Здравейте искам да попитам как си охлаждате аквариумите през лятото? Днеска ми достига 31 градуса на единия аквариум :'( В този аквариум не мога да сложа вентилаторче, защото е много малък. Някакви съвети и идеи да имате как да го разхлаждам :-(
Слагаш лед в една торбичка, връзваш я и в аквата ;-)
Цитат на: lexmaul - 13.07.2011 01:47
Слагаш лед в една торбичка, връзваш я и в аквата ;-)
И от двата континума на температурата в толкова големи граници торбичката (гърми) меко казано и белята е налице!! И с бутилка не става същата работа е (ако някой пита)!! Вентилатора си е най добре може и тези за комп които са на 12V да се направят с адаптор или има такива направо на 220V. Ето пример:
JF-002
Този вентлатор ще Ви помогне да намалите температурата на аквариумната вода с до 3-4 градуса
Лесен за инсталиране на което и да е стъкло на аквариума. Също така може да се повдига и сваля надолу, за да бъде по-близо до водата.
Подходящ за охлаждането на морски и сладководни аквариуми.
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi966.photobucket.com%2Falbums%2Fae142%2Fharalampi%2FJF_002.jpg&hash=57eb7437454bb90e2c80297ca5b8a26bb08d5363)
Честота: 50Hz/60Hz
МОЩНОСТ: 7W
ТЕГЛО: 0.4кг
РАЗМЕРИ: 86 x 36 x 172мм..
А може и нещо от магазина да скалъпиш. Единственото е да прецениш имаш ли възможност да поемеш изпаренията на водата които ще са м/у 3-5лтр на денонощие ( за аквариуми около 300-500лтр). *THUMBS UP*
А щом е трудно да сложиш вентилатор потдържай със смени на вода и разположи аквариума ниско до земята през летния период ако имаш възможност!!
Вземаш вентилатор от компютърно захранване и го захранваш със зарядно от телефон.Другото е ясно.Само гледаш да не пада във водата.Това е много евтиния вариант.Другото колегата ти го е показал,което е по-доброто *THUMBS UP*
Аз мисля да пробвам с охлаждаща подложка за лаптоп. Има такива с по 3 вентилаторчета и струват около 10-на лева, удължаваш USB кабела и направо в компа :)
С лед не става!Поне за 260 литра не става.С две торби с лед,които се топят за 5 минути температурата пада с градус два само.
http://aquariumbg.com/forum/problemi-s-akvariuma/visoka-temperatura-v-akvariuma-prez-lyatoto/ (http://aquariumbg.com/forum/problemi-s-akvariuma/visoka-temperatura-v-akvariuma-prez-lyatoto/)