• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.05.2024 08:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за хайвер

Започната от CHOPY, 11.10.2010 19:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

CHOPY

Здравейте,
имам един въпрос.Днес излязох рано и не можах да погледна аквариумите.В единия отглеждам гупички,но съм пуснал и 2 анциструсчета и 3 коридораса.Като се прибрах, на предното стъкло имаше хайвер.Възможно ли е коридорасите да залепят хайвера на стъклото? В близост до него бяха се лепнали двата анциструса,но пък те са още малки според мен.Все пак ето 2-3 снимки :))

Caxapa

Снимки не се виждат но от инфото което си дал е много вероятно да е хайвер на кородорисите. Анциструсите отлагат хайвер в пещери и закрити места-укрития.

CHOPY

Цитат на: Caxapa - 11.10.2010 19:09
Снимки не се виждат но от инфото което си дал е много вероятно да е хайвер на кородорисите. Анциструсите отлагат хайвер в пещери и закрити места-укрития.

Мииии,може би съм се забавил със снимките,но аз ги виждам.Но както и да е.Нямам укрития за анциструсите.Най-вероятно са сомчетата

MeTogu

Не много вероятно а 1000% е от коридорасите.На анциструса хайвера е жълт.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Сега вече се виждат снимките. Но 100% не е на анциструсите.  Съвета ми е да си потърсиш тема за хайвера на коридорасите  и да започнеш процедура по опазване на хайвера и излюпването му. Като не забравиш да подготвиш или да набавиш необходимата микрохрана за бъдещите мъници. Успехи и ни дръж в течение на развитието.  *THUMBS UP*

CHOPY

Цитат на: Caxapa - 11.10.2010 19:47
Сега вече се виждат снимките. Но 100% не е на анциструсите.  Съвета ми е да си потърсиш тема за хайвера на коридорасите  и да започнеш процедура по опазване на хайвера и излюпването му. Като не забравиш да подготвиш или да набавиш необходимата микрохрана за бъдещите мъници. Успехи и ни дръж в течение на развитието.  *THUMBS UP*
Би ли ми помогнал със съвет,как точно да го опазя,понеже в аквариума има гупи и много гадни малки охлюви.Ако изстържа с бръснарско ножче хайвера от стъклото и го преместя в друг съд със аерация и т.н. Или направо да се подготвя за евентуално следващо хвърляне :)

Similar topics (5)

50081

Започната от PVV


Публикации: 3
Прегледи: 2191

41361

Започната от acho


Публикации: 15
Прегледи: 4283

34841

Публикации: 2
Прегледи: 2490

32138

Започната от teo_21


Публикации: 2
Прегледи: 2120

27504

Започната от Dominick


Публикации: 2
Прегледи: 2419