• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Помощ, аквариумът тече!

Започната от mollies, 15.01.2010 21:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mollies

Здравейте!
От няколко дни забелязах, че аквариумът ми тече. Всъщност тече от много повече време (образуваха се някакви плесеноподобни на мястото там), но си мислех, че е от... не знам от какво :). Течът е на няколко сантиметра над грунда, на вертикалната граница между задното и лявото стъкло. Аквариумът е 50 литра, губи половин-един литър на денонощие (вкл. изпарение). Купен е преди години от рибовъд.

Имате ли идея как мога да ликвидирам малкия теч най-евтино и лесно, и най-вече без да го изпразвам? Мерси отсега!

vasso

Не виждам как ще стане без да го изпразниш. Теси плесени изобщо не са добри и трябва да ги махнеш(някои хора получават алергии). Изпразни аквариума, почисти добре всичко( ако искаш запази част от старата вода). След това решавай дали ще поправяш този или ще купиш друг аквариум. :-)

valnata

Защо да рискуваш?*dontknow*  Купи си нов 50 литров, сега са без пари. ;-)

Асен Евгениев

Преди време имах теч на около 15 см. под повърхността на водата, по-скоро сълзене.
Комшията ми, който се занимаваше с лепене на аквариуми, запуши дупката без източване,
като набута силикон направо с пръсти /не знам какъв беше силикона, явно много добър/. Вече
няколко години нямам течове и проблеми. При теб обаче налягането е по-голямо и
няма да ти се размине пресушаването на локвата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sliven

Отиди до зоомагазин и си купи 2-3 куб.силикон.Вземи си спринцовка от аптеката.Ако е хубав силикон ще стане и под вода.Източи 1/3 или 1/2 (за да падне налягането)Нанасяш плътно,вътре и външно.Премазваш с пръста и на другият ден доливаш водата.Ако имаш късмет ще стане.Това е ВРЕМЕННО решение!  *STOP* При лоши варианти:силикона няма да хване,ще изтровиш рибите!  *CRAZY* Правил съм тази процедура.Вервай ми! Има,обаче дни във които не върви!!  *SORRY*
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

mollies

Благодаря за отговорите!
Плесените не ме притесняват особено, то май не са плесени, ами.. нали като тече от там (сълзи, както колегата ме подсети, че се казва), се отлага варовик, и с мокрото... Избърсах го със салфетка, беше ръждиво на цвят, като кашичка :)

Сега за спасението - нямам време да го изпразвам, затова искам без. Ще направя номера със силикона (така си мислех точно). Не знаех, че може да се цвръкне отвътре без да изтрови (всичко). Така налягането няма да му попречи да залепне (ако беше отвън), ами ще го натиква в цепката :)
Според вас добра идея ли е да сложа лента стъкло отвътре на "раната"?

sliven

 *THUMBS UP* Пиши после к,во е станало!  :popcorn:
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

vasso

С лента стъкло ще използваш много силикон и може да се натровят. Плюс това ще седи ужасно грозно. Каквото и да направиш няма да е дългосрочно решение, така че при първа възможност направи рестарт. *THUMBS UP*

mollies

Той моят аквариум го избива на "еко", така че не е от най-красивите според общоприетите разбирания.
Една тема от преди 5 години му пасна доста добре :)

http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,736.0.html

Ще пиша, като го силиконирам - нямам представа кога ще успея... До тогава ще доливам и... ще стискам палци да не сменям паркет :D

mollies

Нищо не  съм правил, а течът мистериозно намаля. Засега няма да правя нищо  :-D

vasso

Да не се спука стъклото изведнъж. На твое място щях да бъда изключително нервен. :-D

Similar topics (5)

31620

Започната от kirilk


Публикации: 18
Прегледи: 8123

23274

Публикации: 28
Прегледи: 10521

58770

Публикации: 17
Прегледи: 10708

54121

Публикации: 5
Прегледи: 3348

49900

Започната от Rashidos


Публикации: 2
Прегледи: 1919