• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 04:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

защо ми умря молинезията?

Започната от ARCHEON, 20.03.2012 21:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ARCHEON

Защо ми умря молинезията?
Тя си беше леко пъстра...
болест ли е? стрес ли е? (преди три дни пуснах 4 огнени барбуса, които гонят всички в аквариума, вкл. и големите трихогастри...)
Като гледам и платите са с вдлъбнати кореми...



Slavov

Пример: Аз бях взел 6 огнени преди време, и точно след 15минути, бета,неони,хелери,гупи , а бе всичко се здуха, и тия барбуси се гонат ли гонат, иии се пренудих , та си ги върнах на човека (бях ги взел защото ми беше жал в обстановката , в която живеят)...
Възможно е от стрес да спре да яде, но те молинезите винаги си клъвкат нещо, но е възможно заради барбусите (дори мен ме здухват докато ги гледам)..

tetra

Ако става на въпрос за молинезията показана на снимката е очевидно,че е болна.Доколкото виждам тя е без корем,при което положение е въпрос на дни когато ще умре.Диагноза е трудно да се установи но при тези състояния това са признаци,за не излечими  болести.

ARCHEON

Цитат на: tetra - 20.03.2012 22:02
Ако става на въпрос за молинезията показана на снимката е очевидно,че е болна.Доколкото виждам тя е без корем,при което положение е въпрос на дни когато ще умре.Диагноза е трудно да се установи но при тези състояния това са признаци,за не излечими  болести.

Така е ..без корем е...но така са и трите плати...тези рибки станаха в това състояние след като пуснах барбусите....
Имам и още едно предположение..преди два дни О2 не се включи през нощта и на сутринта всички рибки плуваха леко настрани, но се оправиха през деня...
Не знам на кое от двете се дължи...
Само споделям наблюдение...

Slavov

Кислорода не е , често ли сменяш водата ? Да не е замърсена нещо, престоява ли или директно от чешмата в аквариума!?

ARCHEON

Цитат на: Slavov - 21.03.2012 00:10
Кислорода не е , често ли сменяш водата ? Да не е замърсена нещо, престоява ли или директно от чешмата в аквариума!?

В момента имам проблем с брада и рога и сменям водата през ден по 30-40%...
Но подавам ЦО2 непрекъснато...та за това невключването на О2 през нощта преди два дни си мисля, че може да е натровило част от рибите...
Но само молинезията и трите плати са така...
И аз не знам вече...

Георги

Доколкото разбрах, на снимката вече е мъртва.
Обикновено се почва от влошени параметри или стрес или внесени от вън паразити, спадат съпротивителните сили на рибките, бактериите нападат, възможно е и вторична гъбична инфекция и така. Ако бъркам, някой с повече знания да каже. Не съм специалист, опитвам се да помагам.

tetra

Точно така е неблагоприятни условия на живот,стрес и рибите отслабват,влошава се  имунната и система и са податливи на всякакви болести.Една от крайните фази е липсата на корем и смърт.Диагнозите трудно се определят в домашни условия,пък и лечението е трудно.По лесно е да създаваме оптимални условия,за да не се разболяват,отколкото да се мъчим да определяме диагнози и напразни лечения.Всеки може най добре да прецени грешката си при анализиране на ситуацията.

Similar topics (5)

59151

Публикации: 21
Прегледи: 8515

33987

Започната от vaseto


Публикации: 5
Прегледи: 4564

51779

Публикации: 3
Прегледи: 2169

41294

Започната от shoa


Публикации: 3
Прегледи: 2328

22546

Публикации: 2
Прегледи: 4141