• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.05.2024 21:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Златни рибки

Започната от belisimata, 14.03.2016 16:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

belisimata

Здравейте,трябва ми помощ.
Златните ми рибки хвърлиха хайвер,отделих ги в отделен аквариум за да не закусят с него.На следващия ден хайвера беше плесенясал.Изглеждаше така-малки прозрачни топченца с бяла точица вътре.Сега не знам какво да правя,да изчакам ли или да измия аквариума и да върна рибките отново там.Каква е причината за този неуспех,ще хвърлят ли отново хайвер.Дали са еднополови и как да разбера.Благодаря предварително! Ако трябва ще кача и снимки. :-) :-) :-)

raiko

Не са еднополови. В много случаи при хвърлянето на хайвера мъжките риби (особенно ако са повече на брой) отделят повече ''мляко"  от необходимото, което в комбинация с неоплодения хайвер създава излишна органика във водата и тя побелява... съответно се прецаква и оплодения хайвер. След 10-14 дни е много вероятно да узрее нова порция хайвер в същата женска риба и тя отново да хвърли хайвер. Все пак не отписвай ситуацията! Загледай се внимателно по стените на аквариума дали не висят малки, прозрачни като косъмчета личинки! Обикновенно винаги се излюпват дори малък процент личинки.

Similar topics (5)

52565

Публикации: 6
Прегледи: 2061

22013

Публикации: 4
Прегледи: 4013

46160

Публикации: 2
Прегледи: 1613

42071

Публикации: 3
Прегледи: 1632

48455

Публикации: 17
Прегледи: 5328