• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Можетели да ми изчислите колко литра ми е аквариума ?

Започната от sa6eks, 13.02.2010 18:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sa6eks

Здравейте, дойде време и аз да си направя нов аквариум и се чудя колко литра е, знам  че има формула за изчисляване, ама не съм много добър по математика :)
Аквариума е 97/30/40 (дължина, ширина, височина) като мисля да го напълния някъде до 35 сантиметър.
А и да питам, ако го държа на около 115 сантиметра от печка, дали ще е проблем освен, че ще ми заграва водата? (говоря за камина) Дали няма да се спука стъклото ?
Мисля, че темата е за тук, ако не е поправете ме :)
Благодаря предварително на отзовалите се !

Ивайло Гиздов

116.4 кг.е аквариума,а стъклото няма да се спука от топлината

ivcho0

116.4 литра или 30.8 галона :).Ако го напълниш до 35 см ще е 101.9 литра или 26.9 галона. Колкото до камината моя аквариум седи на 10 см от радиатор и на 50 см от кумина като имаш предвид,че трабата на кумина е гола и нямам проблеми. ;-)

bengan

Цитат на: sa6eks - 13.02.2010 18:45
Здравейте, дойде време и аз да си направя нов аквариум и се чудя колко литра е, знам  че има формула за изчисляване, ама не съм много добър по математика :)
Аквариума е 97/30/40 (дължина, ширина, височина) като мисля да го напълния някъде до 35 сантиметър.
А и да питам, ако го държа на около 115 сантиметра от печка, дали ще е проблем освен, че ще ми заграва водата? (говоря за камина) Дали няма да се спука стъклото ?
Мисля, че темата е за тук, ако не е поправете ме :)
Благодаря предварително на отзовалите се !
Без да се обиждаш, ама как смяташ да си направиш аквариум като дори не можеш да сметнеш колко литра е.

Black Adder

Цитат на: sa6eks - 13.02.2010 18:45
Здравейте, дойде време и аз да си направя нов аквариум и се чудя колко литра е, знам  че има формула за изчисляване, ама не съм много добър по математика :)
NoCarrier се е постарал заради лошите математици.
Точно в ляво от темите има един бутон https://aquariumbg.com/forum/Themes/Blue_Max/up.png
Натискаш го, и от списъка избираш - Калкулатор
Та там си задаваш и размери и ширини и каквото се сетиш. А ще можеш да си изчислиш приблизително и необходимото осветление, филтър и прочее.

А гореписавшите, да не бързат да хокат човека, щото можеха и те да му подскажат този начин, да си реши проблема.
Че казано е - "Дай риба на един човек и ще го нахраниш за един ден! Научи го как се лови риба и ще бъде нахранен цял живот!"

Асен Евгениев

Мисля, че по-скоро го е мързяло да си изчисли аквариума. Или е търсил внимание и състрадание от
колегите. ;-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sa6eks


Similar topics (5)

28664

Публикации: 10
Прегледи: 6492

56810

Публикации: 5
Прегледи: 2803

45232

Публикации: 8
Прегледи: 4796

55954

Публикации: 3
Прегледи: 2417

43662

Публикации: 2
Прегледи: 2550