• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мътна вода

Започната от Georgi94, 13.05.2012 00:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Georgi94

Здравейте, появи ми се проблем..
Преди два дни изпразних целия аквариум, купих пясък, измих го и го наредих на дъното. Засадих старите ми растения, но добавих и нови неща - завързах мъх за дърво и засадих храстовидни растения с много крехки листенца. Покрих пясъка със старите бели камъчета, като предварително леко ги поизмих със студена вода.
Напълних аквариума с половината от старата вода и добавих нова. До тук всичко добре..
Но излезе проблем..
Водата изглежда мътна, плуват съвсем малки частички, като водата от чешмата преди да се избистри, но по - бледо..
Чудя се от какво идва проблема? От дървото или от храстовидните ми нови растения? (Те бяха посадени в кофички с памукообразни тъкани в тях.. Продадоха ми ги така.. При засаждането им нямаше как да отстраня всичките тъкани и останаха малко в корените..)


27 литров аквариум. Има вътрешен филтър с капацитет 600 литра/час. Гледам 3 златни рибки в него. Храстовидните растения са в дясно :)

boxter07

а пясъка изми ли го или само каманите?  дървото може само да оцвети водата ако е ново

Georgi94

Да, измих го много добре - 7 - 8 пъти изхвърлях вода, докато не излизаше бистра.

tetra

При подмяната на дъното, аквариума се е превърнал в новостартиран. Ще му трябва известно време докато многобройните помощници се заселят във новото дъно и ще стабилизират еко системата в аквариума.До тогава се придържай към правилата важещи при стартирането на нов аквариум.Надявам се, че нещата полека лека ще се стабилизират, но ще мине известно време. *THUMBS UP*

Georgi94

Благодаря много :)


indian_f

Привет! Преди 5 дни стартирах аквариум - 55л.
Филтър: Fluval U1;
Нагревател: Aqua One;
Температура: 24*C
Дъно - чакъл;
Малко растения.
Ph: 7,3
Население: 6 неона; 2 коридорас; 3 данио  :-)
Опитвам се да наваксам всички пропуснати години в акваристиката.  :-(
Както виждате от прикрепената снимка имам проблем с мътността на водата. Чакълът е измит преди да бъде зареден, както и всички декорации, които съм изварила предварително.
Моля за съвети! Бих се радвала да не включват химическа намеса.
Благодаря предварително!

zariio

Според мен не си измил добре грунда.|Остави го така още известно време и следи.И сменяй редовно вода.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ilk4000

Цитат на: tetra - 13.05.2012 12:27
При подмяната на дъното, аквариума се е превърнал в новостартиран. Ще му трябва известно време докато многобройните помощници се заселят във новото дъно и ще стабилизират еко системата в аквариума.До тогава се придържай към правилата важещи при стартирането на нов аквариум.Надявам се, че нещата полека лека ще се стабилизират, но ще мине известно време. *THUMBS UP*
Ако изкарам грунда и пак го сложа, без много да го плакна, пак ли става като новостартиран?

Асен Евгениев

Цитат на: ilk4000 - 22.07.2012 16:22
Ако изкарам грунда и пак го сложа, без много да го плакна, пак ли става като новостартиран?
Като прибавиш и от старата вода, не е новостартиран.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tetra

Най много от бактериите поддържащи стабилна еко система в аквариума се развъждат, заселват и живеят именно в дъното.Така, че когато дъното оставим така както е аквариума не е ново стартиран.Аквариума не е стерилен съд и измиването субстрата на дъното унищожаваме еко системата, която се установява доста дълго 4-5 месеци.
Най добрия начин за очистването на дъното е увеличаване потока на водата с което дъното се окислява и довеждащо до силно развитие на бактерии чистещи водата от амонячните съединения вредни за живите организми и превръщайки ги в минерали, които растенията са в състояние да използват при растежа си.
На дъното се заселват два вида бактерии.В горният слой с достатъчно количество кислород се заселват аеробни бактерии.В долните слоеве се заселват бактериите живеещи в без кислородна анейробни среда.При преработка на дъното тази еко система се нарушава и докато нещата се стабилизират и върнат в предишното си състояние аквариума се приближава до ново стартирания макар, че е с по добри параметри от ново стартирания.
Като заключение мога да кажа, че понякога в стремежа си да подобряваме условията на нашите любимци и създаваме много повече проблеми от съществуващите .

zariio

Цитат на: ilk4000 - 22.07.2012 16:22
Ако изкарам грунда и пак го сложа, без много да го плакна, пак ли става като новостартиран?

А каква точно е целта на задачата?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Zlatnata ribka

Здравейте!
Тази сутрин водата в аквариума ми помътня. Подариха ми го преди два дни и всичко изглежаше прекрасно.
Моля ви за съвет, какво да правя.

Zlatnata ribka

имам някакви шишенца на които пише сера и храна тропикал люспеста.
Не съм слагала много храна. Ако може някой с опит да помогне. :-(

maneken4enceto

първо кажи колко литров е аквариума какви рибки гледаи и как се казва шишенцето на сера

Zlatnata ribka

50литра с хелери кои 20бр и атерини 10бр + сомчета 5бр.
Филтъра е закачен на аквариума външен с една тръбичка
засмуква вода и отгоре изтича обратно в аквариума.
На шишенцата пише акуатан и нитривек.

Similar topics (5)

56810

Публикации: 5
Прегледи: 2806

3033

Публикации: 29
Прегледи: 25202

52937

Публикации: 15
Прегледи: 7242

25248

Публикации: 4
Прегледи: 2866