• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 18:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стресирана бета... :((

Започната от andtwo, 12.07.2011 14:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

andtwo

Здравейте,
Имах 2 бети (мъжки), които се нападаха и за да няма трупове дадох едната на един приятел, но когато я пуснахме в аквариума му тя започна да напада всички рибки (най-много скалариите) и понеже не закачаше моите рибки (освен другата бета) решихме да я върнем и да пробваме с другата. На другата бета и хареса там и я оставих. Но проблема е в тази първата бета. Явно по пътя се е стресирала и сега напада моите рибки (не ги гони, но когато отиде някоя рибка до "нейното" растение и тя започва да напада) :(( как да се справя с проблема. Не мога да я изолирам защото имам друг аквариум, но нещо ми отказа другата помпичка... моля ви ако имате някакво решение казвайте.. благодаря предварително!
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

Nikiengi

Не я закачай! Нещата ще се нормализират. Ще ги погони пък после ще спре. Но бетичката иска жива или замразена храна (хирономус или комарени ларви), само със суха няма да се оправиш. Ако не й я осегуриш, голяма е вероятността да я загубиш. :-)

andtwo

За съжаление нямам такава храна, но събота ще мога да и купя дано издържи до тогава защото ще и взема и компания (2 женски бети)
Аквариум: 32 литра.
Обитатели: 5 гупи, 2 неона, 2 сома, 1 охлюв, 2 скаларии, 1 женска бета.

Nikiengi

За ден два няма проблем, аз имам впредвид да не я храниш само със суха храна а да я ранообразяваш! :-)

Similar topics (5)

59088

Започната от миглена


Публикации: 1
Прегледи: 1591

49961

Започната от bojidara04


Публикации: 2
Прегледи: 1657

49597

Публикации: 6
Прегледи: 2132

58063

Започната от delta14betta


Публикации: 9
Прегледи: 2772

56522

Публикации: 5
Прегледи: 3149