• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рибите Ми Умират

Започната от stoyank, 15.09.2012 14:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stoyank

Аквариума ми е 30 литра, с вътрешен филтър, осветление 8 вата луминисцентно, грунда е 2 см с едрина около 1-2 мм. Аквариума е стартиран преди поевече от 9 месеца.

Преди през последните 2 месеца ми умряха постепенно и 2ата анциструса, както и 1 брабус. Една мулинезия е с разкъсана опашка (мислих си че са се били тъй като има и Бета в аквариума) и е отделена в друг да се възстановява, но днес забелязах че и на другата мулинезия е разкъсана опашката, а останалия Барбус, който е значително по-голям е зачервен около хрилете.  Имам и 2 жълти охлюва котио са леко побледнели. Единствено нямам проблем със неоните които са 4 на брой - това са всички обитатели 7 рибки в момента и 2 охлюва.

Проблемите започнаха от преди 2-3 месеца ми се струва от както имам нови растения от колега от форума (така ми се струва може и да не е това причината) въпроса е че растенията не са малко и възможно ли е ако са повече те да смущават по някакъв начин аквариума.


Току що смених 15 литра от водата.

Тъй като не съм сменял точно по 30% от водата всяка седмица през последните месеци възможно ли е да има нарушение на азотния цикъл?

Какво друго мога да направя? Някакъв препарат.

Similar topics (5)

22832

Публикации: 18
Прегледи: 8348

59005

Публикации: 26
Прегледи: 15544

37217

Започната от iccoo


Публикации: 8
Прегледи: 3701