• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стресирани нови рибки? :(

Започната от ribki, 22.11.2009 13:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ribki

Здравейте! Проблемът е, че от вчера имаме две нови рибки - черни телескопи в аквариума, който се състои от 2 златни и 6 данио. Новите обитатели седят само на едно място - над филтъра и не мърдат оттам. Дори когато им сложихме храна - те не направиха опит да ядат.
Може ли някой да даде идея или съвет на какво може да се дължи това и как да се разреши ?  :(

zambo

Никой неможе да даде категоричен отговор на въпроса ти . Изчакай няколко дни и би трябвало да се оправят нещата .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

GinGar

Цитат на: ribki - 22.11.2009 13:09
Здравейте! Проблемът е, че от вчера имаме две нови рибки - черни телескопи в аквариума, който се състои от 2 златни и 6 данио. Новите обитатели седят само на едно място - над филтъра и не мърдат оттам. Дори когато им сложихме храна - те не направиха опит да ядат.
Може ли някой да даде идея или съвет на какво може да се дължи това и как да се разреши ?  :(
Телескопите по дребни ли са от другите?
Аз имах същия проблем със черен телескоп, във началото стоеше само около филтъра и се криеше.
Беше по дребен от другите и останалите риби го хапеха като се покаже.
Изчакай няколко дни, най вероятно не могат да свикнат още с обстановката.
Наблюдавай ги, ако ги нападат е от това.
И колко литра е аквариума?

kapacitet

ЦитатИ колко литра е аквариума?

По последни данни 150 литра, но малко ме притесняват изкуствените растения (ако разбира се не са сменени вече) и по точно параметрите на водата.

ribki

Цитат на: GinGar - 22.11.2009 14:25
Телескопите по дребни ли са от другите?
Аз имах същия проблем със черен телескоп, във началото стоеше само около филтъра и се криеше.
Беше по дребен от другите и останалите риби го хапеха като се покаже.
Изчакай няколко дни, най вероятно не могат да свикнат още с обстановката.
Наблюдавай ги, ако ги нападат е от това.
И колко литра е аквариума?

Аквариума е 150 литра. Телескопите са по-дребни - да. Дано да е само в началото този проблем в адаптирането, както казваш, че е било при теб.... :-|
Благодаря за помощта!  *THUMBS UP*
: 22.11.2009г 14:02ч
Цитат на: kapacitet - 22.11.2009 14:41
По последни данни 150 литра, но малко ме притесняват изкуствените растения (ако разбира се не са сменени вече) и по точно параметрите на водата.
Какво те притеснява в параметрите на водата?

Асен Евгениев

Аз имах две телескопчета, които ядяха много бой. Според мен въртенето на "трътките" при движение
провокираше нападения от другите риби. Накрая на едното му изядоха окото и ги подарих.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

3021

Започната от topspeed


Публикации: 5
Прегледи: 3807

51747

Публикации: 4
Прегледи: 3858

40440

Публикации: 0
Прегледи: 1908

47857

Започната от lokido


Публикации: 11
Прегледи: 3923