма. Какви тестове за вода да си взема? PH ще си взема, тва е ясно, но какви др? От няколко дни сериозно се замислям за рестарт.
да преваря пясъка, да дезинфекцирам корена и растенията с калиев перманганат. Има ли по-лесен начин от този? Вече имам 7 смъртни случая на трихогастери,  анцитрус и кули. Казано на кратко- искам да си изчистя растенияата и да ми се подобрят качествата на водата, да махна тая дрислива гад охлювите та да мога да гледам някоя риба повече от 2 седмици. ще ви пусна и снимка на аквариума.

камъка от снимката го махнах

Buhoff

моето мнение е да не бързаш с рестарта. Помисли малко преди това за причините колко често сменяш водата тя престояла ли е преди това или направо от чешмата и в аквариума да не би да прехранваш рибите и от това да се развалят качествата на водата. Факторите за измирането на рибите са много. Прочети малко във форума и помисли къде може би бъркаш не бързай да рестартираш голяма част от членовете на форума са минали по твоя път
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

vanko 2

Здравей и моето мнение е да не бързаш с рестарта. Намали храненето и зачести смените на водата. Не знам каква филтрация имаш, но е възможно да не е достатъчна.

Caxapa

Бих добавил и ситната фракция на грунда. Тов си е направо пясък  който също внася своя негативизъм  към растенията и от там към рибите.

bb7eam

Цитат на: vanko 2 - 12.11.2011 09:20
Здравей и моето мнение е да не бързаш с рестарта. Намали храненето и зачести смените на водата. Не знам каква филтрация имаш, но е възможно да не е достатъчна.
филтъра е 350л/ч за 60л съд мисля че е добре. То вече не останаха риби за хранене. Когато сменям водата я оставям 2 дни да престои или 24 часа в отворени туби и я затоплям с нагреватели до 26 градуса колкото е в аквраиума. Има някакви гадни налепи по растения по които се залепят оотпадачните в-ва и трудно се чистят, а и след като ги почистя до 2  дни е пак така. Мерси за бързите отг. а какви тестове за вода да си направя. за да знам къде да търся проблема.

iek

Цитат на: bb7eam - 12.11.2011 01:59
Сифонирах по 2 пъти седмично, почнах да махам охлювите от аквариума.
Две грешки дотук, всяко разбутване на грунда води до проблеми, освен ако не си обирал от разстояние детрита върху пясъка, това е всъщност правилното сифониране.
Съветвам те да направиш пълен рестарт с подмяна на грунда- ползваш или най-доброто- aquasoil или при спънат бюджет- тор от  червеи (1см), покрит с поне 3-4см слой пясък с едрина 2-3мм. И следващия път привържи анубиаса към камък или корен.

Тестове не ти трябват, освен ако не си много люпопитен, по-големи  и по-чести смени на вода са твоята застраховка.

Рибите ти са напълно неподходящи за 60 литров аквариум. Аз не бих поддържал температура по-висока от 23-24°С (т.е. стайна, но за жена ми такава е поне 26°С), освен ако не е рифов или с дискуси аквариума.

bb7eam

Цитат на: iek - 12.11.2011 12:44
Две грешки дотук, всяко разбутване на грунда води до проблеми, освен ако не си обирал от разстояние детрита върху пясъка, това е всъщност правилното сифониране.
Съветвам те да направиш пълен рестарт с подмяна на грунда- ползваш или най-доброто- aquasoil или при спънат бюджет- тор от  червеи (1см), покрит с поне 3-4см слой пясък с едрина 2-3мм. И следващия път привържи анубиаса към камък или корен.

Тестове не ти трябват, освен ако не си много люпопитен, по-големи  и по-чести смени на вода са твоята застраховка.

Рибите ти са напълно неподходящи за 60 литров аквариум. Аз не бих поддържал температура по-висока от 23-24°С (т.е. стайна, но за жена ми такава е поне 26°С), освен ако не е рифов или с дискуси аквариума.
Не ровя в грунда, когато сифонирам. Обирам мръсотията от разтояние. мога ли да си засяда растенията в отделни съдове- нещо като саксийки с подходящ грунт, а останалата част от аквариума ми да си остане с пясък?

Similar topics (5)

31952

Публикации: 50
Прегледи: 23897

24211

Започната от hahooto


Публикации: 5
Прегледи: 8200

46073

Публикации: 1
Прегледи: 1906

39927

Публикации: 16
Прегледи: 5206