• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какви рибки да си взема?

Започната от ani_brat, 16.10.2014 22:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ani_brat

Здравейте! Съжалявам ако има такава тема но просто не открих решение на проблема ми. Имам аквариум около 20-25 литра. На дъното има камъни,имам 2 растения и 1 изкуствено. Има миди,по-големи камъни и рапан. Проблемът е че не знам какви риби да си взема. Искам живородни и си мисля за гупи но преди имах и ми се ще някакви други. Съвет? Пак се извинявам ако има такава тема.
*HELP* :-)

Virosss

Мисля, че удачен избор би бил хелери или молинези, като гледаш горе-долу да спазваш съотношението 1см/1л. вода. И аз като теб не съм много вещ в нещата, но наскоро ми обясниха за това съотношение. Пиша ти основно понеже виждам, че нямаш отговор все още, та да дам някаква насока, иначе е хубаво и някой по-вещ да се изкаже по темата :)

asito

Хелери и молинезии не стават за 20-25 л аквариум. Сложи пет гупи ендлер, даже седем може и си готов. Махни мидите и рапана, както и изкуственото растение

niki_o

Цитат на: asito - 16.10.2014 23:43
Хелери и молинезии не стават за 20-25 л аквариум. Сложи пет гупи ендлер, даже седем може и си готов. Махни мидите и рапана, както и изкуственото растение
+1

pl86

Аз също съм на мнение че хелерите не стават за твоя аквариум, молинезийте също стават бая големи - не ти ги препоръчвам и тях.
Вземи си няколко гупи ама не прекалявай  бройката, както каза колегата 5 е добре, ако са ендлер може и 6-7, но ако са нормални гледай да не сеа повече от 5, ако не мислиш да ги развъждаш (ти нямаш и място в тоя аквариум), най-добре си вземи само мъжки.
Също може и мъжка бета, ама само една, без женска и без гупи че може да ги нахапе .

Поздрави и успех.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Joro V

Моят съвет пък е - вземи си плати, любимите ми живородки! Без да прекаляваш разбира се - 4 платички ще са ок.

iordan1999

20 л изобщо не е за риби. Аз имам един 20 л акв и като го гледам незнам какво може да се гледа в толкова малак съд(аз го ползвам за карантинен). По-добре прочети някоя друга тема за азотния цикъл. Според мен този съд можеш да сложиш малко мъх, някое друго растение и пусни вътре скаридки ред чери.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs13.postimg.org%2Fu1p647gur%2FIMG_20141127_230932.jpg&hash=ed82c76fe0980e80742fc3812364bd1872bd8058
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Ftclmo79qb%2FIMG_20141127_231231.jpg&hash=55658df240ba6a91f0e78e1427d2e06c4d7ff2ff

sVGNsali

Цитат на: iordan1999 - 17.10.2014 10:31
20 л изобщо не е за риби. Аз имам един 20 л акв и като го гледам незнам какво може да се гледа в толкова малак съд(аз го ползвам за карантинен). По-добре прочети някоя друга тема за азотния цикъл. Според мен този съд можеш да сложиш малко мъх, някое друго растение и пусни вътре скаридки ред чери.
+1, с едно уточнение, че микрорасбора галакси са перфектните рибки за такива съдчета. Един пасаж от 5-6 рибки (без други риби или скариди, тъй нареченият видов аквариум), разнообразна храна и за нула време ще покажат красивите си цветове. А, корени с мъх, подходящ на цвят грунд (лично съм за манадо като цвят) и плътен черен фон = миниатюрна красота!
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

asito

Цитат на: sevginsali - 17.10.2014 10:50
+1, с едно уточнение, че микрорасбора галакси са перфектните рибки за такива съдчета. Един пасаж от 5-6 рибки (без други риби или скариди, тъй нареченият видов аквариум), разнообразна храна и за нула време ще покажат красивите си цветове. А, корени с мъх, подходящ на цвят грунд (лично съм за манадо като цвят) и плътен черен фон = миниатюрна красота!
Перфектни са да, гледам ги и развъждам даже, но човека за живородки пита :)

sVGNsali

Цитат на: asito - 17.10.2014 11:15
Перфектни са да, гледам ги и развъждам даже, но човека за живородки пита :)

Моя грешка, съжалявам. Подведох се по заглавието и без да прочета внимателно питането.
А теб колега те знам, от кога се каня да те последвам в това начинание  :-D..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Ivan_S

Цитат на: asito - 17.10.2014 11:15
Перфектни са да, гледам ги и развъждам даже, но човека за живородки пита :)

Мхм, пита за живородки ама ..... нали знаеш какво ще стане след 1-2 месеца като надуят тумбаците. Тогава какво следва - или да храни възрастните с малките (знаеш за какво говоря), или да стане невъобразима гъчканица в тези 20 л. Е, има и трети вариант - почва се с купуването на все по-големи аквариуми и се влиза в спиралата на акваристичното умопомрачение  *CRAZY* (това в добрия смисъл на шегата). По тази причина се присъединявам към предложенията за хайверни риби. С 2 ръце ЗА Галакси-та и добавяма Ембер тетрички, с известно колебание за достатъчност на аквариума. 4-5 от тях вероятно ще са ОК, макар красотата на харацидите да е в пасажа .... но .... в този обем, толкова  *dontknow*.

П.П. Поздрави, че успяваш да развъдиш Галакситата. Не се срещат често тези риби, а и не знам за много хора, които да успяват да ги развъдят. Ако имах растителен аквариум, 100% щяха да присъстват там. Освен да си направя и 1 видов с Галакси (освен с африканските цихлиди), не виждам как иначе да реша въпроса  :-D.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

asito

Да ти кажа лесно се въдят галакситата,даже много лесно.Номера е всеки ден или през ден мъха от развъдния аквариум да се промива в друг аквариум,в който се събира хайвера.Това е тайната според мен :)

Иначе по темата-и ембер тетри стават,както и други видове данио-туини и чопай,дребни по 2-3 санта са.

ani_brat

Мерси за отговорите и май ще си взема по-голям аквариум сигурно около 70 литра но пак остава въпроса какво да сложа вътре

Caxapa

20.10.2014 07:56 #13 Last Edit: 29.10.2014 20:47 by Caxapa
Цитат на: ani_brat - 19.10.2014 22:40
Мерси за отговорите и май ще си взема по-голям аквариум сигурно около 70 литра но пак остава въпроса какво да сложа вътре
Рибките си избирате сами. Все пак това ще е по Ваш вкус и предпочитания като се съобразявате с изискванията и условията за отглеждане на всеки един вид. Освен това трябва да са съвместими и за одглеждане заедно ако са един,два и повече видове.  Има една тема .."Съвместимост на различните видове риби..."  Там ще намерите част от отговорите на въпросите си.

Boqnov90

За 70л. Ако ползваш аз съм сложил 6 стъклени тетри и 6 сини неона + 2 сомчета коридорас.

Similar topics (5)

27070

Публикации: 17
Прегледи: 11882

52944

Публикации: 4
Прегледи: 2516

48298

Започната от slavina_94


Публикации: 5
Прегледи: 2626