• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рибите умират- помощ.

Започната от salamander, 03.05.2013 20:05

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

salamander

От 3 седнищи ми умряха два трихологастера на по две години сега следам и едната панда плува на криво. Какво да напрявя, ако може да помогните.
Дата на стартиране на аквариума: 10.2012г
Обем на аквариума: 148литра
Височина: 48см.

Вода:
pH: незнам
Температура: в момента 28 градуса без нагревател
Сменям по 30% вода на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е чешмяна с температурата на аквариума.

Филтрация:
Аераторна помпа (без гъба): не
Аераторна помпа (с гъба): не
Вътрешен филтър л/ч: 1200л/ч филтърна глава с гъба от тези за айраторите и 600л/ч
Външен филтър л/ч: не
Система за СО2: не

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за __ часа): непрекъснато

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: не
(напр. смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: не

Риби:
Полово зрели(видове, брой): трихологастер вече 1, 1 сом фосилис и един анцитрус
Млади риби(видове, брой): 2 Сае. 2 панди 2 неона и
клиновидни разбори
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): не

Храна: Тропикал и Сера
Видове храна:2
Колко често храните рибките си: 1 път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 2-3 мин

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 60%
Колко % са бързо растящи:40%
Колко са плуващи: няма

Грунд:
Дебелина на дъното: 5см
Размер на камъчетата:3-6мм

Осветление: Диодно 54 вата по осем часа на ден
]

Caxapa

Да не би да е от водата  по тръбопровода? Видимо рибите нямат белези  от заболяване, паразити и прочие а и ти не споменаваш някакви симптоми. Виж се свържи с Археон-а. Той е от Варна и също отглежда Трихогастри..може да помогне със съвет за вода и прочие.

salamander

04.05.2013 08:25 #2 Last Edit: 05.05.2013 22:08 by Caxapa
Симптоми не се храниха две седмици, стоят през повечечето време на едно място ниско долу до грунда или зад растенията, последните 1-2 дена плуване на една страна.

Caxapa

За две седмици  и аз ще опъна търнака. Рибките защо не са се хранили цели две седмици? Дай по обстойно моля!

Георги

Не са искали да ядат, а не че не ги е хранил.

Симптомите попадат тук http://aquariumbg.com/forum/bolesti/bolestite-v-akvariuma/msg431649/#msg431649

salamander

Цитат на: Георги - 05.05.2013 22:48
Не са искали да ядат, а не че не ги е хранил.

Симптомите попадат тук http://aquariumbg.com/forum/bolesti/bolestite-v-akvariuma/msg431649/#msg431649

А дали е заразно? Сега преместих пандата в един друг аквариум с вода от големия, с една айраторна гъба, беше се наклонила на една страна. Дадох и да яде и се храни, да я оставя ли в малкия и да прехвърля ли и другата при нея? *SORRY*

Aqualover

Здравей -мил ли си аераторната гъба или напълнителите ако имаш с чшмяна вода? това води до край на азотния цикъл, както и честата смяна на водата.
Според мен нещо там куца. Като гледам водата е доста мътна-значи е цикъла. А ако пускаш СО2 може и от това да е, но уж не пускаш.
Ако трябва да бъда честна не чакай някой да ти оправи положението. Правиш нещо грешно вероятно.
Отиди в магазин и вземи от най-евтините капки бактерии за стартиране на нов аквариум-аз имам от 2 и 50.
Накапи върху гъбата, като преди това си сменил водата.
След това водата ще бъде мътна и след няколко дни ще се избистри-знак, че имаш вече добър азотен цикъл. Ако съм сбъркала нека вякой ме поправи!
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

salamander

Не смятам, че е от азотния цикъл имам си препарат, но не съм го ползввал от стартирането на аквариума. Пандата май е добре вчера яде, но продължава да не се движи често(от както са при мен нкога не се се движили много). Извинявам се за горния въпрос, но явно не съм дочел. С какво да дезинфекцирам аквариума,  растенията и грунда, ако се наложи
? От 4 месеца не съм добавял нищо в аквариума толкова ли е бавен този паразит?

Similar topics (5)

21398

Публикации: 3
Прегледи: 4068

54420

Публикации: 15
Прегледи: 5755

47509

Публикации: 8
Прегледи: 3945

33363

Публикации: 13
Прегледи: 4736