• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 13:56

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малък детски аквариум

Започната от nina raykova, 03.12.2015 12:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nina raykova

Здравейте! Моето 6 годишно детенце пожела аквариум за рождения си ден. Никога не съм гледала рибки / само котки, кучета,хамстери/ и затова отидох в специализиран магазин. Там ми продадоха аквариум с размери 22/21/14 с помпичка, капак и осветление,изкуствено водорасло и корабче за декорация. Рибки - една бета и осем неона /различни видове/. След 10 дни неоните започнаха да умират една по една и остана само бетата. Естествено детето беше потресено. Реших да отида в същия магазин и да купя други риби, които може би са по-подходящи.Предложиха ми розови данио - 2бр..Вчера едната умря след 7дни. Тук прочетох как да се грижа за аквариума и правя всичко, но ви моля да ми препоръчате вид рибки, които са подходящи за такъв малък аквариум. А, също и да не са капризни относно условията, за да преживеят докато се уча като начинаеща.Благодаря ви предварително.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs3.postimg.cc%2Fwvk1ha16r%2FDSC_0789_1.jpg&hash=e4b778a3a72b54450fae8f44b7a011c59383620c

ti6o89

Здравей,моят съвет е да си оставиш само бетата в този малък аквариум,най-много 1-2 коридораса(това са вид малки сомчета,има различни подвидове с различни окраски). Неонуте са умрели защото им е било прекалено тясно. Желая ти успех.

pl86

Здравей и добре дошла,
и аз те съветвам... да оставиш само бетата, нищо друго, може и един-два охлюва, това е в този обем.

Другия проблем е филтъра, гледам че няма никаква гъба, от това следва (в твоя случай) - никаква работа не върши.
Филтъра е с цел да живеят бактерии по гъбата (или друг пълнеж) и помпата да движи водата през нея. Смени филтъра с такъв с гъба (възможно най-малкия ти върши работа) или купи някаква гъба и я сложи на всмукателната тръба.
Трябва ти и нагревател настроен на 25-27 градуса.
Сменяй 30-50% вода с престояла поне 24 часа с температура като тази в аквариум, за начало сменяй по-често, може през ден, но с престояла и подходящата температура, после може да разредиш до най много 1 път в седмицата. Храни рибата по малко.
Чисти филтъра от време на време (примерно 1 път в месеца), като леко изплакваш (не изпираш) гъбата в аквариумна вода, не на чешмата, защото иначе бактериите ще умрат.

Това са основите с 2 думи иначе прочети статиите в менюто в ляво.
Успех.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Caxapa

За такояа аквариумче е подходяща само бетата за вашите  познания и възможности.  И спрете да ходите в това "прекрасно" магазинче в което са Ви дали такива "ценни" съвети.  Потресаващо е как  се опитват да вземат парите на клиента  само за да реализират печалба от която остава процент за продавача.

nina raykova

Благодаря! Ще послушам съвета ви!

Публикациите са слети: 03.12.2015 13:54

В аквариума има два жълти охлюва и няколко малки черупчести. Не съм ги купувала-явно са били сред камъчетата като ми правиха аквариума. Да ги махна ли?

pl86

Не пречат охлювите, може да ги оставиш.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

nina raykova


DPI

И иди ги убий тези от зоомагазина! Не визирам точно това, че са ти продали толкова риби за малък аквариум, което означава, че те са знаели, че някоя ще даде фира. Яд ме е, че детето е преживяло емоционален стрес от смъртта на подарените любимци.
Моят  син е осем годишен. Кръщаваме рибите, броим ги (вече му е малко трудно с три аквариума), като изчезне някоя сътворявам истории.

Similar topics (5)

54121

Публикации: 5
Прегледи: 3348

52153

Започната от visko


Публикации: 2
Прегледи: 2494

42966

Публикации: 12
Прегледи: 3957

28994

Публикации: 13
Прегледи: 7461